AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy rozmna?a? - argumenty za i przeciw
Autor Wiadomość
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-29, 21:39   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Skittles napisał/a:
Chc? zaj?? si? hodowl?.

Co to za stwierdzenie?? do??czasz na forum wczoraj i nagle piszesz ?e chcesz by? hodowc?? na pewno nie jeste? pe?noletnia ani my?l?ca!
No ludzie kochani co to ma znaczy? chcesz mie? park? i masz? WTF! kurcz? przecie? to si? w g?owie nie mie?ci ! szkoda zwierz?t dla takich osób jak ty-czika-
Poza tym co to znaczy ?e chcesz by? hodowc? mysz z zoologa to jaka? nowa forma jest i aj o tym nie wiem ?! :roll: :sad:
?eby by? hodowc? trzeba mie? myszy z rodowodem i trzeba by? osob? cierpliw?, odpowiedzialn?, pe?noletni? oraz trzeba mie? serce aby tak rozstawa? si? ze zwierz?ciem(ja np. nie mam serca ja od razu p?acz?..dlatego ja hodowc? nie mog?abym by?)



z tego co wiem to akurat chyba pelnoletnia osoba nie trzeba byc;p trzeba miec wiedz? , doswiadczenie, warunki itd. znam wiele osob 12letnich bardziej dojrzalych niz nie jeden 40latek wiec wiesz;)
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2011-05-29, 22:27   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


by rozpocz?? zarejestrowan? hodowle trzeba mie? uko?czone 18 lat, w przeciwnym wypadku potrzebna jest zgoda rodziców, czyli hodowla jest tak jakby na rodziców a Ty stajesz si? hodowc? prawnym dopiero po uko?czeniu 18 ;)
_________________
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-29, 22:42   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


1kamilla1 napisał/a:
by rozpocz?? zarejestrowan? hodowle trzeba mie? uko?czone 18 lat, w przeciwnym wypadku potrzebna jest zgoda rodziców, czyli hodowla jest tak jakby na rodziców a Ty stajesz si? hodowc? prawnym dopiero po uko?czeniu 18 ;)


czyli sie da obejsc :)
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2011-05-29, 23:44   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


da si? obej?? w ten sposób, ?e np. Twoja mama zg?osi za?o?enie hodowli, i przy wystawianiu myszek musimy by? ona, czy np rodowody te? s? chyba wtedy na ni? wystawiane.. pomidor teraz ju? sama nie wiem.

[ Dodano: 2011-05-30, 00:47 ]
"III. Jak za?o?y? hodowl??

Aby zarejestrowa? przydomek hodowlany w Polskim Zwi?zku Hodowców i Mi?o?ników Myszy Rasowych nale?y:

1. O przydomek hodowlany PMC mo?e ubiega? si? cz?onek PMC, który uko?czy? 18 lat oraz dokona? op?aty rejestracji hodowli.

2. W tym celu nale?y wypisa?:
Imi? i nazwisko
Dat? przyst?pienia do PMC oraz numer cz?onkowski
Nazw? przydomka (Przydomek nie powinien by? zbyt d?ugi. Przydomek wraz z imieniem Myszy nie powinien przekracza? 25 znaków)
Przydomek pisany przed czy po imieniu myszy
Wystawy/pokazy, na których cz?onek uczestniczy?

4. Wymagane jest aby cz?onek uczestniczy? w minimum 1 wystawie i 1 pokazie myszy rasowych organizowanych przez PMC."

wi?c si? nie da mie? hodowli nie maj?c uko?czonych 18 lat. :)

EOT
_________________
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-05-30, 05:36   

Hodowl? w PMC mo?e mie? tylko pe?noletnia osoba. Je?eli kto? teraz, aby "obej??" wymagania za?o?y hodowl? na mam?, to owa mama musi by? cz?onkiem PMC, ta mama musi zaliczy? wystawy i ta mama pó?niej b?dzie si? rozlicza?a ze swojej hodowli, a osoba niepe?noletnia mo?e sobie co najwy?ej na te myszki popatrze?, ale wg statutu hodowc? nie jest.
A raczej ma?o jest rodziców, którym by si? chcia?o je?dzi? po Polsce na wystawy (cho?by te 2 pierwsze obowi?zkowe), da? si? pozna? innym hodowcom, pó?niej zdobywa? myszki, bo rozmna?a? w hodowli mo?e tylko zwierz?ta rodowodowe. Do tego dochodz? g?osowania, zebrania, itd. Do tego dochodz? op?aty wpisowe i pó?roczne.
 
 
 
emanuel 
M?ody Myszaty



Imi?: Adam
Hodowla: brak
Wiek: 46
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 47
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-05-30, 20:28   
   Myszy: Mysia i Tosia


Misia7 napisał/a:
To akurat nie b?dzie hodowla, a rozmna?alnia. :roll:

Hoduje si? tylko rasowe zwierz?ta (które posiadaj? rodowody) i tylko wtedy gdy hodowla zarejestrowana jest w jakim? klubie.

Znasz pochodzenie tych myszy? Mo?e s? rodze?stwem? Maluchy mog? by? obci??one genetycznie przez chów wsobny, a co za tym idzie ró?ne choróbska, m.in. nowotwory.

Poza tym, co b?dziesz robi? z ma?ymi myszami, jakby pojawi?y si? na ?wiecie?


?e si? wtr?c?, ale ka?da rasa to jest tak naprawd? widzimisi? CZ?OWIEKA, i ka?da rasa tak naprawd? jest magazynkiem wad, które nierzadko uwidaczniaj? si? w którym? pokoleniu. dlaczego? problem jest znany cho?by z ma??e?stw jedynie w?ród krwi królewskiej. mieszanie genów ró?nego pochodzenia nie mo?e na d?u?sz? met? prowadzi? do patologii, a do ewolucji, co t?umaczy pi?knie teoria zwana popularnie teori? Darwina ;)

nie uwa?am za bardziej m?dre rozmna?anie myszy w obr?bie jednej rasy, acz mog? zgodzi? si?, ?e myszy z zoologicznego to s? takie nie-wiadomo-co-ani-sk?d.

S?dz?c po liczbie postów - czika jest osob? zaczynaj?c? na tym forum. Otó? linia tego forum jest taka - b?d? odpowiedzialny za te kilka gram ?ycia które masz w klatce. Nasze myszy nie mog? cierpie? (o ile samo ?ycie nie jest pasmem cierpienia dla ka?dego stworzenia). Nasze myszy nie s? na rozród dla w?asnego ego. Nasze myszy nie s? pokarmem dla idiotów trzymaj?cych w M-3 w??a z drugiego ko?ca ?wiata, który ca?e ?ycie siedzi pod lamp? i którego trzeba karmi? ?yw? mysz?.

Dla kogo jest to forum - to zrozumiesz przegl?daj?c ile? tematów. Dla fanów mysiego ?ycia, mi?o?ników i obserwatorów ?ycia w mikroskali, dla ludzi wra?liwych.

Dzi?kuj? za uwag?, stara?em si? by? tak mi?y jak tylko potrafi? 8)
_________________
95% genomu cz?owieka i myszy jest identyczna :)
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-05-30, 20:48   

Ale rozmna?enie myszy z nieznanym pochodzeniem jest co najmniej... g?upie. Jeszcze myszy laboratoryjnych, których jest masa na gie?dach, w sklepach zoologicznych, do adopcji.

Rozumiem, ?e czasem inbreeduje si? mi?dzy sob? osobniki w okre?lonym celu, ale tyka? si? tego powinni tylko i wy??cznie do?wiadczeni hodowcy. Do tego przede wszystkim jest potrzebna znajomo?? rodowodu zwierz?t i genetyki.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
emanuel 
M?ody Myszaty



Imi?: Adam
Hodowla: brak
Wiek: 46
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 47
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-05-30, 22:18   
   Myszy: Mysia i Tosia


to nie cz?owiek stworzy? myszy :wink:
_________________
95% genomu cz?owieka i myszy jest identyczna :)
 
 
 
Paryzanka 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 325
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-31, 07:08   
   Myszy: brak


Tak ale cz?owiekowi zosta?o powierzone si? nimi opiekowa?
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-05-31, 09:17   

a gdzie to napisane jest? zwierz?ta wszystkie by?y dzikie i tak powinno by? , powinny ?y? na wolno?ci, a ?e cz?owiek sobie udomowi? to ju? jego problem, nic nie zosta?o mu narzucone.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-06-08, 13:59   

emanuel napisał/a:
...Otó? linia tego forum jest taka - b?d? odpowiedzialny za te kilka gram ?ycia które masz w klatce. Nasze myszy nie mog? cierpie?... Nasze myszy nie s? na rozród dla w?asnego ego. Nasze myszy nie s? pokarmem dla idiotów trzymaj?cych w M-3 w??a z drugiego ko?ca ?wiata, który ca?e ?ycie siedzi pod lamp? i którego trzeba karmi? ?yw? mysz?.

Dla kogo jest to forum... Dla fanów mysiego ?ycia, mi?o?ników i obserwatorów ?ycia w mikroskali, dla ludzi wra?liwych...


Pi?knie napisane, nic doda? i nic uj?? :grin:

[ Dodano: 2011-06-08, 15:24 ]
czika-bum napisał/a:
...mam ju? pó?tora miesi?ca samca , no i wczoraj kupi?am mu samic?...

Taka wypowied? pasuje do 5 letniego dziecka, które tupie nó?kami i krzyczy, ?e chce zabawk?...
Wiesz co, kup sobie jeszcze 10 samiczek, a pó?niej maluchów nie rozdzielaj, bo jak dojdziesz do tysi?ca myszek to b?dzie ubaw po pachy..
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-06-08, 19:17   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Dobre :grin:

A czika jest poprostu ma?ym bachorkiem :twisted:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-06-09, 18:50   

czika-bum napisał/a:
chc? zajmowa? si? hodowl?

Nie u?ywaj s?owa "hodowla", bo w Twoim przypadku jest to rozmna?alnia. Hodowla polega na doskonaleniu cech, a Ty rozmna?asz myszy wy??cznie dla w?asnej rozrywki. Nie interesuje Ciebie genetyka, ani ?ród?o pochodzenia myszy, Ty po prostu bawisz si? ich ?yciem. Szkoda, ?e nie rozumiesz, ?e ?ywe stworzenia to nie s? zabawki.

Poczytaj o myszach, o ich ?yciu, chorobach, genetyce, naucz si? nimi opiekowa? i o nie zadba?, zapisz si? do zwi?zku, ucz si? od hodowców i wreszcie po takim gruntownym przygotowaniu zarejestruj hodowl? - zrób to fachowo i na najwy?szym poziomie.

Piszesz, ?e masz 17 lat, a? trudno mi w to uwierzy?. Poczytaj na tym forum wypowiedzi osób du?o m?odszych od Ciebie - jak potrafi? dojrzale my?le?, dzia?a? i pisa?, tymczasem Twoje posty przypominaj? mi rozkapryszon? panienk?, która bardzo chce si? bawi? i mocno tupie nó?kami...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-12, 10:46   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


chce gwaizdke z nieba czika-bum dasz mi ?

rozmnazanie myszek to nie wrzucenie samca z samiczka , bum i sa mlode , trzeba wziasc pod uwage rozne aspekty wlacznie z weterynarzem jesli cos bedzie nie tak , czy stac cie na wizyty jesli konieczne bedzie usg lub leki jesli mysz bedzie miec trudna ciaze czy porod ? zwierze czuje tak samo jak czlowiek , ma takie same narzady , jedyne co jest inen to poziom inteligencji , ktorym my ludzie i rowniez osoby mlode powinny sie wykazac przy rozwijaniu zainteresowan , nie rozmnaza sie zwierzat "z ciekawosci" jakie beda zachowania i jak wygladaja maluszki (co to znaczy wogole jednorazowe rozmnozenie ?) , pomysl o tym czika-bum
nie potepiam za ciekawosc i chec rozwijania zainteresowania , jesli bardzo ci na tym zalezy to zapisz sie do zwiazku , poczekaj cierpliwie na uzyskanie hodowli , jesli nie chcesz czekac to wg mnie tylko chwilowa zachcianka , jest bardzo duzo zwierzat szukajacych domu , popatrz na forum w ogloszenia oddam , ile maluszkow i samcow jest bezdomnych wlasnie z braku odpowiedzialnosci w rozmnazaniu zwierzat , jesli chcesz pomoc i obserwowac mysie zachowania daj dom potrzebujacym a nie tworz kolejne istnienia ktore nie maja szans samodzielnie przezyc i nie beda miec domu , tlumaczenie znajde dom nie trafia do mnie poniewaz wiem jak to wyglada w praktyce
nikt ci nie pomoze w rozmnazaniu zwierzat jesli nie jestes hodowca wiec bezcelowe jest zakladanie tego typu tematow ,aczkolwiek ciesze sie ze masz na tyle rozumu by zapytac

mam nadzieje ze jestes rozsadna mloda panna ktora jest inteligentna i przedlozy dobro zwierzat nad ciekawosc i wlasne zachcianki
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT