AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszka chce dominowa?.
Autor Wiadomość
k123
Szara myszka


Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-03-28, 16:08   Myszka chce dominowa?.

Pyta?am wcze?niej o oswajanie 4 myszek. Z rado?ci? informuj?, ?e znalaz?am na ka?da myszk? swój sposób. T? która gryz?a wyci?gn??am w papierowej rolce i po?o?y?am na stole, po 10minutach zdecydowa?a si? z niej wyj??, a po 20min dotar?a na moje kolana i teraz ju? si? nie boi, nadal jednak nie lubi r?k w akwarium, po prostu chyba ju? taki jej urok.

Jednak inny problem o którym pisa?am nie znikn??. Jedna myszka ci?gle atakuje inne, g?ównie najmniejsz?, min??y ju? dwa tygodnie a mam wra?enie, ?e jest coraz gorzej. Kilka razy wyci?gn??am br?zow? na dob? z klatki ale nic to nie da?o. Nigdy ?adnej nie zrobi?a wyra?nej krzywdy, ale ca?y czas s?ysz? piski. Jest jeszcze jedna która atakuje, ale jest mniej bu?czuczna. Co jeszcze mog? zrobi?? Jest szansa, ze jeszcze im przejdzie?

Chcia?abym jeszcze si? dowiedzie? czy mam odpowiednio du?e akwarium, ma wymiary 60x40, mam tam du?o wysokich zabawek i kilkupoziomowy domek, jakby chcia?y to ka?da by mog?a spa? osobno, ko?owrotek mam jeden, wi?cej si? nie zmie?ci..
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 16:26   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


A probowalas je ??czy? od nowa na neutralnym terenie?
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-03-28, 16:59   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Przede wszystkim je?li nie leje si? krew, nie powinno si? ingerowa?. Zawsze, nawet w najbardziej zgranym stadzie b?d? piski, nic na to nie poradzisz :wink: Dodatkowo wnioskuj?, ?e myszy s? m?ode, wi?c s? dopiero na etapie ustalania hierarchii. Jedyne co bym zrobi?a to wstawienie drugiej miski, na wypadek jakby agresorka chcia?a odgania? ma?? od jedzenia.
 
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-08-24, 08:59   

Jest to tak zwane ustalanie hierarchii. Tak jak zuza napisa?a je?li nie leje si? krew nie nale?y ingerowa?. Nawet najbardziej zgrane stadka maj? sprzeczki od czasu do czasu. Jeszcze takie pytanie. Ty masz samce czy samiczki?
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-25, 10:26   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Pola?a si? krew? Je?eli nie, to ja bym nie ingerowa?a. Moje panny te? cz?sto si? przekomarzaj?, ale jeszcze nigdy nie by?o krwawych walk.
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-25, 10:27   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Od marca ju? si? pewnie dogada?y :D
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-28, 08:24   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


vernille, patrzy?am na ostataniego posta ^^ Waterloo jest z?yyyyy :lol:
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT