AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-12-27, 15:55
Dziwna sprawa.
Autor Wiadomość
koko12300 
Szara myszka
koko12300


Imi?: Paulina
Wiek: 23
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Zdzieszowice
  Wysłany: 2013-05-30, 18:47   Dziwna sprawa.
   Myszy: ?atek,Spajtek


Kupi?am w zoologicznym myszke , ale dowiedzialam sie ?e najlepiej jest miec dwie i postanowilam kupi? druga.Wszystko by?o w porz?dku pani powiedzia?a ?e s? TAKIEJ SAMEJ P?CI - DWA SAMCE.Od pewnego czasu zauwa?ylam ogromne próby rozmna?ania si? moich myszek , zaniepokoi?am si? i nie wiedzia?am co zrobi?.Przeczyta?am ksiazke o odró?nianiu p?uci i wysz?o ?e niby jedna z moich myszek jest samcem a jedna samic? , ale nie by?am do ko?ca przekonana . Zauwa?y?am róznie? ?e moje myszki nawzajem si? podgryzaja .
Boje sie ?e za trzy tygodnie urodzi mi sie gromatka malych myszek niestety ja nie mam dosc duzej klatki na trzymanie takiej gromatki .

Prosze o pomoc w tej trudnej sprawie .
I z góry dziekuje !!
_________________
Ciekawska Paulina :>
Ostatnio zmieniony przez koko12300 2013-06-01, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-05-30, 18:56   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


koko12300 napisał/a:
Wszystko by?o w porz?dku pani powiedzia?a ?e s? ró?nej p?uci.


...
koko12300 napisał/a:
Od pewnego czasu zauwa?ylam ogromne próby rozmna?ania si? moich myszek

dziwisz si??
koko12300 napisał/a:
Przeczyta?am ksiazke o odró?nianiu p?uci i wysz?o ?e niby jedna z moich myszek jest samcem a jedna samic? , ale nie by?am do ko?ca przekonana .

zaprzeczasz sama sobie

koko12300 napisał/a:
Boje sie ?e za trzy tygodnie urodzi mi sie gromatka
malych myszek niestety ja nie mam dosc duzej klatki na trzymanie takiej
gromatki .


to ju? raczej pewne

koko12300, naprawd? masz 12 lat?
koko12300 napisał/a:
p?uci.

p?ci si? pisze! szlag mnie trafi
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 19:00   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Specjalistk? nie jestem, ale my?l?, ?e jednak urodzi Ci si? ta "gromaDka", która b?dzie dla Ciebie przeogromnym wyzwaniem. ;)
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-05-30, 19:01   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


koko12300, szkoda, ?e wcze?niej nie zajrza?a? na forum...
i jeszcze jedno:
koko12300 napisał/a:
pani powiedzia?a ?e s? ró?nej p?uci.

koko12300 napisał/a:
Od pewnego czasu zauwa?ylam ogromne próby rozmna?ania si? moich myszek

A tu wszystko si? wyja?nie:
koko12300 napisał/a:
Kupi?am w zoologicznym myszke , ale dowiedzialam sie ?e najlepiej jest miec dwie i postanowilam kupi? druga.


Sorry, ale nie ogarniam. Wyt?umaczysz?

[ Dodano: 2013-05-30, 20:02 ]
vernille napisał/a:
Specjalistk? nie jestem, ale my?l?, ?e jednak urodzi Ci si? ta "gromaDka", która b?dzie dla Ciebie przeogromnym wyzwaniem.


na pewno jej si? urodzi, przykro mi to mówi?, ale jeste? nie odpowiedzialna i przez ciebie prawdopodobnie teraz myszaste cierpi? :cry:

Ale i tak postaram si? pomóc...
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 19:08   
   Myszy: tak


weronikap, zach?cam do bardziej konstruktywnych wypowiedzi, je?li chcesz faktycznie pomóc koko12300 w rozwi?zaniu jej problemu.
 
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-05-30, 19:15   

kat, szczerze mówi?c nie widz? rozwi?zania tego problemu. W sumie to z wypowiedzi koko12300, wynika, ?e urodz? jej si? ma?e i , ?e b?dzie to dla niej trudna sprawa i prosi o pomoc. Ale pomoc w czym? Mamy wzi?? od niej maluchy czy co...? No bo pomidor nie wiem w czym mam pomóc. :lol:

Cytat:
Wszystko by?o w porz?dku pani powiedzia?a ?e s? ró?nej p?uci.


koko12300, skoro wiedzia?a?, ?e s? ró?nej p?ci to w sumie twoja wina. Nie powinna? by?a kupowa? myszek, teraz musisz ponie?? konsekwencje i zadba? o pupili.
Ostatnio zmieniony przez AgataMyszata 2013-05-30, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Revo 
Mysi Rozmówca



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 244
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-05-30, 19:15   

oddziel myszy
_________________
"S? dwie drogi, aby prze?y? ?ycie. Jedna to ?y? tak, jakby nic nie by?o cudem. Druga to ?y? tak, jakby cudem by?o wszystko." -Albert Einstein
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-05-30, 19:21   

weronikap napisał/a:
ale jeste? nie odpowiedzialna


Przymiotniki z 'nie' piszemy ??cznie. Jak ju? chcesz kogo? poprawia?..
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-05-30, 19:23   

MadziaLena, dobra, nie róbmy problemów wi?cej :wink:

Uspokójmy si? ludzie.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Revo 
Mysi Rozmówca



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 244
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-05-30, 19:24   

dobra nie spamujcie, chcecie pomóc zwierzakom to nie trujcie,tylko porad?cie dziewczynie. Nieodpowiedzialna jest, ok, ale ju? i tak po fakcie

Jak na moje- oddziel myszy i poczytaj na forum ile tylko si? da o myszach, ci??y, m?odych itp
tutaj masz spis tematów: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=7202
_________________
"S? dwie drogi, aby prze?y? ?ycie. Jedna to ?y? tak, jakby nic nie by?o cudem. Druga to ?y? tak, jakby cudem by?o wszystko." -Albert Einstein
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-05-30, 19:28   

Postaw myszy na jakiej? szybce i zrób zdj?cie od do?u, to powiemy ci czy to na pewno jest parka. Je?eli tak, to samiczka na pewno ju? jest w ci??y, musisz je oddzieli? od siebie. Je?eli samiczka urodzi b?d?c w klatce z samcem to mo?e zaj?? ponownie w ci??e podczas roi poporodowej. Ile masz ju? te myszy?
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-05-30, 20:10   

A wi?c poka? nam ty?eczki to ?e myszy "kopuluj?" nie znaczy ?e s? odmiennych p?ci .
Póki co oddziel myszki chocia? szanse na maluchy s? i tak juz spore.
Je?eli samiczka jest w ci??y ,urodzi ,podrosn? i poszukaj im domu ale nie w zoologu absolutnie !!! Mo?esz u nas za?o?y? temat .
No i nie kupuje si? myszy w sklepie zoologicznym bo potem tak to sie ko?czy pani sprzeda?a ci myszy aby by?a parka a ty nie spodziewa?a? si? ?e si? rozmno?? ?
Czekamy na zdj?cia .
Myszy rozdziel lub zrób jak?? przegrod? w klatce je?li ci si? uda ? Jakich wymiarów masz klatk? ?
_________________
InfinitY ..
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 20:29   
   Myszy: tak


AgataMyszata napisał/a:
kat, szczerze mówi?c nie widz? rozwi?zania tego problemu. W sumie to z wypowiedzi koko12300, wynika, ?e urodz? jej si? ma?e i , ?e b?dzie to dla niej trudna sprawa i prosi o pomoc. Ale pomoc w czym? Mamy wzi?? od niej maluchy czy co...? No bo pomidor nie wiem w czym mam pomóc. :lol:


AgataMyszata, nie b?d? odnosi? si? do tej wypowiedzi, bo nie ma co ci?gn?? "off topu". Powy?ej wypowiedzia?y si? osoby, które maj? jakie? pomys?y co mo?na zrobi? z problemem naszej nowej u?ytkowniczki, pozostaje nam liczy? na to, ?e uda si? pomóc koko12300 i jej myszkom.
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-05-31, 18:41   

Tak jak Revo pisa?a - oddziel myszy. Zanie? obie do weterynarza je?li nie jeste? pewna co do p?ci - pomog? ci tam za darmo (na 95%) rozró?ni? p?e?. Ale je?li do weta, to tylko sprawdzonego, który zna si? na gryzoniach.
Jak ju? wy?ej by?o wspomniane - mo?esz wstawi? zdj?cia ty?ków na forum w odpowiednim dziale (http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=721), pomo?emy ci rozró?ni? p?e?.
Je?eli s? ró?nej p?ci, ma?e si? urodz?. Tutaj masz o rozmna?aniu myszy i o odchowie m?odych: http://www.myszy.info/viewforum.php?f=18

Jak si? faktycznie urodz?, nie oddawaj ich do zoologa, bo pójd? na karmówk? albo gorzej. Tutaj na pewno znajd? ludzi, którzy b?d? kocha? te maluchy, wystarczy w dziale "og?oszenia drobne" doda? post, ?e ma si? ma?e do oddania, jak ju? podrosn? (tak 24-26 dzie? ?ycia b?dziesz musia?a je rozdzieli? - i powiem ci, ?e to horror jest bo ja sama nie potrafi? rozró?ni? p?ci u tak ma?ych myszek, sama mam ma?e przez nieodpowiedzialno?? jednego pana, ale na forum ci pomog? zawsze :) )
 
 
 
koko12300 
Szara myszka
koko12300


Imi?: Paulina
Wiek: 23
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 2013-06-01, 20:24   
   Myszy: ?atek,Spajtek


Witajcie :)

Z tego wszystkiego pope?ni?am gaf?, myszki mia?y by? takiej samej p?ci - dwa samce.
A to ju? lekko inaczej brzmi ;)
_________________
Ciekawska Paulina :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT