AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 19:47
Przesy?ka myszy poczt?
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 21:25   

kiniaczek31 napisał/a:
ALE koniecznie na poczcie trzeba zg?osi? ?e wysy?asz zwierz? !
I o to mi chodzi w?a?nie. A dla wi?kszo?ci osób Poczta Polska to chyba tylko list ekonomiczny, który si? gubi na zawsze.

Cytat:
Absolutnie listonosze nie s? dobrze premiowani tv og?asza jakies absurdy szczerze wiem co? o tym bo mój m?z jest listonoszem !!!
Nasz zaprzyja?niony listonosz twierdzi? inaczej. Jak wspomina?am, media nie s? dla mnie ?ród?em rzetelnej informacji.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-22, 22:29   

http://wiadomosci.gazeta....w_paczkach.html

Jak zg?osi? na poczcie, ?e w paczce masz zwierz?, którego przewóz jest w regulaminie poczty zabroniony? Zakaz przewozu zwierz?t Poczt? Polska nie wzi?? si? z sufitu, tylko ma swoje smutne korzenie. Dzisiaj poczt? mo?na przewozi? wy??cznie ptaki
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 07:19   

Cytat:
Jak zg?osi? na poczcie, ?e w paczce masz zwierz?, którego przewóz jest w regulaminie poczty zabroniony?
Nie wiem... ja powiedzia?am na poczcie wprost, co mo?e by? przyk?adowo przewo?one i kierowniczka oddzia?u nie mia?a ?adnych zastrze?e?. Poinformowano mnie tylko jaka opcja jest dost?pna i zwrócono uwag?, ?e nie ka?da placówka nadawcza mo?e tak? us?ug? wy?wiadczy? i wtedy trzeba si? uda? do wi?kszej, g?ównej w rejonie.

Masz ?wiadomo??, ?e "nielegalna" wysy?ka "jak rzeczy" odnosi si? do NIELEGALNEGO handlu czyli takiego, gdzie ?wiadomie nie zg?asza si? co zostaje wys?ane?

"Otrzymujemy natomiast sygna?y od pracowników poczty czy kurierów, którzy nagle zauwa?aj?, ?e wioz? przesy?k? z ?ywym stworzeniem." - przy prawid?owo nadanej paczce ze zwierz?ciem jest WIELKI NAPIS ?e to ?ywe i raczej nie ma ryzyka ?e przewo?nik "nie zauwa?y"... Z reszt?, jak wida? ci ?li i oboj?tni pracownicy oraz kurierzy jednak zg?aszaj? i zauwa?aj?, a nie traktuj? "jak rzeczy". Problemem tego artyku?u s? hodowcy-nadawcy paczek, nie poczta...

Mam wra?enie Iro ?e celowo mylisz przemyt i nielegalny handel z uczciwym cz?owiekiem który korzysta z dost?pnej na poczcie us?ugi, dbaj?c aby przebieg?a mo?liwie najbezpieczniej dla zwierz?cia. Troszk? mi tu demagogi? uprawiasz.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-23, 09:46   

Frufru napisał/a:
...Mam wra?enie Iro ?e celowo mylisz przemyt i nielegalny handel z uczciwym cz?owiekiem który korzysta z dost?pnej na poczcie us?ugi, dbaj?c aby przebieg?a mo?liwie najbezpieczniej dla zwierz?cia...

ale to nie jest dost?pna na poczcie us?uga - przeczytaj jeszcze raz regulamin - wcze?niej poda?am link. Dziwne, ?e pracownicy niektórych urz?dów pocztowych ?ami? regulamin, który ich bezwzgl?dnie obowi?zuje - wida? "siedz?" jeszcze w starych przepisach i nie chce si? im przeczyta? zmian jakie zasz?y z uwagi na wypadki, które mia?y miejsca

Ka?dy wybiera transport zgodnie z w?asnym sumieniem. Ja wybieram PKP, bo myszki doje?d?aj? do mnie du?o szybciej i du?o bezpieczniej. Dla mnie zamkni?cie zwierzaka w paczce na 24 godz. (jak dobrze pójdzie) to horror. Jest wiele innych mo?liwo?ci.

Frufru - Proponuj? zako?czy? dyskusj?, bo ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie nie przekonam. Ka?dy ma prawo do w?asnego zdania :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 09:50   

Cytat:
Frufru - Proponuj? zako?czy? dyskusj?, bo ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie nie przekonam. Ka?dy ma prawo do w?asnego zdania :wink:
Amen. :)
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-23, 10:26   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


Uwa?am, ?e wysy?anie zwierz?t poczt? polsk? to ogromna pomy?ka, pomijam list polecony bo nie wyobra?am sobie zapakowania w kopert? myszy brrrrrr. Odnosz?c si? do paczki równie? uwa?am ?e to brutalny transport dla gryzonia!!! Dlaczego tak uwa?am?

-Nadaj?c "paczk?" PKP (pisz? paczka, jednak w moim przypadku paczki to nie przypomina?o, by? to plastikowy ogromny pojemnik z przykrywk? podziurkowan? jak ser ?ó?ty wszystko w du?ej torbie plastikowej nie zamkni?tej), przesy?ka taka spoczywa?a lu?no na pó?ce w przedziale konduktorskim i nikt jej nawet nie dotkn??!!

-Nadaj?c "paczk?" PKS (paczka podobna do tej PKP), le?y sobie spokojnie przy kierowcy i zazwyczaj jest jedyn? paczk? przewo?on? PKS no czasami trafi? si? dwie :wink: przesy?ka nie zmienia pozycji do miejsca odbioru.

- Nadaj?c "paczk?" PP (musi by? to baczka dobrze zabezpieczona czyli do?? szczelnie zamkni?ta, gdy? w przeciwnym przypadku pani w okienku paczki nie przyjmie, taka
paczka zanim trafi do miejsca docelowego jest wielokrotnie przerzucana, przesuwana
razem z dziesi?tkami innych paczek, fajnie jak dojdzie w ci?gu 1,5 dnia ale zdarza si? si? i w ci?gu 3 dni od nadania w zale?no?ci czy nadali?my paczk? rano czy wieczorem.

Najlepiej jak myszy podró?uj? z nami osobi?cie wtedy nawet mog? jecha? tak kilka dni, gdy? mamy nad nimi ca?kowit? kontrol?, je?li nie ma takiej opcji to nale?y wybra? PKP lub PKS nigdy w ?yciu PP. My?l? ?e wi?kszo?ci nam zale?y na zdrowiu i wygodzie naszych ma?ych podopiecznym, dlatego tak bardzo zbulwersowa?o mnie og?oszenie które tutaj wklei?am i nigdy nie dojd? pewnie dlaczego ludzie potrafi? by? tak daleko ograniczeni !
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 10:36   

Cytat:
- Nadaj?c "paczk?" PP (musi by? to baczka dobrze zabezpieczona czyli do?? szczelnie zamkni?ta, gdy? w przeciwnym przypadku pani w okienku paczki nie przyjmie, taka
paczka zanim trafi do miejsca docelowego jest wielokrotnie przerzucana, przesuwana
razem z dziesi?tkami innych paczek, fajnie jak dojdzie w ci?gu 1,5 dnia ale zdarza si? si? i w ci?gu 3 dni od nadania w zale?no?ci czy nadali?my paczk? rano czy wieczorem.
Jasne, zwyk?? paczk? owszem. Ale ja uznaj? TYLKO dedykowan? form? przesy?ki, która jest w?a?nie po to by nie traktowa? jej jak "zwyk?ej" paczki.

Natomiast og?oszenie o którym wspominasz nawet mnie, osob? uznaj?c? PP przerazi?o. Bo wspomniana osoba w ogóle bierze pod uwag? inne, nie stworzone do tego rodzaju transportu, opcje. Co wiecej, na Tablica.pl mno?y si? takich propozycji multum, a osoby prywatne handluj?ce myszami na karmówk? oferuj? si? jakby nie mia?y za grosz poj?cia, ?e nawet taki rodzaj dzia?alno?ci wymaga odpowiedniej papierkologii i zezwole?. Ju? mijam t? wysy?k? nieszcz?sn?, ale sam fakt - jak s?usznie zosta?o zaznaczone, to nie jest "biznes" na zasadzie "oj mam za du?o myszy, opchn? terrarystom i b?dzie z g?owy"...
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-23, 11:53   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


Obawiam si? Frufru, ?e osoba z og?oszenia traktuje sprzeda? mysz jak rzecz na której mo?na zarobi?, samo stwierdzenie "myszy cz?sto si? mno??" ju? mnie dobija, a my?l?c o warunkach jakie maj? te stworzonka ogarnia mnie rozpacz :(
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 11:58   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-23, 13:57   

Hmmm... która? tu wspomnia?a, ?e je?li zwierz? wysy?ane jest PP w oznaczonej paczce to jest przewo?one samochodem w jak najszybszym czasie. Je?li to prawda to my?l?, ?e taka opcja transportu nie jest krzywdz?ca. Nie ka?dy ma pod r?k? dworzec PKP czy PKS. Ale jeszcze raz podkre?l?, ?e wszystko jest OK tylko i wy??cznie wtedy je?li wszyscy wiedz?, ?e w paczce jest zwierzaczek, a transport jest natychmiastowy.

Co do oferty na tablicy. Napisa?am dla "moniki" w jaki sposób "pakuje" myszki w paczk?. I jak omija zakaz przesy?ania ?ywych zwierz?t.

Co do legalno?ci. W Polsce jest mo?liwo?? "dorobienia" sobie bez zak?adania dzia?alno?ci gospodarczej czy odprowadzania podatku. Jedynym ograniczeniem jest limit tego zarobku wynosz?cy ok. 3tys. Nie wiem tylko czy ten zapis tyczy si? tak?e handlu zwierz?tami.
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 14:06   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-23, 21:18   

Ja to skomentuj? w nast?puj?cy sposób w ?yciu bym ?adnego zwierzak nie wys?a?a poczta chyba ?e pasa pok??nych rozmiarów wtedy bym by?a pewna ?e ka?dy wie co tam jest .
A mysz ... hm nie zaryzykowa?abym .
_________________
InfinitY ..
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-24, 00:23   

no to dziewczyny czytajcie...
Cytat:
Cytat:
Data: wczoraj, 14:33Twoja odpowied?
Witam. Jestem zainteresowana myszami ju? odstawionymi od matki. Mam tylko jedno pytanie. W jaki sposób przesy?a pani myszy za po?rednictwem poczty polskiej skoro w ich statusie dozwolone jest jedynie przesy?anie ptaków ozdobnych i to w paczkach na warunkach specjalnych. Jak pani przygotowuje zwierzaki do transportu? Czy paczka jest oznakowana, ?e w ?rodku s? ?ywe zwierz?ta?

Data: wczoraj, 14:39monia61@onet.eu Og?oszenia tego u?ytkownika
Witam. Myszy wysy?am paczk? priorytetow? lub paczk? na warunkach szczególnych - w zale?no?ci od tego jak? form? wybierze kupuj?cy i za jak? zap?aci. Na zwyk?ej paczce nie ma ?adnych oznakowa? co jest w ?rodku, natomiast w paczce na warun. szcz. s? napisy ?e w ?rodku s? ?ywe zwierz?ta. Nie mia?am nigdy problemu z wysy?k? zarówno jedn? jak i drug? paczk?. Jak do tej pory wszystkie myszy które wysy?a?am dotar?y ?ywe (oczywi?cie ju? troche myszy wys?a?am, tak?e to nie pierwszy raz). Myszy wysy?am w plastikowych pude?kach po pokarmie w których wierc? dziury. Oprócz myszy w owym plastikowym pude?ku s? równie? trociny, troch? jedzenia oraz kawa?ek ogórka ( rola 'wody' podczas transportu). Je?li ma Pani jeszcze jakie? pytania s?u?? pomoc?.
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-07-24, 01:15   

Dzi?kuj? za zdobycie informacji od sprzedawcy.
Jak dla mnie niezarejestrowane hodowle karmowe s? niezgodne z prawem, bowiem:

Art. 5.
Ka?de zwierz? wymaga humanitarnego traktowania.

Art. 6.
Zabrania si? zabijania zwierz?t, z wyj?tkiem:
1.
1) uboju i u?miercania zwierz?t gospodarskich oraz u?miercania dzikich ptaków i ssaków utrzymywanych przez cz?owieka w celu pozyskania mi?sa i skór,

2) po?owu ryb zgodnie z przepisami o rybo?ówstwie i rybactwie ?ródl?dowym,

3) konieczno?ci bezzw?ocznego u?miercenia,

4) dzia?a? niezb?dnych do usuni?cia powa?nego zagro?enia sanitarnego ludzi lub zwierz?t,

5) usuwania osobników bezpo?rednio zagra?aj?cych ludziom lub innym zwierz?tom, je?eli nie jest mo?liwy inny sposób usuni?cia zagro?enia,

6) polowa?, odstrza?ów i ograniczania populacji zwierz?t ?ownych,

7) usypiania ?lepych miotów – prowadzonych zgodnie z art. 33 oraz przepisami odr?bnymi.

1a. Zabrania si? zn?cania nad zwierz?tami.
2. Przez zn?canie si? nad zwierz?tami nale?y rozumie? zadawanie albo ?wiadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpie?, a w szczególno?ci:
transport zwierz?t, w tym zwierz?t hodowlanych, rze?nych i przewo?onych na targowiska, przenoszenie lub przep?dzanie zwierz?t w sposób powoduj?cy ich zb?dne cierpienie i stres;
12) stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierz?t;

Rozdzia? 7

Transport zwierz?t

Art. 24.
Zasady post?powania w zakresie transportu zwierz?t kr?gowych s? okre?lone w rozporz?dzeniu Rady (WE) nr 1/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierz?t podczas transportu i zwi?zanych z tym dzia?a? oraz zmieniaj?cym dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporz?dzenie (WE) nr 1255/97 (Dz.Urz. UE L 3 z 5.01.2005, str. 1), zwanym dalej „rozporz?dzeniem nr 1/2005”.
(nic szczególnego tam nie ma).

Rozdzia? 10

Ubój, u?miercanie i ograniczenie populacji zwierz?t

Art. 33.
1a. U?miercanie zwierz?t mo?e odbywa? si? wy??cznie w sposób humanitarny polegaj?cy na zadawaniu przy tym minimum cierpienia fizycznego i psychicznego.

Rozdzia? 11

Przepisy karne

Art. 35.
1. Kto zabija, u?mierca zwierz? albo dokonuje uboju zwierz?cia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno?ci albo pozbawienia wolno?ci do lat 2.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto zn?ca si? nad zwierz?ciem.
2. Je?eli sprawca czynu okre?lonego w ust. 1 lub 1a dzia?a ze szczególnym okrucie?stwem podlega karze pozbawienia wolno?ci do lat 3.
3. W razie skazania za przest?pstwo okre?lone w ust. 1, 1a lub 2 s?d orzeka przepadek zwierz?cia, je?eli sprawca jest jego w?a?cicielem.
3a. W razie skazania za przest?pstwo okre?lone w ust. 1 lub 1a s?d mo?e orzec, a w razie skazania za przest?pstwo okre?lone w ust. 2 s?d orzeka tytu?em ?rodka karnego zakaz posiadania zwierz?t od roku do lat 10; zakaz orzeka si? w latach.
4. W razie skazania za przest?pstwo okre?lone w ust. 1, 1a lub 2, s?d mo?e orzec wobec sprawcy zakaz wykonywania okre?lonego zawodu, prowadzenia okre?lonej dzia?alno?ci lub wykonywania czynno?ci wymagaj?cych zezwolenia, które s? zwi?zane z wykorzystywaniem zwierz?t lub oddzia?ywaniem na nie, a tak?e mo?e orzec przepadek narz?dzi lub przedmiotów s?u??cych do pope?nienia przest?pstwa oraz przedmiotów pochodz?cych z przest?pstwa.
5. W razie skazania za przest?pstwo okre?lone w ust. 1, 1a lub 2, s?d mo?e orzec nawi?zk? w wysoko?ci od 500 z? do 100 000 z? na cel zwi?zany z ochron? zwierz?t, wskazany przez s?d.


To tyle odno?nie ustawy. Postaram si? jutro zadzwoni? do Towarzystwa Opieki nad Zwierz?tami i dowiedzie? si?, jak wygl?da mo?liwo?? blokady takiego hodowcy.
Jak dla mnie absurdalne jest to, ?e myszy i szczury, które s? zwierz?tami ca?kiem inteligentnymi i ?wiadomymi tego, co si? dooko?a nich dzieje ka?dy mo?e sobie hodowa? jako karm? dla w??y, czy jaki? paj?ków, nast?pnie za? zabija? w bestialski sposób lub rzuca? ?ywe, przera?one zwierz? do zjedzenia. Ciekawa jestem, czy by?aby taka sama oboj?tno?? i zgoda ludzi, gdyby hodowano na karm? psy albo koty, a szczury przecie? nie s? mniej inteligentne od nich.

[ Dodano: 2012-07-24, 02:28 ]
Z reszt?, podobnego zdania jest Fundacja Viva: http://www.gryzonie.viva....laczego-pomagac

Mam nadziej?, ?e od pa?dziernika b?d? mia?a troch? wi?cej czasu i postaram si? zrobi? co? wi?cej w sprawie hodowli karmowych. Porozmawiam w mi?dzyczasie z koleg? prawnikiem co da si? zrobi? w sytuacji takich og?osze?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT