AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Genetyka] Herefordy
Autor Wiadomość
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-04-14, 20:39   

mysza napisał/a:
Tak gwoli ?cis?o?ci to hereford jest brokenem z modyfikatorami. Helo! Zamiast si? k?óci? wykorzystajcie ten czas bardziej produktywnie i pouczcie si? genetyki. Tylko tej uznanej za mi?dzynarodow?, a nie opatentowanej przez polskich hodowców dla ich w?asnych potrzeb i szpanu

W?a?nie zawsze mnie to zastanawia?o! Wg Rolanda z Chilloutarea Mousery:
Cytat:
Here is a paper about the genetic basis of herefords, it is an autosomal recessive mutation on chromosome 15, called “white nose” (wn): http://www.springerlink.c...de3n3e5e8xxa3c/

Innym razem pisa?:
Cytat:
Herefords are recessive. Often people muddle herefords with headspotted mice. Headspots can look very similar do herefords, but have a different genetic background.
What you probably have noticed there is the semidominant expression of piebald. As already noted many times before stocks of s/s mice may differ widely with regard to the amount of white areas in their coats. Thus by selection and inbreeding it is possible to establish reasonably stable lines of piebald animals which are either essentially all white with very few pigmented areas, or have very little spotting, amounting to 10% or less of the coat ( Dunn and Charles, 1937). Lines selected for intermediate amounts of spotting are much more variable.
The amount of white areas in the fur is depending on modifying factors.
It seems evident that in the absence of " k" genes (or in the presence of their normal allelomorphs), s is almost completely recessive and in the absence of s the " k" genes too are almost completely recessive. On the other hand, these " k" genes act as semidominants in the presence of s/s. In other words "the dominance of s is influenced by the presence or absence of the ' k' genes, the dominance of the ' k' genes is influenced by the presence or absence of s" ( Grüneberg, 1952).
(...) Without any doubt herefords are recessive, while headspots are semidominant, as described.


Wynika?oby z tego, ?e to zupe?nie inny gen: mutacja na chromosomie 15 powoduj?ca w?a?nie odpowiedni kszta?t i umiejscowienie trójk?ta na nosie, podczas gdy piebald (i pochodne: broken, dutch, itd.) znajduj? si? na chromosomie 14 i wygl?d poszczególnych myszy jest warunkowany modyfikatorami?
Kto? ma do?wiadczenie? Roland ma racj? czy nie?

Przepraszam za to wtr?cenie do tematu, ale du?o czasu po?wi?ci?am na rozkminianie tego i mo?e si? co? dowiem, zanim sprawdz? w praktyce :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Zula 2014-04-14, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-04-14, 20:40   

Taa... Przecie? to napisa?am, tyle ?e mog? to by? z?e modyfikatory i z herefordów dupa b?dzie. Jak u mnie. Pi?knie podszyty pied.

Ja uwa?am, ?e to pied, zwa? jak zwa?, na jedno wychodzi.

edit. Sory Tenebris, za pó?no wys?a?am.
No u mnie tak by?o w ubieg?ym roku :P ARMIA ?aciatków, ZERO hereforda :3 <ok>

Wi?c sprowadzi?am prawdziwe 8) Jak wida? nawet kupi? mo?na podróby.
 
 
IWTB
M?ody Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-07-09, 00:27   

czy hereford przykrywa pointy? tak mi przysz?o do g?owy, ?e mysz hereford z pointami na nosku musia?aby fajnie wygl?da?, ale czy to mo?liwe? :)
 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-07-09, 09:28   

Niestety hereford "zakry?by" point na nosie - by zosta? tylko ten przy ogonie. W sumie móg?by wygl?da? zabawnie przy dobrze wybarwionym ssp, jak tak o tym my?l? :razz:
_________________
 
 
Ohhman 
Starszy Myszaty


Imi?: Tadeusz
Wiek: 24
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-07-09, 10:44   

Im nowszy hodowca tym lepiej si? zna na genetyce... Szkoda ?e starzy hodowcy nie maj? takiej wiedzy...
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-07-09, 11:38   

U nas dzieciaki ssp i himi rosn?. Te? my?limy ?e mog?oby to fajnie wygl?da?, ciemne uszy i trójk?t :p wstawi? foty jak si? wybarwia.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-07-09, 11:45   

Ohhman napisał/a:
Im nowszy hodowca tym lepiej si? zna na genetyce... Szkoda ?e starzy hodowcy nie maj? takiej wiedzy...

To nie jest wiedza tajemna, jestem pewna ?e nie jest wcale tak ?le jak uwa?asz ;)

Z herefordów mi jednak najbardziej podobaj? si? black i blue, ale ch?tnie poogl?dam pozosta?e "wersje" u innych :grin:
_________________
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-07-09, 15:30   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Jestem pod wra?eniem waszej wiedzy :razz: ja niestety a? tak biologii nie pojmuj?.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT