AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-02-17, 08:54
fochy myszy ci??arnej
Autor Wiadomość
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-05, 22:55   fochy myszy ci??arnej

Nie wiedzia?am czy zak?ada?, czy te? nie. Przelecia?am wszystkie strony i nie znalaz?am takiego tematu. Je?li jednak jest, to prosz? - ode?lijcie mnie tam (:

Jestem bardzo ciekawa czy mysz ci??arna ma swoje "fochy" tak jak kobieta w ci??y.
Rano daj?c myszy troch? jogurtu wydawa?o mi si?, ?e chce wej?? mi na r?k? jak zwykle ?eby si? pó?niej przespacerowa? na ?ó?ku. Zosta?am zaatakowana 3 razy. Wydaje mi si?, ?e to by?o tylko i wy??cznie ostrzegawczo, bo z?apa?a mój palec z?bkami do?? delikatnie, ale jednak...(wcze?niej tego nie robi?a, nawet przy oswajaniu).
Pomy?la?am, ?e mo?e ju? lada dzie? b?dzie rodzi? wi?c zaczyna pilnowa? gniazdo. Zabra?am r?k? i odpu?ci?am jej spacer.
Godzink? temu znowu si? obudzi?a i bardzo ha?asowa?a (tak, jakby próbowa?a na siebie zwróci? uwag?). Postanowi?am zaryzykowa? i sprawdzi? czy znowu mnie zaatakuje. W zasadzie wydawa?o mi si?, ?e domaga si? spaceru.
W?o?y?am r?k? a ona spokojnie wesz?a jakby ju? zapomnia?a o porannej akcji "k?sanie".

My?licie, ?e to mo?e by? zmiana nastroju spowodowana ci???? :D
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-05, 23:14   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja to w hodowli nie mam ?adnych do?wiadcze?, wi?c odpowiem na zasadzie gdybania. W czasie ci??y gospodarka hormonalna "szaleje", a wiadomo, ?e hormony wp?ywaj? tak?e na nastrój, wi?c... :wink:
 
 
 
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-05, 23:19   

tak to sobie t?umaczy?am...z drugiej strony doszukuj? si? w jej zachowaniu, ?e to "ju?" :)
Czekam z niecierpliwo?ci?.
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-06, 09:48   

jak to b?dzie ju? to zobaczysz... myszka zeszczupleje od razu... mo?e za pierwszym razem r?ka by?a zbyt blisko gniazda? staraj si? umy? r?k? prze w?o?eniem do klatki tylko bez zapachowych myde?... ?eby zapachów nie by?o... i wk?adaj r?k? jak najdalej od jej gniazda...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-06, 11:20   

To nie s? fochy. To naturalna obrona. Ci??arna mysz staje si? nieufna (zw?aszcza nieoswojona), mo?e atakowa?. Najwidoczniej w tamtej chwili uzna?a t? r?k? za zagro?enie. Przyrównywanie to do kobiecego focha jest grubo przesadzone. Daj jej spokój, nie bierz na r?ce. Po co na si?? ingerujesz? Wyobra? sobie, ?e nosisz w sobie kilka maluchów, a kto? chce ci? nosi?. Dajesz jej tylko stres, niepotrzebny. Zostaw j?, daj jej spokój i nawet przynajmniej 2 tygodnie po porodzie równie?.
 
 
 
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-06, 14:03   

Nie robi?am tego na si??.
Nigdy jej nie zmusza?am do wchodzenia na r?k?. Odk?d u mnie jest, zawsze wchodzi dobrowolnie, je?li nie chce, po prostu zabieram r?k?. Najcz??ciej próbuj? wyczu? kiedy mysz chcia?aby wyj?? na spacer. Zazwyczaj wtedy wk?adam r?k?, ona wskakuje i przenosz? ja na ?ó?ko gdzie bryka zadowolona i robi? jej ma?y plac zabaw.
A to gryzienie wczoraj nie by?o mocne...to raczej by?o tylko z?apanie z?bkami tak, jakby chcia?a tylko ostrzec. Wydaje mi si?, ?e faktycznie mog?a poczu? si? zagro?ona cho? po?o?y?am r?k? daleko od gniazda.
Wieczorem d?ugo si? zastanawia?am czy próbowa? raz jeszcze. Obserwuj?c j? d?ugo stwierdzi?am, ?e chyba chce na spacer. I faktycznie chcia?a. Ale trzyma?am r?k? ca?y czas na ?ó?ku ?eby mog?a wróci? do domu kiedy tylko znudzi jej si? spacer.
Nie chcia?am jej stresowa?. Pomy?la?am tylko, ?e ci??a to przecie? nie choroba. Oczywi?cie potrzeba wtedy wiele spokoju ale z drugiej strony mysz pozbawiona jest swoich ulubionych zabawek. Wygl?da jakby brakowa?o jej chocia?by zwyk?ych spacerów po znanych ju? terenach.
Pochodzi?a kilka minut po ?ó?ku, wróci?a na r?k? i wydawa?o mi si?, ?e czu?a si? lepiej.
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-06, 16:00   

a jest mo?liwo??, ?e jak otworzysz klatk? to nie b?dziesz musia?a wk?ada? r?ki ?eby mysia mog?a na ni? wej??? chodzi mi o drzwiczki z boku klatki... wtedy Ty nie b?dziesz pcha? r?ki gdzie nie powinna? a mysia jak b?dzie chcia?a to wyjdzie...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT