AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchowanie m?odych bez matki
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-18, 23:06   

Biedroneczk4 napisał/a:
(btw. te lepsze to wszystkie na "V" si? zaczynaj??)


Nie, z tych lepszych s? jeszcze JR Farm i Beaphar ;P z najpopularniejszych.

Electrohuner, z czasem zaczn? nabiera? apetytu :) pierwsze dni s? najgorsze.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Electrohuner 
Szara myszka


Wiek: 46
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-06-19, 21:33   

M?ode s? bardzo absorbuj?ce... Nigdy nie po?wi?ci?em tyle czasu ?adnemu zwierzakowi a sporo tego by?o. :) Jestem niewyspany. :D Z pipety czy strzykawki nie chcia?y mi je??. Musia?em z plastikowej cienkiej rurki i kawa?ka szmatki zrobi? imitacj? cycka co sprawdzi?o si? idealnie. Zaskoczy?y i jedz?. Ma?o to ma?o, ale ju? widz? ?e wydobrza?y. S? energiczne i wygl?daj? tym lepiej im wi?cej czasu si? im po?wi?ci. M?ode brane na r?k? wpycha si? mi?dzy palce i to dosy? mocno rozpycha je nosem. Czuje ?e s? silniejsze! Nadal karmi? je mlekiem dla niemowl?t i powiem szczerze ?e ju? nie ma ?adnych problemów z wypró?nianiem. Same si? za?atwiaj? bez problemu. Nie mam w tym ?adnego do?wiadczenia i powiem szczerze ?e obawiam si? w?a?nie jak b?dzie wygl?da?a zmiana pokarmu. Nie wiem czy b?d? chcia?y same je??. Je?li próbowa? z p?atkami owsianymi to jak ma to wygl?da?? Jak je poda?? Co dalej z mlekiem? Przepraszam je?li pytania s? infantylne. ;) Z góry dzi?ki za pomoc!
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-19, 21:38   

Po prostu po?ó? im miseczk? z karm? dla myszek dobrej jako?ci lub p?atkami owsianymi, je?li b?d? gotowe do samodzielnego jedzenia to same zaczn? podjada? :) Mleko moim zdaniem powiniene? podawa? tyle czasu, ile m?ode pij? mleko matki, czyli do czasu, a? m?ode b?d? mia?y gdzie? 24-25 dni :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Electrohuner 
Szara myszka


Wiek: 46
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-06-19, 21:48   

Ahh...ok. P?atki poda? im na sucho? :)
Pytam bo widzia?em gdzie? na YT jak karmiono ma?e owsiank? na mleku lub czym? podobnym podanym na przykrywce od s?oika.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-06-19, 21:54   

suche p?atki. na pocz?tek mo?esz nawet w nakr?tk? od s?oiczka sypn?? drobin? i postawi? gdzie? ko?o nich. a mlekiem to karm nadal, bo z tego co pami?tam nawet do 30 dni mog? pi? mleko mamy. z tym jest podobnie jak u dzieci... niby ju? pokarm sta?y jest, ale mleko nadal pije :) tylko tu szybciej rosn? i czas si? skraca, ale zasada ta sama :) najpierw malutko sta?ego pokarmu wi?cej mleka, a potem coraz wi?cej sta?ego pokarmu, a mniej mleka :)
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-19, 22:00   

Electrohuner napisał/a:
Ahh...ok. P?atki poda? im na sucho? :)
Pytam bo widzia?em gdzie? na YT jak karmiono ma?e owsiank? na mleku lub czym? podobnym podanym na przykrywce od s?oika.


Mo?esz da? na sucho, mo?esz da? z odrobin? jogurtu naturalnego :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Electrohuner 
Szara myszka


Wiek: 46
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-06-19, 22:42   

W?asnie by?o karmienie...chyba apetyt podskoczy? bo za palce mnie podgryza?y. ?api? za sztucznego cycka nawet le??c do "góry ko?ami" i jedz? tak jak by w pó? ?nie. Pocieszny widok. ;) Jutro spróbuje poda? im p?atki...ciekawe co z tego wyniknie...
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-06-20, 02:29   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


sprobuj im wsypac tez karme dla myszy ,versela jest bardzo dobra , niewielka ilosc , moje mlode jedza odrazu taka karme przy matce , sila rzeczy jak matka je one tez zaczynaja sie chwytac ,maluchy napewno za niedlugo zaczna kopac w trocinach i szukac jedzenia ,pomysl tez o poidle , niewielkie najlepiej prozniowe ,instynktownie wyczuja wode i jak przyjdzie czas same ja znajda i zaczna pic
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-20, 15:47   

Trzymam kciuki ?eby si? odchowa?y :) niech zdrowo rosn? :D dobrze, ?e je zabra?e? - wiem, ?e pisze to kolejny raz, ale z ka?dym dniem wida?, ?e naprawd? s?usznie post?pi?e? :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Electrohuner 
Szara myszka


Wiek: 46
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-06-20, 17:04   

M?ode nie jedz? jeszcze sta?ego pokarmu... Próbowa?em na kilka sposobów, ale wygl?da to tak, jak by nie wiedzia?y co z tym robi?. ;) Za dwa dni zrobi? kolejn? prób?. Mleko natomiast wci?gaj? z ka?dym dniem coraz bardziej ochoczo. Zrobi?y si? bardzo ?wawe. Wypuszczone na koc biegaj? naprawd? szybko!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-06-20, 17:17   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


hihi jaka radocha :) , urzymuj mala ilosc stalego pokarmu w pojemniku , a wlasnie , sprobuj nalac juz do poidla melko skoro biegaja juz to jest prawdopodobne ze znajda zrodlo pitne juz lub za chwile :) bardzo sie ciesze ze sie udalo :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-20, 19:14   

Ha bo takie ma?e myszki to jak pche?ki si? zachowuj? wydaj? si? nie poradne ale jak dasz im troch? wolno?ci to torpedki w dupkach wyst?puj? a jak skacz? !
_________________
InfinitY ..
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-20, 19:24   

Uwa?aj ?eby nie zwia?y, takie maluchy maj? motorki w ty?eczkach i s? nie do z?apania :P co do karmy, mo?esz im zostawi? troszk? karmy w misce, same podejd? i zaczn? je?? jak nadejdzie odpowiednia chwila :) no i tak jak pisa?a lilith, mo?esz im ju? powiesi? poide?ko z wod?, mo?e ju? zaczn? pi? wod? :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Electrohuner 
Szara myszka


Wiek: 46
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-06-21, 20:07   

Dzi? k?tem oka zauwa?y?em jak jedna siedzi przy pojemniku z p?atkami owsianymi i trzymaj?c jeden w ?apkach wsuwa go. :p Jak ja jej daje to nie chce wzi??, ale powiem szczerze ?e i tak czuj? ulg?. :) Wod? postawi?em obok w ma?ym pojemniku bo poide?ka jeszcze nie mam.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-21, 20:36   

Super !
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT