AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Objawy ci??y
Autor Wiadomość
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-23, 14:12   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


?e albo jest samcem, albo jest samica w ci??y. Tu masz rysunek mysich dupek:


-samiec ma d?u?sz? przerw? mi?dzy "siusiakiem" a odbytem, a za "siusiakiem" s? jeszcze jajka (które niekoniecznie wida?, kiedy mysz jest m?oda, ale ta d?uga przerwa mi?dzy odbycikiem a siusiakiem zawsze praktycznie jest widoczna)
-a samica ma duuu?o sutków - takie ma?e kropeczki id?ce po obu stronach wzd?u? brzuszka i nie ma du?ej przerwy mi?dzy odbytem a "muszelk?" (xD). I co najwa?niejsze - od razu za takim czym? podobnym do siusiaka jest dziurka, podobna do odbytu..

ehh.. zamiesza?am troch?, ale mam nadziej?, ?e zrozumia?a? ;) i tak wstaw nam zdj?cia myszek, bo wtedy u?ytkownicy forum potwierdz? Ci p?e? i powiedz?, czy to ci??a, czy nie.
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-23, 14:58   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie koniecznie, samice które nie s? w ci??y te? robi? gniazda
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-23, 21:32   

Tio jeszcze nie jest oznak? ci??y moje samce te? robi? :)
Ale dawaj jej tam rzeczy do budowy bo myse lubi? .
Poczekaj chwil? jak brzuch uro?nie jeszcze to sama sie kapniesz lub jak us?yszysz piski :m:D:
_________________
InfinitY ..
 
 
Patryk973 
Szara myszka


Imi?: Patryk
Wiek: 27
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 9
Skąd: Po?czyn-Zdrój
Wysłany: 2013-07-04, 18:13   
   Myszy: ;)


Czy mysz w ci?gu 12 dni mo?e wyra?nie przyty? , czy raczej jest w ci??y ?
Brzuszek ma coraz bardziej zaokr?glony i powi?kszony. My?l? ?e mo?e by? w ci??y.
Mam 2 takie myszy jedn? od 20 a drug? od 22 czerwca 2013 r. Tylko ta od 22 ma wi?kszy brzuch.
Dzisiaj da?em im kilka wysokobia?kowych kocich chrupek (br?zowych , nie barwionych)
Ostatnio zmieniony przez Patryk973 2013-07-04, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 18:15   

Tak, to mo?liwe, zw?aszcza je?li kupowa?e? w sklepie zoologicznym, w którym myszy nie by?y odpowiednio podzielone wg p?ci, a obs?uga nie dopilnowa?a sytuacji.

S?owem, szykuj si? na dodatkowe kilka...na?cie myszy.
Koniecznie poczytaj co zrobi?, aby mysia ci??a przebieg?a pomy?lnie a m?ode odros?y na tyle by? móg? im poszuka? domu.
 
 
Patryk973 
Szara myszka


Imi?: Patryk
Wiek: 27
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 9
Skąd: Po?czyn-Zdrój
Wysłany: 2013-07-04, 18:18   
   Myszy: ;)


Frufru napisał/a:
Tak, to mo?liwe, zw?aszcza je?li kupowa?e? w sklepie zoologicznym, w którym myszy nie by?o odpowiednio podzielone wg p?ci, a obs?uga nie dopilnowa?a sytuacji.

S?owem, szykuj si? na dodatkowe kilka...na?cie myszy.
Koniecznie poczytaj co zrobi?, aby mysia ci??a przebieg?a pomy?lnie a m?ode odros?y na tyle by? móg? im poszuka? domu.


Dzi?ki za szybk? odpowied?. Du?o czyta?em na ten temat, myszy by?y podzielone na dwa akwaria . Pochodz? z ró?nych prawdopodobnie by?y ?le podzielone . Czy rozdzieli? czy nie ?
Nie k?óc? si? i razem ?pi? .
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 18:20   

Nie ma sensu, je?li to na 100% dwie samiczki, to nie ma znaczenia, a nawet lepiej ?eby by?y razem do rozwi?zania.

Jest u nas masa hodowców którzy pomog? Ci zaj?? si? ci??arn? myszk? aby by?a zdrowa i ?eby nie sta?o si? nic z?ego mamie i potem m?odym.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-07-04, 18:22   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Powstaje pytanie, czy na pewno masz dwie samiczki?
 
 
 
Patryk973 
Szara myszka


Imi?: Patryk
Wiek: 27
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 9
Skąd: Po?czyn-Zdrój
Wysłany: 2013-07-04, 18:30   
   Myszy: ;)


Tak, jestem na 101 % pewny ,?e obie to samiczki. Mia?em z 3 lata temu wi?c co nieco wiem o rozró?nianiu p?ci . Samica ma b. krótk? przerw? mi?dzy odbytem ,a pochw?.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-07-04, 18:32   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Chocia? tyle dobrego :wink: Na forum jest du?o informacji o ci??y i maluchach, na pewno wszystko tu znajdziesz.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 18:32   

No to najwa?niejsze by zadba? o diet? przysz?ej mamy + duuuu?o spokoju, najlepiej kilka kryjówek jakby chcia?a by? sama. Dasz rad?, oby rozs?dnie do tego podej?? i zawczasu poczyta? co i jak. :)
 
 
Patryk973 
Szara myszka


Imi?: Patryk
Wiek: 27
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 9
Skąd: Po?czyn-Zdrój
Wysłany: 2013-07-04, 18:33   
   Myszy: ;)


Przeczyta?em ju? wszystko na stronie myszy.net i du?o informacji przeczyta?em na tym forum.

[ Dodano: 2013-07-04, 19:37 ]
Frufru napisał/a:
No to najwa?niejsze by zadba? o diet? przysz?ej mamy + duuuu?o spokoju, najlepiej kilka kryjówek jakby chcia?a by? sama. Dasz rad?, oby rozs?dnie do tego podej?? i zawczasu poczyta? co i jak. :)

Najbardziej si? boje ?e w czasie porodu mysiej mamie co? si? stanie i b?d? musia? karmi? ma?e co 2 godzinki . Od rodziców us?ysza?em ?e jak zaczn? je?? samodzielnie to oddam je do zoologa . Powiedzia?em na to ?e w ?adnym wypadku i znajd? im domy przez neta oraz dam og?oszenie w mie?cie.
Dzisiaj da?em im kilka kocich chrupek.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 18:40   

Zamiast kocich chrupek zainwestuj w karm? typu Versele Laga lub Beaphar. S? na tyle dobre, ?e nie musisz im suplementów dawa? ani dope?nia? jej czymkolwiek.

Oby myszek si? urodzi?o ma?o ni? natura to potrafi. ?atwiej znajdziesz im u nas domki. O to si? nie martw (na pewno oddawanie do sklepu nie zapewni im dobrej przysz?o?ci). Nie raz u nas by?y takie wypadki, ?e kto? ci??arn? myszk? kupi? i nie jedno potomstwo znalaz?o domki. B?dzie dobrze, oby bez paniki. Mysiej mamie nie ma si? co sta?, je?li tylko b?dzie mia?a 100% ?wi?tego spokoju przez pierwsze dni po porodzie.
 
 
Patryk973 
Szara myszka


Imi?: Patryk
Wiek: 27
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 9
Skąd: Po?czyn-Zdrój
Wysłany: 2013-07-04, 18:43   
   Myszy: ;)


Frufru napisał/a:
Zamiast kocich chrupek zainwestuj w karm? typu Versele Laga lub Beaphar. S? na tyle dobre, ?e nie musisz im suplementów dawa? ani dope?nia? jej czymkolwiek.

Oby myszek si? urodzi?o ma?o ni? natura to potrafi. ?atwiej znajdziesz im u nas domki. O to si? nie martw (na pewno oddawanie do sklepu nie zapewni im dobrej przysz?o?ci). Nie raz u nas by?y takie wypadki, ?e kto? ci??arn? myszk? kupi? i nie jedno potomstwo znalaz?o domki. B?dzie dobrze, oby bez paniki. Mysiej mamie nie ma si? co sta?, je?li tylko b?dzie mia?a 100% ?wi?tego spokoju przez pierwsze dni po porodzie.

Du?o mi pomog?a? , gdzie znajd? przycisk "pomog?a" ?
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 18:45   

Hm... je?li nie ma go przy zielonych guziczkach to znaczy ?e nie mo?esz w tym w?tku go wcisn??. Ale to nie najwa?niejsze. Pomagam bo nam wszystkim zale?y aby nasze myszki by?y szcz??liwe. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT