AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Waszym zdaniem rozmna?anie myszek dla siebie jest z?e ?
Autor Wiadomość
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-08-11, 19:32   

jeden chomik jedna klatka minimum 60x40
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 19:45   

Wiem. Mam ju? dwa chomiki, a w przesz?o?ci by?o ich ju? ho ho ! W pierwszym po?cie wszystko napisa?am, wi?c wystarczy przeczyta? :)

[ Dodano: 2014-08-11, 20:51 ]
szara_METKA napisał/a:
dla chomiczka roborowskiego przyjdzie terrarium o wymiarach podstawy 150x50 cm, a chomik syryjski (na razie jest w 80x40 cm) w grudniu b?dzie ju? w terrarium 200x50(lub 60)cm.
:m:): A dwa "nowe" chomiczki planuj? dopiero za rok na wakacje. B?d? to syryjki wi?c terra b?d? mia?y wymiary ponad 100 x 50/60 cm.
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
IWTB
M?ody Myszaty


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-08-16, 09:11   

Równie stoj? po stronie zuzy. Je?li b?d? mie? takie warunki jak piszesz, to co w tym z?ego? Ile "prawdziwych" hodowli mo?e pochwali? si? takimi warunkami? I mnie przyjemnie czyta?o si? post zuzy, kto? ma nareszcie odwag? napisa? co o tym my?li zamiast ochów i achów, jakie to pi?kne myszki si? porodzi?y pomijaj?c warunki w jakich ?yj? :P Myszy to nie psy i koszt ich utrzymania i potrzebny im czas jest zdecydowanie mniejszy, mozna zatrzyma? dla siebie ca?y miot.


CO do legalno?ci to z tego co wiem ?aden zwi?zek jej nie zwi?ksza, bo nie ma ?adnych przepisów zabraniaj?cych rozmana?ania gryzoni czy to dla siebie czy na sprzeda?.



lilith napisał/a:
informacje o genetyce, odmianach , chorobach , pomoc w hodowli innych doswiadczonych hodowcow , jedyne co trzeba zrobic to z tego skorzystac

takie informacje ka?dy mo?e uzyska? z mnóstwa stron o genetyce, poczyta? o chorobach, i nie s? to chyba ?adne tajemnice przeznaczone wy??cznie dla zrzeszonych hodowców? A czy kto? skorzysta zale?y od danej osoby i przyst?pienie do zwi?zku raczej nic nie zmieni.

dla mnie nieracjonalne jest t?umaczenie o ciasno upakowanych samcach, ?eby nie porobili terytoria i si? nie pozagryzali. A nie mo?na w zamian porobi? kilku/kilkunastu mniejszych mieszka? dla ka?dego z osobna lub po 2-3? jak si? chce by? hodowc? to na pierwszym miejscu powinno sta? dobro zwierz?t, a jak si? nie ma mo?liwo?ci zapewni? dobre warunki to ograniczy? liczb? myszy. I brak ko?owrotków - biedna mysz jakie przyjemno?ci ma w ?yciu w niewoli? I ?eby nie bylo ?e si? uczepi?am lilith - pisz? to ogólnie, bo widzia?am jak wygl?da par? zrzeszonych hodowli, akurat zacytowa?am bo te zdania mnie rozbawi?y.

nie jestem absolutnie za mno?eniem myszy dla zabawy czy na urtow? sprzeda?, ale nie mog? zrozumie? czemu niektórych tak boli ?e kto? chce sobie rozmono?y? raz myszy dla siebie zapewniwszy im dobre warunki?
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-08-16, 09:50   

to ja zapytam po co skoro jest nadmiar myszy potrzebuj?cych domu?
chyba tylko po to by si? jara? przychówkiem- ojejku jejku malutkie ?elki jak s?odko.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-08-16, 11:14   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A moim zdaniem tlumaczenie ze jak rozmnazac myszdla siebie to ok, a jak psa to nie jest podwojnym standardem. Mysz sie niczym od psa nie rozni, wiec dlaczego ja mozna, a psa nie?
_________________
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-16, 13:44   

aShadow napisał/a:
Mysz sie niczym od psa nie rozni, wiec dlaczego ja mozna, a psa nie?

a ja my?la?am ?e diametralnie ró?ni si? rozmiarami i potrzebnymi do ?ycia warunkami. mo?na spokojnie zachowa? miot 12myszy + rodziców, ale kto mo?e sobie pozwoli? na 6psów z w?asnego miotu + jego rodziców? raczej niewiele osób :]
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
IWTB
M?ody Myszaty


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-08-16, 13:44   

aShadow napisał/a:
Mysz sie niczym od psa nie rozni


LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 8) dobre
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-08-16, 15:47   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Mysz tak jak i pies to zwierz?ta, o które trzeba dba? i by? za nie odpowiedzialne. Ju? nie bierzmy tak dos?ownie tego co napisa?a aShadow, jednak?e ma ona racj?.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2014-08-16, 16:08   

enamorarse, by?a ju? chyba dyskusja,?e za ka?de zwierz? trzeba by? odpowiedzialnym,ale tu chodzi o porównywanie psa do myszy - w?a?ciwie nie ma co porównywa?. Mysz jest ma?a, nawet je?li urodzi si? wi?cej myszek(to o ile jest si? im w stanie zapewni? godne warunki do ?ycia) o tyle mo?na je sobie zostawi?. Miot piesków nie koniecznie.
Wi?c gdzie tu jest ta racja ? :wink:
Poza tym uwa?am,?e gdyby osoba zak?adaj?ca temat mia?a to g??boko w powa?aniu to nie pyta?aby si? nikogo o zdanie tylko sobie rozmno?y?a. Jednak to te? trzeba bra? pod uwag?.
Osobi?cie nie popieram rozmna?ania dla rozmna?ania,bo wystarczy,?e jest du?o nieodpowiedzialnych osób,które tak robi?. Natomiast bardziej mnie zabola?o rozmna?anie myszy ze sklepów zoologicznych z rasowymi. Kiedy? tego absolutnie nie by?o i po prostu nó? mi si? otwiera w kieszeni,gdy takie sytuacje maj? miejsce...
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-08-16, 21:35   

A ja osobi?cie wypowiem si? krótko i na temat. Rozmna?anie, nawet robali, to odpowiedzialno?? nie zabawa. Osoba z zasadami i rozs?dkiem nie b?dzie podejmowa? si? takich czynów je?eli nie ma warunków i nie robi tego w dobrej wierze, która zagra?a zdrowiu i ?yciu zwierz? oraz organizmów ich otaczaj?cych. Mimo to "Tyle kretynów, a amunicji ma?o". A poza tym jest wiele sierot którym warto da? dom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT