AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziona mysz, obca laboratorka biegaj?ca po domu
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-16, 20:31   

Ja obstawiam labk?.
Widocznie ta mysia jest Ci pisana :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Leonna 
Myszowaty
OPIS W BUDOWIE :)


Imi?: Julia
Pomogła: 2 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 08:32   

I jak, z?apa? si? mysz? Na warzywka?
:lol:
_________________
A mo?e by tak znowu myszki? ;-)
 
 
Ewaw 
Szara myszka
Zamyszona



Imi?: Ewa
Hodowla: brak
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Brzeg
  Wysłany: 2011-10-17, 16:06   

Niestety nie :cry: Oj p?aka? mi si? chce bo mysia wyra?nie tam by?a (bo ze?ar? troch? przyn?t? skubany :wink: ) I ojciec mówi ?e roz?o?y trutk?. Mimo moich zdecydowanych protestów :? Ja nie mam kasy na jeszcze lepsz? pu?apk? (na t? wyda?am ca?e swoje kieszonkowe) oraz pieni?dze które dosta?am np. na urodziny (oszcz?dzam najlepiej ze wszystkich :smile: .) Znacie mo?e jakie? TANIE pu?apki na mysiaki? (bo ja w temacie "gryzonie" jestem zupe?nie zielona) albo np. samodzielnie zrobione? Mysz zrobi? si? bardzo w?cibski, poniewa? kiedy rozmawia?am o jego dalszych losach z rodzicami wylaz? i tupta? najzwyczajniej w ?wiecie po salonie i potem wlaz? do kuchni czym nas zaskoczy? :lol: Teraz mysz wychodzi prawie co 15 minut :wink: A ja mu ju? nawet imi? nada?am :wink: Tylko ?e co z tego, skoro nie mam poj?cia jak go z?apa? :? Dzi? z rodzicami uda?o mi si? odsun?? lodówk? i go tam przy?apa?am. A na czym? Na po?eraniu czego?! Oczywi?cie mysz zrobi? tylko zawstydzon? min? po czym si? schowa? :wink:
Pozdrawiam i czekam na propozycje pu?apek :wink:
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-10-17, 16:37   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


a próbowa?a? tego?

kiwi napisał/a:
hm czyta?am tu gdzie? na forum o takim pomy?le:
stawiasz gdzie? jakie? wiaderko, robisz np z ksi??ek schodki, ?eby myszka mog?a wej??, k?adziesz linijk? i na jej ko?cu co? dobrego do jedzenia np s?onecznik i jak mysz idzie po s?onecznik to wpada do wiaderka. Mniej wi?cej tak tylko oczywi?cie najlepiej wsypa? do tego wiaderka jakie? trociny jak masz, albo co? innego.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-17, 17:06   

Kiedy? widzia?am podobny przypadek na Animal Planet. Do mieszkania wlaz? dziki, kanalizacyjny szczur, który te? nie dawa? si? nabra? na ?adne pu?apki, a rodzina u której by? bardzo kocha?a zwierz?ta i nie chcia?a rozk?ada? trutki. Zadzwonili po SPCA, i kiedy zlokalizowali wzrokiem szczura, znienacka zarzucili na niego podbierak ( http://www.sklepwedkarza....trong-1_400.jpg ), po czym od razu po z?apaniu szczura w podbierak druga osoba zakry?a podbierak specjalnym wieczkiem. Nast?pnie szczura umie?cili w transporterze i wypu?cili w bezpiecznym miejscu :)

Mo?e ta metoda by si? u Ciebie sprawdzi?a?
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-10-17, 17:20   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


kiwi, skro mysz nie daje sie z??pa? na ?ywo?apk? to jest zbyt sprytna na tak banalne pu?apki typu ksi??ka i linijka. Mo?e popro? tate i zamknijcie wszystkie miejsca ucieczki a nast?pnie udajcie si? na polowanie :grin:

Powodzenia
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Ewaw 
Szara myszka
Zamyszona



Imi?: Ewa
Hodowla: brak
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-10-17, 18:09   

Oj, nie wiem czy da?abym rad? zamkn?? wszystkie miejsca ucieczki, poniewa? mam OGROMNY dom. A w dodatku w wi?kszo?ci pomieszcze? nie ma drzwi. Wi?c w?tpi? by ten sposób si? sprawdzi? :? . A poza tym ta mysz jest strasznie szybka. Wi?c przy wielu pomieszczeniach, meblach i innych kryjówkach trudno j? z?apa?. Chocia?... Spróbowa? nie zaszkodzi. Mog?abym równie? czatowa? na ni? wieczorem kiedy ?azi po domu, I spróbowa? j? z?apa?. Mysz, jak ju? pisa?am jest coraz bardziej odwa?na. A i co my?licie o wstawieniu kratki która oddziela?a by lodówk? od reszty pokoju, a mysz mia?aby tylko jedn? mo?liwo?? ucieczki. Czyli do przygotowanego wcze?niej du?ego transporterka. Wtedy mog?abym j? z?apa?. Wi?c, co o tym my?licie?
Pozdrawiam :wink:
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-17, 19:21   

My?l?, ?e to dobry pomys? :) Z reszt?, jest on bardzo cz?sto praktykowany :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ewaw 
Szara myszka
Zamyszona



Imi?: Ewa
Hodowla: brak
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-10-20, 20:15   

Aha! Z?apa?am go!!! :grin: Tak strasznie si? ciesz? :wink: Rodzice dali mi "resztk?" (marn? zreszt?) moich pieni?dzy ub?aga?am babcie, dziadków i innych ?eby dali mi troch? pieni?dzy. I... Si? uda?o! Wreszcie mog?am zobaczy? mysz tak "dok?adnie" i my?l? ?e jest on jeszcze do?? m?ody. Nazwa?am go Pako. Jest jeszcze nieoswojony ale na pewno go oswoj? na razie wsadzi?am go do klatki, da?am troch? ?are?ka, trocinek i wpu?ci?am go do jego mysiego domku. Wbrew pozorom prawie od razu wyruszy? na zwiedzanie klateczki :smile: A ja siedz? teraz przed klatk? i nie odchodz? chyba ?eby si? napi? albo i?? do toalety. Tak mnie to obserwowanie go wci?gne?o :wink: Wi?c teraz czekam co b?dzie dalej :smile:
PS. Na razie nie mog? wstawi? zdj??.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-10-20, 20:15 ]
Aha! Z?apa?am go!!! :grin: Tak strasznie si? ciesz? :wink: Rodzice dali mi "resztk?" (marn? zreszt?) moich pieni?dzy ub?aga?am babcie, dziadków i innych ?eby dali mi troch? pieni?dzy. I... Si? uda?o! Wreszcie mog?am zobaczy? mysz tak "dok?adnie" i my?l? ?e jest on jeszcze do?? m?ody. Nazwa?am go Pako. Jest jeszcze nieoswojony ale na pewno go oswoj? na razie wsadzi?am go do klatki, da?am troch? ?are?ka, trocinek i wpu?ci?am go do jego mysiego domku. Wbrew pozorom prawie od razu wyruszy? na zwiedzanie klateczki :smile: A ja siedz? teraz przed klatk? i nie odchodz? chyba ?eby si? napi? albo i?? do toalety. Tak mnie to obserwowanie go wci?gne?o :wink: Wi?c teraz czekam co b?dzie dalej :smile:
PS. Na razie nie mog? wstawi? zdj??.
Pozdrawiam
_________________
"Im bardziej poznaje ludzi, tym mniej ich lubi?"
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-20, 20:26   

No prosz?, w ko?cu si? uda?o :) super!
Gratulacje i owocnego oswajania :m:):
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-10-20, 20:43   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Gratuluj?, jak tego dokona?a??
Powodzenia w oswajaniu pami?taj ?e musisz by? delikatna :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Ewaw 
Szara myszka
Zamyszona



Imi?: Ewa
Hodowla: brak
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-10-22, 14:19   

Dzi?ki, ja te? strasznie si? ciesz?. Mysz na razie jest jeszcze troch? zaniepokojony kiedy wk?adam powolutku r?k? do klatki, ale robi post?py :smile: Dzi? ze?ar? ju? troch? jedzonka i si? nauczy? korzysta? z poid?a. No to ju? ko?cz?. (bo lec? obserwowa? ma?ego :grin: )
Pozdrawiam :razz:
_________________
"Im bardziej poznaje ludzi, tym mniej ich lubi?"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT