AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 18:52
Zapach myszki w porownaniu do innych gryzoni
Autor Wiadomość
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 21:11   Zapach myszki w porównaniu do innych gryzoni

Witam,
od niedawna nosz? si? z zamiarem zakupu dwóch samiczek myszy. Mia?am ju? kilka chomików a tak?e myszoskoczki i szczury. Wiem te?, ?e samiec myszy wydziela bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach, mia?am u siebie samca, którego kole?anka da?a mi "na przechowanie" gdy wyjecha?a na wakacje. ?mierdzia?o dos?ownie wszystko, zapach by? o wiele bardziej intensywny ni? w przypadku innych gryzoni. Zwierz?tko jednak spodoba?o mi si? na tyle, ?e mog?abym ten zapach znie??, niestety obawiam si?, ?e nie znios? go moje wspó?lokatorki.
S?ysza?am, ?e mocz samiczki pachnie o wiele lepiej.
Czy to prawda? Czy zapach ten jest bardziej intensywny ni? zapach moczu chomika? Chodzi mi g?ównie o zapach samiczki myszki w porównaniu do zapachu innych gryzoni, czego nie znalaz?am w ?adnym innym temacie ;)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-11-22, 21:14   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Niestety, nawet mysie samiczki specyficznie pachn?. Taki urok tych stworzonek. Nie mia?am nigdy samca, mia?am natomiast chomika. Chomik nie by? wyczuwalny... niestety, myszy s?. Ale tu wiele zale?y od ?ció?ki na której zwierzaki ?yj? ;)

Ps. Samiczki minimum dwie :)
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 21:17   

No có?, widocznie b?d? musia?a rozgl?da? si? za innym zwierzakiem... ;) Tak, wiem ?e samiczki dwie ;D
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:18   

Nie mia?am innych gryzoni ni? myszki (teraz i z 20 lat temu :P ) ale mog? powiedzie? jedno - je?li sprz?ta si? regularnie to nie czu? nic. A "regularnie" trzeba sobie dopasowa? - ja w ma?ej klatce musia?am sprz?ta? co 2 max 3 dni teraz mam wi?ksz? i spokojnie tydzie? wytrzymuj?. A jeszcze cz??? osób poleca np Biodor który te? neutralizuje zapachy.
Inni pewnie podpowiedz? Ci wi?cej :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2012-11-22, 21:23   

My?l?, ?e dwie samiczki nie b?d? problemem. Jak mia?am dwie to by?y niewyczuwalne je?li cz?sto sprz?ta?am, tylko fakt ?e mam ogromny pokój. Przy 6 ju? by?o za bardzo czu? :P
My?l?, ?e zale?y od dodatków jakie s? w klatce równie?, bo drewniane wiadomo - przesi?kn? zawsze moczem.

S?ysza?am, ?e zale?y to te? od tego czy np po??czy si? samice z ró?nych stad. Czy móg?by kto? oceni? prawdziwo?? tego twierdzenia? :wink:
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 21:23   

Wiadomka, ?e myszki pod?miardkuj?, ale pan mysz "pachnia?" ju? nast?pnego dnia po sprz?tni?ciu. ;D Czy je?li b?d? zmienia? ?ció?k? co dwa-trzy dni(co i tak robi?am z moimi roborkami) zapach b?dzie prawie niewyczuwalny? No i zainteresuje si? tym "biodorem" ;)
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:28   

Mia?am samca i jego mocz by? bardzo intensywny, zw?aszcza latem (sprz?ta?am 2 razy w tygodniu).
Teraz mam 3 samiczki, wi?ksz? klatk? i inn? ?ció?k? (Hugro) i musz? powiedzie?, ?e ten zapach nie jest wyczuwalny. Sprz?tam im raz w tygodniu, oczywi?cie jak si? podejdzie z nosem do pr?cików to w niektórych miejscach ten zapach si? wyczuwa (wida? lubi? sika? "w powietrzu") ale nie jest dra?ni?cy. Zdecydowanie mocz samiczek jest bardziej "do przyj?cia", ale my?l?, ?e to te? zale?y od cz?owieka i jego progu tolerancji "smrodu" :-)
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 21:36   

Chodzi mi g?ównie o to, czy ten zapach "niesie si?" dooko?a, poniewa? mieszkam w pokoju po??czonym z pokojem moich wspó?lokatorek i... nie ma w nim drzwi ;)
Dzi?ki wszystkim za pomoc ;D
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:41   

Moje myszki mieszkaj? w pokoju dzieci. Jak mia?am samca to rzeczywi?cie w lato by?o go czu?. Teraz jak wchodz? do pokoju to nie czuj? w ogóle. Nikt z domowników te? si? nie skar?y na zapach, co przy poprzedniej myszy niestety mia?o miejsce.
My?l? te?, ?e to zas?uga innej klatki. Poprzednio mia?am zwyk?? z pr?cikami, teraz mam Dun? Fun, która jest bardziej zabudowana, ale te? jest wi?ksza, przez co pewnie nie zd??? obsika? w tydzie? tak, ?eby ?mierdzia?o w pokoju.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:41   

Angus ja ?pi? z mychami :) tzn mieszkaj? w mojej sypialni i nie narzekam :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 21:46   

O ile si? nie myl?, duna ma plastikowe wyposa?enie. Czy je?li mychy osiusiaj? plastikowe domki, miseczki i inne pierdó?ki, to nie przesi?kn? zapachem jak drewno? Je?li tak, to z czego zrobione wyposa?enie najlepiej mychom dokupi??
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:51   

Mam jedn? plastikow? rurk?, która wychodzi na zewn?trz klatki, ale ona jest bardzo ?atwo rozbieralna, wi?c nie ma problemu, ?eby w ka?dej chwili j? zdj?? i wymy? (chocia? moje myszy na szcz??cie tam nie sikaj?). I mam te? plastikowe pi?terko. Reszta jest drewniana, a rurki maj? z rolek po papierze i r?cznikach (wi?c przy ka?dym sprz?taniu wymieniam).
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-22, 21:54   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Powiem Ci ?e mocz myszy nieporównywalnie ?mierdzi, w porównaniu do moczu chomików. Gdy chomik narobi to ledwo co czu? a jak myszka to ?mierdzi strasznie. :wink: Jak mia??m pieterka w klatce to nawet w ten sam dzie? po myciu ju? ?mierdiz??o tak ze nie d??o si? wysiedie? obok klatki. Polecam Ci by? przysz?ym myszk? zrobi?? co? w rodzaju linoparku. Myszki b?d? si? wspina?y a przez to, ?e nie ma powierzchni na które mo?na sika? prócz trocin a trociny poch?aniaj? mocz, z?oty ?rodek :lol:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2012-11-22, 22:08   

Waham si? nad zakupem myszki, bo zwierzak zwierzakiem, ale komfort wspó?lokatorek najwa?niejszy ;D Je?li mycha capi tak, jak to opisujesz, to musz? pomy?le? nad innym zwierzakiem :( Chomika nie chc?, myszoskoczki bardzo ha?asuj? gryz?c pr?ty (akwarium jest zbyt ci??kie na rega? w moim pokoju, a nigdzie indziej by si? nie zmie?ci?o xD), szynszyl i szczur s? zbyt wielkie. Ech :(
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-22, 22:13   

Ej no ja tu w obronie samców staje !
Moje jak klatka zaczyna powoniewa? pachn? jak kostka roso?owa bez kitu wi?c zapach nie jest taki z?y przynajmniej moich :)
Zauwa?y?am tez ?e sa mniej wyczuwalni jak zamiast podartego papieru do klatki wrzucam im materia?y poci?te do budowy he gniazda lub zapychania wej?cia na prawd? nie jest tak ?le a swoj? drog? gwarntuje ?e idzie sie do tego przyzwyczai? moich czasem czu? dopiero po 4 dniu od sprz?tania czasem wcze?niej sprz?tam im raz w tygodniu .
A faceci s? mizialscy wi?c polecam szczerze :)
Co mog?am to pomog?am :) na tyle chyba juz mojej wypowiedzi :)
A na zapach mo?na stosowa? neutrolizatory w piasku lub psikane chocia?by biodor :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT