Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Waszym zdaniem rozmnażanie myszek dla siebie jest złe ?
Autor Wiadomość
wero 
Moderator

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2014-08-11, 20:32   

jeden chomik jedna klatka minimum 60x40

szara_METKA 
Starszy Myszaty

Imię: Klaudia
Wysłany: 2014-08-11, 20:45   

Wiem. Mam już dwa chomiki, a w przeszłości było ich już ho ho ! W pierwszym poście wszystko napisałam, więc wystarczy przeczytać :)

[ Dodano: 2014-08-11, 20:51 ]
szara_METKA napisał/a:
dla chomiczka roborowskiego przyjdzie terrarium o wymiarach podstawy 150x50 cm, a chomik syryjski (na razie jest w 80x40 cm) w grudniu będzie już w terrarium 200x50(lub 60)cm.
:m:): A dwa "nowe" chomiczki planuję dopiero za rok na wakacje. Będą to syryjki więc terra będą miały wymiary ponad 100 x 50/60 cm.

IWTB
Młody Myszaty

Wysłany: 2014-08-16, 10:11   

Równie stoję po stronie zuzy. Jeśli będą mieć takie warunki jak piszesz, to co w tym złego? Ile "prawdziwych" hodowli może pochwalić się takimi warunkami? I mnie przyjemnie czytało się post zuzy, ktoś ma nareszcie odwagę napisać co o tym myśli zamiast ochów i achów, jakie to piękne myszki się porodziły pomijając warunki w jakich żyją :P Myszy to nie psy i koszt ich utrzymania i potrzebny im czas jest zdecydowanie mniejszy, mozna zatrzymać dla siebie cały miot.

CO do legalności to z tego co wiem żaden związek jej nie zwiększa, bo nie ma żadnych przepisów zabraniających rozmanażania gryzoni czy to dla siebie czy na sprzedaż.

lilith napisał/a:
informacje o genetyce, odmianach , chorobach , pomoc w hodowli innych doswiadczonych hodowcow , jedyne co trzeba zrobic to z tego skorzystac

takie informacje każdy może uzyskać z mnóstwa stron o genetyce, poczytać o chorobach, i nie są to chyba żadne tajemnice przeznaczone wyłącznie dla zrzeszonych hodowców? A czy ktoś skorzysta zależy od danej osoby i przystąpienie do związku raczej nic nie zmieni.

dla mnie nieracjonalne jest tłumaczenie o ciasno upakowanych samcach, żeby nie porobili terytoria i się nie pozagryzali. A nie można w zamian porobić kilku/kilkunastu mniejszych mieszkań dla każdego z osobna lub po 2-3? jak się chce być hodowcą to na pierwszym miejscu powinno stać dobro zwierząt, a jak się nie ma możliwości zapewnić dobre warunki to ograniczyć liczbę myszy. I brak kołowrotków - biedna mysz jakie przyjemności ma w życiu w niewoli? I żeby nie bylo że się uczepiłam lilith - piszę to ogólnie, bo widziałam jak wygląda parę zrzeszonych hodowli, akurat zacytowałam bo te zdania mnie rozbawiły.

nie jestem absolutnie za mnożeniem myszy dla zabawy czy na urtową sprzedaż, ale nie mogę zrozumieć czemu niektórych tak boli że ktoś chce sobie rozmonożyć raz myszy dla siebie zapewniwszy im dobre warunki?

wero 
Moderator

Wysłany: 2014-08-16, 10:50   

to ja zapytam po co skoro jest nadmiar myszy potrzebujących domu?
chyba tylko po to by się jarać przychówkiem- ojejku jejku malutkie żelki jak słodko.

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2014-08-16, 12:14   
   Myszy: Małe stadko ;)

A moim zdaniem tlumaczenie ze jak rozmnazac myszdla siebie to ok, a jak psa to nie jest podwojnym standardem. Mysz sie niczym od psa nie rozni, wiec dlaczego ja mozna, a psa nie?

stardust 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-08-16, 14:44   

aShadow napisał/a:
Mysz sie niczym od psa nie rozni, wiec dlaczego ja mozna, a psa nie?

a ja myślałam że diametralnie różni się rozmiarami i potrzebnymi do życia warunkami. można spokojnie zachować miot 12myszy + rodziców, ale kto może sobie pozwolić na 6psów z własnego miotu + jego rodziców? raczej niewiele osób :]

IWTB
Młody Myszaty

Wysłany: 2014-08-16, 14:44   

aShadow napisał/a:
Mysz sie niczym od psa nie rozni

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 8) dobre

enamorarse 
Myszołak
C'est La Vie

Imię: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-08-16, 16:47   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek

Mysz tak jak i pies to zwierzęta, o które trzeba dbać i być za nie odpowiedzialne. Już nie bierzmy tak dosłownie tego co napisała aShadow, jednakże ma ona rację.
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017

luckymaus23 
Starszy Myszaty

Imię: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-08-16, 17:08   

enamorarse, była już chyba dyskusja,że za każde zwierzę trzeba być odpowiedzialnym,ale tu chodzi o porównywanie psa do myszy - właściwie nie ma co porównywać. Mysz jest mała, nawet jeśli urodzi się więcej myszek(to o ile jest się im w stanie zapewnić godne warunki do życia) o tyle można je sobie zostawić. Miot piesków nie koniecznie.
Więc gdzie tu jest ta racja ? :wink:
Poza tym uważam,że gdyby osoba zakładająca temat miała to głęboko w poważaniu to nie pytałaby się nikogo o zdanie tylko sobie rozmnożyła. Jednak to też trzeba brać pod uwagę.
Osobiście nie popieram rozmnażania dla rozmnażania,bo wystarczy,że jest dużo nieodpowiedzialnych osób,które tak robią. Natomiast bardziej mnie zabolało rozmnażanie myszy ze sklepów zoologicznych z rasowymi. Kiedyś tego absolutnie nie było i po prostu nóż mi się otwiera w kieszeni,gdy takie sytuacje mają miejsce...

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/

Waterloo 
Mysi Bywalec

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-08-16, 22:35   

A ja osobiście wypowiem się krótko i na temat. Rozmnażanie, nawet robali, to odpowiedzialność nie zabawa. Osoba z zasadami i rozsądkiem nie będzie podejmować się takich czynów jeżeli nie ma warunków i nie robi tego w dobrej wierze, która zagraża zdrowiu i życiu zwierzą oraz organizmów ich otaczających. Mimo to "Tyle kretynów, a amunicji mało". A poza tym jest wiele sierot którym warto dać dom.

Odpowiedz do tematu