AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmna?anie bez zarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-09-21, 00:07   

Id? do TOZu w Poznaniu, na pewno jaki? maj?, dowiedz si? kiedy sa specjalne dni, ?e sterylizuj? i kastruj? za darmo, bo s? takie dni. Ale chyba na wiosn?.
500 z?otych to strasznie du?o ale te? fakt, ?e Pozna? jest drogi... widz? to w porównaniu ze Szczecinem. W Poznaniu wszystko jest dro?sze ?rednio o 50-60%, wi?c ze sterylizacj? pewnie jest tak samo. Nie wiem ile w Szczecinie kosztuje, ale skoro wiesz... no, te pieni?dze id? na karm?, wetów, boksy nowe... 250 bym zabuli?a mimo wszystko. Oni darmo robi? dla zwierz?t potrzebuj?cych, bezdomnych a i tak na tym tak trac?, ?e mo?na si? pop?aka?...
 
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-21, 09:44   
   Myszy: coraz wi?cej...


SanjaEvans, ?yjemy w takim kraju, ?e je?eli powiedzieliby "ile ?aska", to dostali by z?otówk? i odpowied?, ?e to na szcz??cie i niech si? dobrze chowa :razz: Rozumiem, ?e twój pies przebywa? w schronisku krótko i cena nie jest proporcjonalna, ale wi?kszo?? psów siedzi tam latami i taka cena to naprawd? nie jest du?o patrz?c na to ile wynosi utrzymanie.

Mój pies pewnej niedzieli przeskoczy? za mn? p?ot i rozci?? sobie klatk? piersiow?, jedyny wolny wet prawie godzin? drogi, a zszycie 250 z?.
_________________
 
 
Griszka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 148
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-21, 12:02   
   Myszy: Reszka


Moja sunia pochodz?ca ze schroniska by?a za darmo dlatego, bo mia?a chore ?apki i cz?sto si? potyka?a. Do tego dochodzi?y leki, które na pocz?tku za sponsorowa?o schronisko. Ale nawet 50 z? to cena nie wielka za przyjaciela tak wiernego.

Co do sterylizacji to ceny takie obowi?zuj?. Ale lepiej chyba wyda? jednorazowo tak? sum?, ni? pó?niej m?czy? suczk? ci??ami i szuka? domu dla szczeniaków, szczególnie, ?e zadanie nie ?atwe.
_________________
Griszka(*), Dasza (*), Paproszek (*)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-21, 12:13   

A ja mam takie pytanie. Je?li zwierzak jest trzymany w domu, biega na smyczy, pilnujemy, to jak niby ma zaj?? w ci??? taka suczka? Moja do?y?a 16 lat, nie by?a sterylizowana, biega?a na smyczy i bez i to godzinami i zero ci??y. Wy puszczacie te zwierz?ta samopas czy jak?
 
 
 
Griszka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 148
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-21, 12:38   
   Myszy: Reszka


Yun, nie ka?dy zwierzak mieszka w mieszkaniu. Nie pisz?, ?e ka?da niewysterylizowana suczka zaraz jest w ci??y. Ale takie prawdopodobie?stwo jest. Nie raz widzia?am, jak pies przez ogrodzenie przed?u?a? gatunek z suczk? b?d?c? na podwórku. I maluchy tak?e s?.
_________________
Griszka(*), Dasza (*), Paproszek (*)
 
 
moira 
Gadu?a Myszaty
Mouseville



Hodowla: Mouseville
Stowarzyszenie: PMC
Dołączyła: 25 Gru 2012
Posty: 313
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-21, 12:43   
   Myszy: ca?a zgraja


Ja musialam psa wykastrowqac ze wzgledow medycznych. u suk ktore nie sa sterylisowane i nie maja szczeniat jest duze prawdopodobienstwo zachorowania na ropomacicze.
_________________
strona hodowli :
https://www.facebook.com/...476146202470247
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-09-21, 12:45   

Yun napisał/a:
biega na smyczy, pilnujemy, to jak niby ma zaj?? w ci??? taka suczka?


Cho?by tak, ?e z tej smyczy zawsze mo?e Ci si? pies zerwa?. Cho?by nie wiem jak u?o?ony pies, jak ma cieczk? to mo?e zrobi? wszystko.

Np. pies mojej kole?anki wyskoczy? przez okno domu z pierwszego pi?tra jak zacz?? si? sezon cieczek. Pó?niej p?ot nie by? ju? przeszkod?..
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-21, 12:50   

MadziaLena, ale tu piszemy o sterylizacji suk, nie kastracji samców. Naprawd? tak ci??ko upilnowa? suk? przez kilkana?cie dni w roku? No ludzie ?wi?ci...

?adna z suk w mojej rodzinie, a by?o ich kilka, do?y?y lat nastu nie mia?a problemów z ropomaciczem, rakiem, sutkami. Jedna gdy zosta?a wysterylizowana zwariowa?a hormonalnie. Ja rozumiem sterylizacj? kiedy warunki trzymania psa albo problemy zdrowotne na to wskazuj?. Ale sterylizowanie z automatu jak leci ka?dej to takie przej?cie w skrajno??.
 
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-09-21, 12:53   

Suka mojej mamy pad?a na stole operacyjnym - mia?a ropomacicze, niestety by?a w takim stanie, ?e ju? si? nie wybudzi?a. Nasza obecna suczka równie? zachorowa?a na ropomacicze, w wieku 9 lat. Teraz czeka na kolejn? operacj?, poniewa? rozwijaj? si? guzy gruczo?ów mlekowych.
Sterylizacja znacz?co zmniejsza szans? na wyst?pienie tych chorób. Dodatkowo, dla mnie przebywanie z suk? podczas cieczki w jednym mieszkaniu/domu to koszmar. Okropny zapach i wszystko ubrudzone, a na mie?cie sznur adoratorów. Suka te? si? m?czy, o kotkach w rui nie wspominaj?c. Bo moja a? ?ysia?a przy rujkach i mia?a zaropia?y jeden jajnik, te? jest wysterylizowana.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-21, 13:12   

Czasem mnie zastanawia, czy to ja mam szcz??cie, czy ludzie pecha. I co tak naprawd? jest norm?.
 
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-09-21, 13:20   

Yun, ró?nie bywa :) Suczka mojej babci (jamniczka) sterylizowana nie by?a, m?odych nie mia?a, a do?y?a prawie 19lat :)
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-09-21, 13:27   

Yun napisał/a:
ale tu piszemy o sterylizacji suk, nie kastracji samców. Naprawd? tak ci??ko upilnowa? suk? przez kilkana?cie dni w roku? No ludzie ?wi?ci...


Pierwsze zdanie pisa?am o sukach. Suczka wie kiedy ma si? psu nastawi? i jak b?dzie chcie? to si? ze smyczy zerwie. Np. moja wa?y 30 kg i bez problemu mog?aby mi bark wyrwa? jakby chcia?a.

Nie, nie mówi?, ?e jest trudno. Ale wszystko mo?e si? przytrafi?. Naj?atwiej upilnowa? ma?e pieski, bierzesz na r?czki i po k?opocie. Ale psy w typie doga?

Vaco napisał/a:
dla mnie przebywanie z suk? podczas cieczki w jednym mieszkaniu/domu to koszmar. Okropny zapach i wszystko ubrudzone, a na mie?cie sznur adoratorów.


Moja jeszcze wiecznie do Ciebie przychodzi, macha ogonem, szczeka i co 5 minut chce i?? na dwór...
Mi wet mówi?, ?e ka?da cieczka zwi?ksza ryzyko raka. Na szcz??cie u nas jest to raz na 8-10 miesi?cy, wi?c nie m?cz? si? za bardzo :P
 
 
moira 
Gadu?a Myszaty
Mouseville



Hodowla: Mouseville
Stowarzyszenie: PMC
Dołączyła: 25 Gru 2012
Posty: 313
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-21, 13:33   
   Myszy: ca?a zgraja


Ja suk nigdy nie mialam , ale suka mojej siostry miala ropomacicze. A moj tata ma suke i dwa psy. Podczas cieczki samce pptrafia stac sie agresywne w srosunku do wlasciciela. Juz nie wspomnme o calym cyrku zamykania kkazdego psa w innym pokoju.
Ja Szarika kastrowac nie chcialam ale musialam. Pewnie suki tez bym nie chciala sterylizowac bez potrzeby.
_________________
strona hodowli :
https://www.facebook.com/...476146202470247
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-21, 13:55   
   Myszy: coraz wi?cej...


Sama mam niewykastrowanego psa i nie mam zamiaru go kastrowa?, nie mam problemu z sukami w cieczce itp. Natomiast rozumiem, ?e schroniska sterylizacji wymagaj? - bo w?a?cicieli, którzy pilnuj? swoich psów tak jak nale?y jest garstka. Spora cz??? psów biega po podwórku i kryj? si? przez p?ot, cz??? lata samopas na spacerach, a s? jeszcze i tacy, co trzymaj? z powodzeniem psa i suk? w domu i kryj? cieczka w cieczk? :roll:

Ja sama sterylizacji jestem raczej przeciwna, a ju? na pewno kastracji samców - s? plusy, ale jest te? ogrom minusów. Ale jak patrz? na realia, to popieram sterylizacj? wi?kszej cz??ci populacji.
_________________
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-09-21, 16:24   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Nwm, w którym momencie, ale w?tek na forum o mysiach, zamieni? si? w w?tek na forum o pszach...

[ Dodano: 2013-10-06, 17:19 ]
MadziaLena, o, to ja Ci te? bark wyrw?, w ko?cu wa?? wiecej xd
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT