AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o karmach dla myszy
Autor Wiadomość
Yoko 
M?ody Myszaty


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Nürnberg
Wysłany: 2014-08-26, 23:28   
   Myszy: Yoko, Czesia, Bubba, Kiki, Fruzia


Mieszkam w niemczech i kupi?am karm? ju? gotow? niemieckiej firmy. Nie mam poj?cia czy jest dobra. Czy kto? zna produkt Dehner selection vitalkost für Mäuse?
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-28, 22:52   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Z tego co wiem, karme trzeba zmienkac stopniowo. Jak konkretnie? Domyslam sie, ze najpierw pol na pol, potem wiecej tej nowej, jeszcze wiecej i potem dawac juz tylko nowa. A jak to sie czasowo prezentuje? Tzn. po ilu karmieniach/dniach powinno sie calkowicie zmienic karme?
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 23:04   

Teoretycznie w dwóch tygodniach powinna? si? zmie?ci?.
Aczkolwiek je?li kto? zamierza przej?? z mieszanki na granulat, zmienianie karmy stopniowo nie zdaje egzaminu, bo myszy i tak b?d? wyjada? tylko mieszank?, a granulat zostawi?. Wi?c w takim przypadku od razu. Pogrymasz? 1-2 dni i si? przyzwyczaj?.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-28, 23:08   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Dzieki. Sorry, ze tak.nieskladnie, z bledami i bez pol. zn. ale pisze z tel i w dodatki jestwm padnieta po calym dniu
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Kuromi 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 27
Dołączyła: 30 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-30, 22:53   

Hej, jestem tu nowa.
Mam myszki, potrzebuj? pomocy dotycz?cej karmienia.

Obecnie maj? karm? "koliber", ale nie za ch?tnie j? jedz?, bardziej rozgrzebuj?.
Przeczyta?am par? stronic tego tematu i dosz?am do wniosku ,?e 3 marki s? naj- VITAPOL, VITAKRAFT oraz HERBAL PETS. Mam problem, bo nie wiem jakie dok?adnie karmy wybra?, ?eby myszki by?y zadowolone. Z góry dzi?kuj? za odp.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-08-30, 23:06   

Hej no có? koliber jest kiepskim wyborem osobi?cie polecam jutro wybra? si? do kakadu i zakupic karm? dla myszy i myszoskoczków firmy Nestor a potem ogarn?? jakie? zamówienie wi?ksze np w jakim? sklepie internetowym karmy np versele laga ?
widzisz z karm? jest tak,?e nigdy nie wiadomo jaka podpasuje twoim myszakom ... herabal pets jest raczej dodatkiem do karmy ni? karm? typowo podstawow? .
Mo?esz te? kupic karm? u ashadow jest z okolic wawy i widzia?am ?e zbiera akurat zamówienie
luknij w dzia? og?osze? :)
http://www.kuchniapupila....sli,p1716548126
Vitakraft i vitapol mog? równie? by? próbuj :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-30, 23:17   

Kuromi, Herbal Pets to raczej dodatek do karmy podstawowej.
Vitapol i Vitakraft to dobre karmy (Je?li chodzi o Vitapol to bardziej polecam seri? premium).
Koliber to karma hmm.. delikatnie mówi?c najni?szej kategorii.
Z lepszych gatunkowo jest jeszcze np Versele Laga (Mouse Nature lub te? Crispy Muesli-Hamsters&Co cho? ta druga jest nieco za t?usta jak na myszow? diet?).
Niez?a ale te? nie daj?ca mocno po kieszeni jest firma Nestor oraz JR Farm.
Jr Farm nie spotka?am w sklepach stacjonarnych ale w internetowych jest np do kupienia JR Farm Karma dla Myszy Adult - zawieraj?ca ma?o ?mieci (które ?adnie si? okre?la mianem "produktów piekarniczych") a za to du?o zbó?, produktów pochodzenia zwierz?cego itd.

Któr? wybierzesz i która posmakuje Twoim myszom b?dzie w porz?dku, ale od marek typu Koliber, Megan; karm na wag? czy karm "dla wszystkich gryzoni" trzymaj si? lepiej z daleka.
I myszy b?d? wdzi?czne za karm? lepsz? gatunkowo i nie b?dziesz ryzykowa? ?e przypl?cz? Ci si? jakie? paso?yty (bo i takie sytuacje mia?y miejsce)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
InnocentSatan 
Mysi Bywalec


Imi?: Zuzka
Wiek: 27
Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 120
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-13, 17:45   
   Myszy: 5.


a ja mam pytanie, u mnie w ?adnym zoologicznym, który mam w miar? "po drodze" nie ma karmy Versele Laga dla myszy (w ogóle z karm? ka?dej firmy dla myszy jest problem, ewentualnie Vitapol, ale myszkowej serii premium równie? brak...), ostatnio kupi?am wi?c dla myszoskoczka. nadaje si?, czy na przysz?o?? kupowa? inn? ?
_________________
"Musisz mi pomóc,
bo od szesnastu dni pada deszcz
i ?ycie powoli zaczyna mi si? rozmywa?."
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-10-28, 21:08   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Zainspirowana pytaniami od kupuj?cych myszy postanowi?am podzieli? si? z wami swoimi obserwacjami. Mo?e komu? si? to przyda.

Wybuieraj?c karm? dla myszy musimy sobie zada? pierwsze pytanie: karma czy granulat? Nie b?d? si? rozpisywa? tutaj co lepsze, a co gorsze, ka?dy sobie mo?e sam oceni? i wybra? to co mu odpowiada.

Je?li wybieramy granulat to musi on by? dla myszy. Wtedy zawiera komplet sk?adników niezb?dnych do prawid?owej egzystencji. Cz??? granulatów nie zaleca podawania dodatkowych przysmaków, cz??? to dopuszcza. Warto wiedzie? jak producent tego wybranego przez nas si? zapatruje na dan? kwesti? (informacj? cz?sto na opakowaniu mo?na znale??).

Je?li wybieramy karm? to po pierwsze trzeba zwróci? uwag? na sk?ad. Karma nie mo?e mie? 5 rodzajów ziaren i mnóstwa kolorowych chrupek. Musi by? urozmaicona. Idea?em jest karma zawieraj?ca w sk?adzie suszone warzywa i/lub owoce. Pami?tajmy, ?e karma to podstawa ?ywienia naszych myszy. Je?li w karmie nie ma warzyw/owoców to pozostaje nam dodawanie ich: mo?na domiesza? do podstawowego po?ywienia (jednak nale?y pami?ta?, ?e g?ównym pokarmem s? ziarna, a nie owoce) lub podawa? osobno.

Czy to jest konieczne?
Nie jestem zwolenniczk? porównywania myszy do cz?owieka, ale niektóre rzeczy tak nam ?atwiej sobie wyobrazi? ;) Tak samo jak cz?owiek powinien dziennie spo?ywa? jak?? porcj? warzyw/owoców lub wypija? soku, tak samo mysz musi dosta? owoce i warzywa. Braki w diecie odbijaj? si? na zdrowiu - powoduj? niedobory witamin i ?atwiejsz? zapadalno?? na choroby. Co pozornie zaoszcz?dzimy na jedzeniu wydamy u weterynarza (cz?sto wielokrotnie przekraczaj?c kwot? oszcz?dno?ci).

Wi?c o ile mo?emy zaoszcz?dzi? na zabawkach (mo?na kupi? u?ywane, mo?na samemu zrobi?) o tyle na pewnych rzeczach lepiej nie ozcz?dza?.

Starym u?ytkownikom pewnie post si? nie przyda, ale nowe osoby cz?sto maj? z tym problem.
_________________
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-11-12, 00:04   

aShadow a ty jaki granulat by? poleci?a ? Bo w tej kwestii jestem zielona... :moops:
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-11-22, 07:34   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Np VL produkuje granulat dla myszy. Wiem, ?e dziewczyny(np.Kasumi) te? jakiego? u?ywaj?, ale nie pami?tam jakiego.

Specjalistk? od tej formy ?ywienia nie jestem, bo u?ywam mieszanek
_________________
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-23, 20:59   

MO?e to co ?
http://animalia.pl/produk...-mysz-350g.html
_________________
InfinitY ..
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 21:25   

aShadow napisał/a:
Wiem, ?e dziewczyny(np.Kasumi) te? jakiego? u?ywaj?, ale nie pami?tam jakiego.

kiniaczek31 napisał/a:
MO?e to co ?
http://animalia.pl/produk...-mysz-350g.html

tak, dok?adnie.
Tylko ma inne opakowanie

dost?pne w Warszawie.
Ewentualnie mo?na sprowadza? z Anglii np.
Ze swojej strony polecam :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-11-24, 00:20   

Kasumi tylko Warszawa ? Przez internet nie kupi? ?
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-11-24, 00:22   

szukaj mo?e znajdziesz google prawde Ci powie ..
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT