AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-01-29, 14:54
Kupno myszy rasowej- jakie sa plusy i minusy? ;-)
Autor Wiadomość
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
  Wysłany: 2013-09-01, 11:56   Kupno myszy rasowej- jakie sa plusy i minusy? ;-)
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Chcia?abym zapyta?, czy poni?sze plusy i minusy kupna rasowej myszy z zarejestrowanej hodowli to ju? wszystkie? A mo?e czego? brakuje, czego?, z czego powinnam zdawa? sobie spraw??

Plusy:
mam pewno??, jakiej p?ci jest mysz
wiem, ?e nie jest w ci??y
jest mo?liwo?? uzyskania informacji o przodkach
mam gwarancj?, ?e mysz b?dzie zdrowa (w chwili odebrania jej)

Minusy:
mysz rasowa jest troch? dro?sza od zwyk?ej labki z zoologa
mog? czeka? na ni? ciut d?u?ej
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
Ostatnio zmieniony przez Laura_raa 2013-09-02, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-09-01, 12:27   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=7628
jeden z wielu w?tków na forum dotycz?cy tego.
tak ci??ko poszuka?? :roll:
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-09-01, 13:26   

Imynya napisał/a:
mam gwarancj?, ?e mysz b?dzie zdrowa

takiej gwarancji niestety nie masz nigdy, ale prawdopodobie?stwo jest oczywi?cie mniejsze.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-09-01, 13:32   

Za?o?ycielowi w?tku chodzi zapewne o to i? w momencie wydania przez hodowc? mysz jest zdrowa .
_________________
InfinitY ..
 
 
domi1906 
Mysi Rozmówca



Imi?: Dominika
Hodowla: Viridis
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Paź 2012
Posty: 207
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-09-01, 13:46   

napewno wieksza pewnosc,ze rasowe myszy nie sa krzyzowane miedzy soba imbredowo,przunajmniej nie az tak jak w zoologach.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 13:55   

My?l?, ?e dla amatora poj?cie chowu wsobnego jest abstrakcj?. Chodzi o to bardziej, ?e myszki nie rozmna?aj? si? bez kontroli, nie przenosz? na siebie ci??kich chorób, nie s? brudne, zarobaczone itd. A o to chodzi najbardziej.
 
 
czarnapantera 
Mysi Bywalec


Imi?: Zuza
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 23 Cze 2012
Posty: 185
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-09-01, 14:02   

Dla mnie ogromnym plusem jest to, ?e myszka rasowa od ma?ego jest socjalizowana z cz?owiekiem, wi?c pó?niejsze oswajanie te? jest ?atwiejsze. Np. moja Tequilla po godzinie od przyjazdu do mnie ju? ?azi?a mi po r?ce i nadal r?ka w klatce nie jest dla niej problemem.
Mam porównanie, bo mam te? cztery laborki z adopcji i praca z nimi jest jednak trudniejsza.
_________________
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-01, 14:04   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


a mi laborki z adopcji przeci?gn??y rasowe na ciemn? stron? mocy i jak s? w kupie to maluchy cwaniacz? i uciekaj? jak laborki... na r?ce jeden maluch i jedna laborka zachowuj? si? spoko, drugi maluch i druga laborka nie. wi?c... chyba s? wyj?tki :lol:
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-01, 14:09   

ekhm, mam jedn? rasówk? która wprost panicznie si? mnie boi, cho? przy d?u?szym m?czeniu na r?ku si? uspokaja to w klatce spiernicza jak torpeda :lol:
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 14:23   

Mnie dziwi, ?e oswajanie w ogóle jest takim priorytetem dla ludzi. Jak kto? chce mie? zwierze do g?askania niech sobie kota albo psa kupi. ;)
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-09-01, 14:42   

Mysz rasowa jest wi?ksza od labki (zazwyczaj), masz wi?cej ?adnych odmian barwnych, czekasz na nie d?u?ej al jest wi?ksze pradwopodobie?stwo, ?e d?u?ej b?d? ?y? ni? labki. No i podstawa - je?eli we?miesz z zoologa mysz, zap?acisz 5 z?otych ale na leczenie wydasz krocie (w 80%), a na rasówk? od razu nie. Myszy w zoologu ?api? ?wi?stwa, o rasowe si? dba i jak na moje kalkulacje to rasowa i tak wychodzi taniej ;)
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 14:47   

Ell napisał/a:
je?eli we?miesz z zoologa mysz, zap?acisz 5 z?otych ale na leczenie wydasz krocie (w 80%), a na rasówk? od razu nie.

Ooooj, nie nie. Tego bym nie powiedzia?a. Ja na moje rasowe myszy za jednym podej?ciem potrafi?am ponad 200z? wyda? za leczenie, po krótkim czasie od przyj?cia bo zwyczajnie si? przezi?bia?y albo co? (a ja lubi? kompleksowe badania, które nie s? tanie).

Cena nie powinna gra? roli - czy 5z? czy 50z?, leczymy zawsze i nie powinno to stanowi? kwestii dyskusji. Chodzi wy??cznie o to, by mie? ?eb na karku i nie kupowa? sobie od razu problemu. A mysz ze sklepu ma olbrzymie prawdopodobie?stwo bycia takowym. Bo ich tam nikt nie obserwuje i nie dogl?da - tyle co dadz? im pi? i je??. Co wi?cej, nikogo nie obchodzi los tej myszy kiedy zostanie kupiona, nie masz do kogo si? zwróci? z pytaniem o ni?, o jej przesz?o??, rodziców, choroby itp. A przy tych zwierz?tach jest to POTWORNIE WA?NE je?li chce si? dobrze nimi zajmowa? (by wiedzie? czy ma w rodzinie jakie? choroby, czy by?a matk?, czy by?a przezi?biona, czy mia?a robaczki itp).
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-09-01, 14:54   

No tak, ale przezi?bienia a wszo?y albo ?wierzb brany z zoologa to co innego ;) Chodzi mi o takie rzeczy, które wynikaj? z nieodpowiedniej opieki nad takimi myszami, a nie z winy/przypadku w?a?ciciela.
Leczymy zawsze, nie powiedzia?am nigdzie, ?e mamy ich nie leczy? bo s? labkami ;) I mi te? chodzi o to zdanie "Chodzi wy??cznie o to, by mie? ?eb na karku i nie kupowa? sobie od razu problemu" - dok?adnie to co chcia?am powiedzie? :P
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-09-01, 14:54   

porówna?am na swoich do?wiadczeniach- pierwsze moje myszy by?y ze sklepu i d?ugo trwa?o nim przywyk?y do cz?owieka i czegokolwiek sie nauczy?y- jakiego? porz?dku i zachowa? niezb?dnych do ?ycia z cz?owiekiem. a pewnych l?ków nie wyzby?y si? nigdy, i jeden odszed? po 3 miesi?cach. moje drugie myszy s? od Griszki i od razu s? oswojone, inteligentne, szybko si? ucz?, po swojemu odkrywaj? ?wiat. miesi?czne myszy z hodowli by?y na lepszym poziomie ni? 3 miesi?czne ze sklepu.
frufru- nieoswojonej myszy nie dasz lekarstwa ani zastrzyku, ani nawet wet jej nie zbada a cz?owiek boi si? otworzy? klatk?, ?e ucieknie na oslep, zapcha sie gdzie? i zginie. oswojona nawet jak wyjdzie z ciekawosci, to albo wróci, albo da si? z?apa?.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-09-01, 14:56   

No tak, ale przezi?bienia a wszo?y albo ?wierzb brany z zoologa to co innego ;) Chodzi mi o takie rzeczy, które wynikaj? z nieodpowiedniej opieki nad takimi myszami, a nie z winy/przypadku w?a?ciciela.
Leczymy zawsze, nie powiedzia?am nigdzie, ?e mamy ich nie leczy? bo s? labkami ;) I mi te? chodzi o to zdanie "Chodzi wy??cznie o to, by mie? ?eb na karku i nie kupowa? sobie od razu problemu" - dok?adnie to co chcia?am powiedzie? :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT