AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile miotow w roku
Autor Wiadomość
Manta 
Mysi Rozmówca
Manta


Hodowla: Cats Buster
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 258
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-18, 17:38   Ile miotów w roku

Temat wydzielony z tematu Czy matka mo?e zosta? z synem??
kat


Luis napisał/a:
aby samica by?a zdrowa nie powinna mie? wi?cej miotów ni? jeden na rok, a ?e ?yje do ok 3 lat, a po 2 roku ?ycia jest ju? w sumie dosy? stara aby zachodzi? w ci??e ( ryzyka jej ?ycia, m?odych itd ) to wychodzi, ?eby najlepiej ( o ile musi ju? zaj?? w t? ci??? ) zachodzi?a tylko raz w ?yciu w ci???.
:)



przepraszam, a skad takie informacje?
Jakie - czyje - badania wykazaly taka teorie?
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-18, 18:45   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Manta napisał/a:
Luis napisa?/a:
aby samica by?a zdrowa nie powinna mie? wi?cej miotów ni? jeden na rok, a ?e ?yje do ok 3 lat, a po 2 roku ?ycia jest ju? w sumie dosy? stara aby zachodzi? w ci??e ( ryzyka jej ?ycia, m?odych itd ) to wychodzi, ?eby najlepiej ( o ile musi ju? zaj?? w t? ci??? ) zachodzi?a tylko raz w ?yciu w ci???.
:)



przepraszam, a skad takie informacje?
Jakie - czyje - badania wykazaly taka teorie?


zgadzam sie z luis, dla myszki to wcale nie jest takie fajne zachodzic w ciaze co chwila i meczyc sie przy porodzie niekiedy duzych miotow, pozniej wez to wykarm. Poza tym Manta przeczytaj caly temat tu jest pisane o laborkach z zoologa. Takie myszki najlepiej jak by wogole mlodych nie mialy
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2010-08-18, 19:36   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Manta napisał/a:
Luis napisa?/a:
aby samica by?a zdrowa nie powinna mie? wi?cej miotów ni? jeden na rok, a ?e ?yje do ok 3 lat, a po 2 roku ?ycia jest ju? w sumie dosy? stara aby zachodzi? w ci??e ( ryzyka jej ?ycia, m?odych itd ) to wychodzi, ?eby najlepiej ( o ile musi ju? zaj?? w t? ci??? ) zachodzi?a tylko raz w ?yciu w ci???.
:)



przepraszam, a skad takie informacje?
Jakie - czyje - badania wykazaly taka teorie?


Ekhym, moja droga, do?wiadczeni hodowcy maj? takie zdanie.. ja nawet s?ysza?am, ?e myszki do jednego roku si? rozmna?a, a potem odchodz? na emerytur?.

Ale offtopic nam si? robi. Temat wyja?niony - samiec nie mo?e zosta? z matk?. Nikt nie ma innego zdania.
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-08-19, 11:30   

Ale tu jest wydzielony inny temat, " Ile miotów w roku", wi?c s?dz?, ?e offtopica tu nie ma ;)

[ Dodano: 2010-08-19, 12:30 ]
Ale tu jest wydzielony inny temat, " Ile miotów w roku", wi?c s?dz?, ?e offtopica tu nie ma ;)
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-19, 13:18   

Manta napisał/a:
przepraszam, a skad takie informacje?
Jakie - czyje - badania wykazaly taka teorie?

Mo?e wyja?ni? Ci to po swojemu ;>

Mysz ?y? 3 lata czyli powiedzmy 80lat naszych ludzkich ( bo tak mniej wi?cej si? d?ugo ?yje ), w czym u myszy 2 lata na te 3-y to ju? staruszek z niej mo?na powiedzie?, wi?c jakby mysz mia?a rodzi? przez dwa lata ?yj?c do 3 lat to tak jakby cz?owiek mia? si? rozmna?a? do 60 roku ?ycia ?yj?c tak do 80 lat. Gdyby znowu kaza? myszce rodzi? dot?d dok?d ?yje czyli przez 3 lata, to cz?owiek mia?by niby rodzi? do 80roku ?ycia. My?lisz, ?e to jest realne i ?e nie b?dzie problemów z porodem? ( u cz?owieka to i z samym zaj?ciem w ci??? by?by problem ale pomi?my ten szczegó? :P to tylko teoretycznie pisz? ). Matka mog?a by umrze? podczas porodu albo dziecko by?oby chore. Bo w takim wieku organizm nie jest ju? dostosowany do tak wielkich prze?y?.
Czyli podsumowuj?c:
Mysz ?yje 3 lata
Cz?owiek 80 lat
Mysz jakby rodzi?a maj?c 2 lata, cz?owiek mia?by 60 lat
Mysz jakby rodzi?a maj?c 3 lata, cz?owiek mia?by 80 lat

Rozumiesz ju? o co chodzi? Mysz za krótko ?yje aby ca?e ?ycie m?czy? si? z m?odymi. Organizm tego nie przetrzyma. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2010-08-19, 14:47   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Cytat:
Ale tu jest wydzielony inny temat, " Ile miotów w roku", wi?c s?dz?, ?e offtopica tu nie ma ;)


Kiedy pisa?am nie by?o jeszcze rozdzielone :)
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-08-19, 15:41   

Luis to ja Ci? o?wiec? jak to wygl?da cho?by w PMC. Mysz mo?e mie? w ?yciu max 3 mioty, mi?dzy poszczególnymi musi min?? odpowiednia ilo?? czasu, a tak?e myszy powyzej 1 roku ?ycia si? nie rozmna?a. Twoje za?o?enie jest dla mnie co najmniej dziwne. Mysz maj?c rok jest dla mnie ju? emerytk?, a co dopiero 2 letnia. Poza tym, która mysz ?yje 3 lata? Na samym forum PMC rekord by? o kilka miesi?cy mniejszy.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-19, 16:49   

Ja sama znam sporo osób gdzie mysz ?y?a 3 lata, moje równie? po tyle ?y?y niektóre z reszt? skoro sama piszesz, ?e cz??ciej ?yj? po 2 lata najd?u?ej to sorry ale w takim razie chyba lepiej aby cz?sto mysz nie zachodzi?a w ci??? nie? :P
Z reszt? wiadomo, ?e na dobr? spraw? mysz mo?e sobie i rodzi? co chwil? jak si? komu? podoba... Ale to nie znaczy, ?e tak powinno si? robi?. Myszy rasowe maj? dobre geny mo?na z nimi ,,poszale?" z miotami ale takie zwyk?e góra jeden miot a najlepiej wcale. :) Ja o tym pisz? g?ównie, bo wi?kszo?? osób szczególnie nowych ma myszki z zoologa wi?c je?eli kupi?y je np z niespodziank? to chyba lepiej, ?eby wiedzia?y, ?e mysz nie powinna mie? wi?cej miotów ni? jeden, a nie od razu trzy i ?e skoro ju? dostali niespodziank? z zoologa to, ?eby nie dopuszcza? wi?cej myszy.
Co do wieku - ja nie mówi?, ?eby mysz zachodzi?a w ci??? nie wiem w miesi?c po urodzeniu... :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-08-19, 18:25   

Cytat:
Kiedy pisa?am nie by?o jeszcze rozdzielone

To przepraszam ;)
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT