AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
udar ?
Autor Wiadomość
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-24, 22:15   udar ?

jak si? sypie to wszystko naraz...
potrzebuje porady i podtrzymania na duchu...
tym razem znów pad?o na Osetk?. Daje dziewczynom serek wszystko jest ok nagle Osetka rzuca si? po pod?o?u i le?y jak nie?ywa... wzi??am j? na r?ce. Wygl?da?a jak sparali?owana tylko serce bi?o op?tanie. Po jakim? czasie zacz??o by? lepiej, tyln? praw? nó?k? mia?a dalej lekko niew?adn?, potem przesz?o, chodzi ju? w miar? normalnie. Ale po w?o?eniu do klatki przesz?a kawa?ek i le?y taka bida. Zliza?a z palca i wod? i serek ale generalnie widz? ?e jest ?le...
Czy to udar? Co? innego? To si? leczy? Wytrzyma do rana? Martwi? si? bardzo bo nie mia?a ?ADNYCH objawów ?e co? niedobrego si? dzieje...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2014-02-24, 22:38   

Co? jak to zdj?cie co Gracjana wrzuca?a?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-24, 22:47   

nie do ko?ca, bo u gracjany by? sztywny, a moja le?a?a pó?bokiem i mimo ?e by?a w sumie mi?kka tylko ogon jak si? zawin?? taki by?, potem stopniowo i ten "parali?" ust?powa?. Mo?e parali? to z?e s?owo, niedow?ad by?by lepszy, bo nie mia?a zesztywnia?ych ?apek ani g?owy, tylko ten ogon.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Karolajna 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 108
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-02-24, 23:14   
   Myszy: Rudzi bracia, Redzik, ?obuz, Alfik i Czarnulka :) & Szynszylki: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka.


Mo?e wybierz si? do ogonka?
Nie jestem pewna, mo?e to niedobór wapnia, magnezu? Mi to przypomina atak t??yczki, mój pies tak mia?... Tyle, ?e nie oby?o si? bez kroplówki i pó?niej wzmacniacze, typu wapno.
_________________
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-25, 06:34   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


miala wylew , mozliwe ze ustapi calkowicie a mozliwe ze bedzie polowa ciala sparalizowana , niestety w tym 2 przypadku grozi to trwalym uszkodzeniem nerwow co sie wiaze z trwalymm niedowladem polowy ciala a co za tym idzie zaburzeniem funkcji zyciowych jak : poruszanie sie , jedzenie i picie , niedowlad moze "stanac" lub posowac sie
w tym gorszym wypadku odradzam trzymanie na sile przy zyciu poniewaz to tylko bedzie powodowac cierpienie .
w jakim wieku jest mysz ? samicom niezwykle rzadko zdarzaja sie wylewy .....pamietam ze u szczurzycy bylo to leczone lekami neurologicznymi ale niestety nie przynioslo poprawy , nie pamietam niestety jakie to leki ,,,,,,,wet powinien wiedziec , natomiast u myszy nigdy mi sie nie zdarzylo .......
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-02-25, 06:38   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja mia?am raz. U labki. Po udarze ?y?a sobie jakie? trzy miesi?ce, nie chodzi?a co prawda na praw? ?ap? i ci?g?a j? za sob?, ale poza tym nic jej nie by?o, ?y?a w stadzie. Niestety, po trzech miesi?cach nast?pi?o pogorszenie (drugi udar?), stado j? odrzuci?o, a ja nie mia?am sumienia skazywa? j? na takie ?ycie, gdzie nie jest w stanie si? sama nakarmi? i napi?.
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-25, 08:33   

na razie ?yje i nie widz? ?eby któr?? cz??? cia?a mia?a niew?adn? czy sparali?owan?. tylko jest apatyczna i rzadko z domku wychodzi. wcze?niej by?a bardzo energiczna.
lilith, dopiero co sko?czy?a rok.

Wizyta u weta teraz czy dopiero w przypadku ewentualnego pogorszenia?

[ Dodano: 2014-02-27, 22:28 ]
2 dni po tym zdarzeniu, mysz wygl?da jak okaz zdrowia, jakbym wtedy nie by?a przy tym to w ogóle nie podejrzewa?abym ?e co? jej si? dzia?o...
na razie ostro?nie si? ciesz?, i mam nadziej? ?e tak zostanie.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2014-09-15, 22:58   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


jakos o 22 dalam do klatki ziolka, a teraz poszlam dac karme na noc i zmienic wode patrze, a Cleo lezy ze sztywnymi lapkami :o cos podobnego jak wyzej, ale ogon miekki, a przy podniesienu myszy tylko lapki sztywne, a serce bije jak oszalale... dzwonilam do weta, ale nie odbiera :/

czy we wrociawiu jest cos czynnego ?
co moglo sie stac ? :( jestem w rozsypce :(
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-15, 23:10   

Sybianka u mnie okaza? si? faktycznie niedobór wapnia (po operacji na tarczycy co? tam przesta?o wytwarza? co? co przyswaja wap?) i dawa?am swojej Sanosvit po kropli co 2 dzie?.

Czy Twojej przechodzi czy nic si? nie zmienia?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2014-09-15, 23:17   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


wyglada jakby przechodzilo :/ sama nie wiem co sie dzieje... bidulka mala :(
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT