Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kat
2012-12-04, 22:16
5. FAQ
Autor Wiadomość
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2005-06-20, 21:01   5. FAQ

Słownik

Podane wyrazy sa powszechnie używane na forach.
Forum nie pochwala "nowomowy" i popiera akcję "BYKOM-STOP".

Admin - skrót od Administrator forum. Inaczej: Adminek, Admin, itp.

Administrator - osoba odpowiedzialna za forum. Administrator ma dostęp do Panelu Administracyjnego, może edytować, dodawać i usuwać kategorie. Blokuje użytkowników, daje ostrzeżenia, itp.

Avatar - inaczej emblemat, obrazek pod nickiem. Każde forum oreśla indywidualnie jego rozmiar oraz wagę. Podane są one w regulaminie i w profilu. Avatar nie jest obowiązkowy. Ustawia się go w "Profilu".

Ban - blokada użytkownika. Użytkownik z banem ma zakaz wstępu na forum.

Cytowanie - jest to opcja pomagająca odnieść się do konkretnej wypowiedzi lub jej fragmentu. Cały post powinno się cytować jedynie wtedy jeśli był on w wątku już dość dawno. Z pewnością nie należy tego robić jeśli znajduje się on tuż nad naszym (właśnie pisanym). Cytować można używając przycisku "Cytuj" w lewym górnym rogu każdego postu. Cytowany jest wtedy cały post (co oczywiście można łatwo edytować) oraz nie posiada on opisu kto jest cytowany.
Np. Myszy należą do gryzoni. Mają w sumie 16 zębów. Osiem w górnej szczęce i osiem w dolnej.
Kod:
[quote]Myszy należą do gryzoni. Mają w sumie 16 zębów. Osiem w górnej szczęce i osiem w dolnej.[/quote]

Cytat:
Myszy należą do gryzoni. Mają w sumie 16 zębów. Osiem w górnej szczęce i osiem w dolnej.

Drugim sposotem jest opcja "Cytuj selektywnie". Znajduje się ona pod oknem szybkiej odpowiedzi. Aby jej użyć należy zaznaczyć fragment który chcemy zacytować i nacisnąć wyżej wspomniany przycisk. Cytowany jest wtedy jedynie tez fragment postu, pojawia się też napis który użytkownik jest jego autorem.
Np. Myszy należą do gryzoni. Mają w sumie 16 zębów. Osiem w górnej szczęce i osiem w dolnej.
Kod:
[quote="kat"]Mają w sumie 16 zębów.[/quote]

kat napisał/a:
Mają w sumie 16 zębów.


Dzielenie tematów - ma miejsce kiedy treść danego tematu zmienia się i użytkownicy np. zamist rozmawiać o pokarmach dla myszy zaczynają rozmawiać o napojach dla nich. Wtedy temat zostaje podzielony. Dzielenia podobnie jak łączenia i zamykania tematów dokonuje Administracja.

Emotikon - oryginalnie emoticon, po polsku nazywane też "uśmieszkami", emotkami. Grafiki np. :) , służące do wyrażania emocji.

EOT - end of topic, czyli po angielsku koniec tematu, inaczej end of thread (koniec wątku) i end of transmission (koniec transmisji). Określenie ozanczające ucięcie wątku. Dana osoba już nic więcej nie ma nic do dodania.

IMHO - in my humble opinion, z angielskiego "moim skromnym zdaniem" lub in my honest opinion - "szczerze mówiąc". Wyrażenie używane w internecie.

Łączenie postów - jest automatyczne na forum myszy.info. Jeśli jedna osoba napisze jeden post pod drugim ten poniżej zotanie przyłączony do pierwszego.

Łączenie tematów - ma miejsce kiedy dany temat został już poruszony lub jakiś fregment innego topicu nabrał tekiej treści. Łaczenia, podobnie jak dzielenia i zamykania tematów dokonuje Administracja.

Mod - skrót od Moderator forum. Inaczej: Modzik, Modek, itp.

Moderator - osoba odpowiedzialne za forum, podwładny Administratora, zajmuje się głównie "sprzątaniem". Usuwa posty, poprawia ich treść, blokuje i usuwa tematy oraz daje ostrzeżenia.

Netykieta - zbór zasad obwiązujących w internecie. Podstawy właściwego zachowania w sieci, świadczącego o poszanowaniu dla użytkowników. ZOBACZ: www.netykieta.prv.pl

Nick - nazwa użytkownika. Wybrany przez użytkownika, musi spełniać wymagania regulaminu.

Off - skrót od off topic, inaczej też OT.

Off topic - oznacza po angielsku "nie na temat". Określenie dotyczące chwilowej lub stałej zmiany tematu rozmowy na forum.

Opcja "Szukaj" - znajdująca się pod nagłówkiem forum opcja pomagająca wyszukanie informacji tu zawartych. Przed założeniem tematu który mógł już znaleźć się na forum warto jej użyć, by taki znaleźć.

Ostrzeżenia - są przyznawane użytkownikom którzy mimo upomnień łamią regulamin forum. Ostrzeżeń można dostać maksymalnie sześć. Przy danej ich ilości użytkownik zyskuje kolejne ograniczenia opisane dokładnie w regulaminie. Ostrzeżenia są nie są usuwane i nie wygasają z czasem.

Podpis - tekst czy obrazek pojawiający się pod każdym postem użytkownika. Ich wielkość określa regulamin. Podpis od postu oddziela cienka linia. Podpis nie jest obowiązkowy. Ustawia się go w "Profilu".

Portal - serwis informacyjny, zawierający aktualne wiadomości, itp.

Prywatne statystyki (MP, HP, EXP)
Poziom uzytkownika jest oparty na ilosci postow przez niego napisanych.
- HP reprezentuje aktywnosc forumowicza. Max HP oparte jest na obecnym poziomie, chwilowe HP oparte jest na tym jak czesto zamieszczasz posty.
- MP pokazuje czestotliwosc postowania. Max MP jest oparte na poziomie, każdy post "kosztuje" MP, ktore z czasem regeneruje sie.
- EXP pokazuje ile użytkownik musi napisać postów aby osiagnać nastepny poziom.

Punkty pomógł - Punkty może przyznawać osoba która założyła temat. Wtedy pod każdym postem są dla niej widoczne przyciski "pomógł". Kilkając na nie przyznaje się punkty osobie która pomogła w rozwiązaniu problemu w danym temacie. Punków nie można przyznawać bez powodu, będą wtedy usuwane.

PW - prywatna wiadomość, opcja pozwalająca prowadzić prywatną korespondencję między użytkownikami. Wiadomość można przesłać klikając przycisk "pw" w profilu lub stopce postu użytkownika do którego chce się napisać. Odbierać wiadomości można klikając w menu na górze forum "Nie masz wiadomości/Masz 1 *nową* wiadomość/Masz 2 *nowe* wiadomości", itp.

Ranga - tytuł zależny od ilości postów. Świadczy on jedynie o ich ilości, nie o wiedzy czy zadomowieniu na forum. Pisanie postów nie zawierających przydatnych wiadomości lub po prostu bezsensowne, pisane dla zwiększenia ich ilości na liczniku nazywane jest "nabijaniem postów". Jest to zjawisko potępiane i karane.


Regulamin forum - indywidualny dla każdego forum, jednak na większości ogólne zasady są podobne. Jest to zbór zasad na forum których nie przestrzeganie grozi ostrzeżeniem lub nawet banem.

Szybka odpowiedź - opcja dzięki której można odpisać na post bez podtrzeby otwierana nowej strony. Okno szybkiej odpowiedzi znajduje się na dole każdego tematu u zalogowanych użytkowników.

Temat - Oddzielny wątek na forum. Zakłada się go klikając na danym forum przycisk "nowy temat".

Topic - po angielsku "temat".

User - użytkownik forum. Każda osoba zarejestrowana na forum.

Zamykanie tematów - czyli ich blokowanie, uniemożliwianie pisania w nich użytkownikom. Ma miejsce jeśli temat się powtarza, nic nie wnosi lub nie ma sensu. Takie tematy są najczęściej przenoszone do archiwum. Wyjątek stanowią wątki informacyjne.


FAQ

Jak zostać adminem lub modem na tym forum?
Jak narazie są dwaj admini, junor admin i moderator - forum jest małe więc jak narazie nie potrzeba więcej. Jeśli będzie taka potrzeba - zostanie ogłoszony konkurs.

Jakie są specjalne rangi poza adminem i modem?
Junior admin - ma dostęp do panelu administracji, ale nie całego. Jest jeszcze jedna ranga specjalna - Przyjaciel.

Jak można przysłużyć się forum?
Można wstawić banner lub button forum na swoją stronę, blog lub forum oraz podać jego link swoim znajomym.

Na czym polega przyznawanie punktów "pomógł/a"?
Pochwały może dawać każdy zarejestrowany użytkownik, w temacie, w którym jest autorem, innemu użytkownikowi, za pomoc w danym wątku. W tym module rozróżniana jest płec użytkownika; pomógł/pomogła (jeśli płeć została podana przy rejestracji oczywiście).

Mimo że napisałem kilka postów to licznik pokazuje, że mam ich 3, dlaczego?
Nie we wszystkich działach posty są naliczane. Ma to na celu zapobieganie tak zwanemu "nabijaniu" postów. Naliczają się one tylko w działach, gdzie np. udzielamy pomocy innym użytkownikom.

Przydatne linki

Avatar/emblemat - wszystko o nim
Edycja i umieszczanie zdjęć na forum
Vademecum myszkowego forum - obecnie w remoncie!

BBCode
NIE dzieciom neo!
BYKOM-STOP

BANNER FORUM
Kod:
<a href="http://www.myszy.info"><img src="http://img59.imageshack.us/img59/2052/banok3.jpg" border="0" width="400" alt="Wstąp do Forum Myszy" /></a>


Jeżeli chciałbyś dodać coś do słownika lub pytania co do działania forum, napisz. Administrator lub moderator doda Twoją wypowiedź do tego postu.

Tekst przygotowali KM1, Kita i kat.
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-04, 22:15, w całości zmieniany 93 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

Wszelka grafika (w tym także mysie emotki) i modyfikacje stylu należą do forum myszy.info.
Wykorzystanie ich poza forum jest łamaniem praw autorskich.
W przypadku wykrycia takiej kradzieży Administracja wyciągnie konsekwencje
(w tym powiadamiając Administratora serwera nadzorującego dany portal).

Polecane strony: myszy.net facebook.com/myszy.net forum PMCForum utrzymywane na serwerach hostingu Falubaz