AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mloda myszka polna
Autor Wiadomość
Fairfax 
Szara myszka


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-09-23, 01:30   

kupilem siatke do tynkowania jak radziliscie i zaczalem owijac klatke, jak skoncze wkleje zdjecie i powiecie czy ok. siatka nie jest metalowa, tylko z jakiegos wlokna - mam nadzieje ze myszka nie wpadnie na sposob jak ja przegryzc.

odnosnie jej okresu dojrzewania i poznawania swiata - co powinienem robic a czego nie? mam na mysli bezstresowe wychowanie :P dzis wpadlem na pomysl, ze dam jej troche pobiegac po wannie. rozlozylem recznik, wystawilem jedzonko oraz jej "mobilny" domek. mysz wydawala sie mocno zdezorientowana - biegala dosc nerwowo wszystko dokladnie wachajac, sprawdzajac a nastepnie chowajac sie pod recznik, pod ktorym biegala jak krecik :P . Za zadna cene nie chciala wracac pozniej na reke tylko uciekala pomimo ze staralem sie byc spokojny w ruchach w jej kierunku. skonczylo sie tak, ze musialem dosc zdecydowania przykryc dlonia i zlapac. odrazu poskladalem zabawki do wiaderka z myszka i dalem jej spokoj. Jak zatem postepowac z takimi zabawami - za wczesnie jeszcze na to wszystko, czy moze ja poprostu wypuscic do wanny i zostawic?

Nie chce zeby myszka byla wystraszona i bala sie pozniej mojej obecnosci.

pozdrawiam
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-09-23, 06:48   

myszy boj? si? przestrzeni, lubi? zakamarki do chowania si?
u mnie przebojem do zabaw by?y pude?ka np po telefonach komórkowych, takie powyginane, w których wygryza?o si? dziury wedle swego gustu
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-09-23, 12:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


boj? si? przestrzeni? nie powiedzia?abym... :wink: przecie? na wolno?ci maj? j? wsz?dzie. to chyba normalne, ?e myszka chcia?a najpierw wszystko obw?cha? i zobaczy?, a to, ?e pó?niej si? chowa?a to nic z?ego :) wanna i koc to dobry pomys?, ale kartony i inne pojemniki te? s? okej :D
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-09-23, 13:21   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Mo?e te? zale?y od myszy. Ja jak swoje puszczam po ?ó?ku, to jedna lata jak oszala?a, a druga si? chowa i siedzi ko?o transportera.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-09-24, 06:45   

jak puszcza?am myszy po ?ó?ku, gdzie by?y góry i do?y z koców, poduszek, itp. to biega?y. ale jak pu?ci?am na pu?ciutki tapczan, to totalny parali?, p?asko do pod?o?a i ani rusz. w naturze te? myszy nie przebiegaj? przez ?rodek pokoju tylko pod ?cianami i meblami. tak im jest bezpieczniej, na odkrytej powierzchni moze je ?atwo z?apa? drapieznik
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-09-24, 15:19   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


no okej, ale w wannie nie masz nie wiadomo jak ogromnej przestrzeni. wiadomo, ?e jak ma si? gdzie schowa? to si? schowa.
 
 
 
Fairfax 
Szara myszka


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-09-29, 00:58   

hmm,

dzis nieco przemeblowalem myszce klatke - sciagnalem najwyzsza polke bo rurka zagracala klatke i ciezko bylo sie dostac do srodka, przy okazji oprocz trocin wyslalem spod siankiem. Sianko ma bardzo intensywny zapach trawy/siana. Po paru godzinach zerknalem na mysz i widze ze jest mocno przytloczona zmianami. Wczesniej hasala po klatce, spedzajac praktycznie wiekszosc czasu na kolowrotku biegajac. Teraz jednak widze ze siedzi na kolowrotku i tak jakby zdezoritnowana obserwuje z niego otoczenie. nie chce wchodzic do domku, widze ze jak ma juz gdzies pojsc to sie napic, zjesc a nastenie w rurce widze ze probuje zakldac gniazdko. Sianko zas widze ze od czasu do czasu gryzie.

I pytanie, czy dramatyzuje i powininem usunac to sianko, czy dac jej jeszcze dzien na oswojenie sie z otoczeniem.

I z innej beczki - sa jakies konkretne smakolkyli dla myszek ktore powininem jej kupowac?

Pozdrawiam
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-09-29, 06:54   

ja te? od czasu do czasu przemeblowuj? klatk?, zeby pobudzi? mysi mó?d?ek do myslenia
powoli zagospodaruje to sobie po swojemu
sianko myszy traktuj? jako co? posredniego mi?dzy jedzonkiem a ?ciólk?- wyjadaj? z niego to co im smakuje a reszt? pakuj? do gniazda
co do smako?yków to jedne lubi? zielone, np kie?ki, a inne "mi?sko", np suszone robaczki
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-09-29, 11:46   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


albo ?ywe (m?czniaki przyk?adowo) ;) poza tym kolby, ro?ki (jest pe?no wersji - od miodowych, orzechowych, owocowych i warzywnych po te wype?nione siankiem). proso, s?onecznik, pestki dyni, od czasu do czasu migda?y. w?a?ciwie wi?kszo?? rzeczy wypisana jest tutaj: http://www.myszy.info/vie...?t=9684&start=0
pami?taj?c jednak o tym, ?e najwa?niejsza jest karma podstawowa i wszelkie ziarna, smako?yki od czasu do czasu jako dodatek :D
 
 
 
Fairfax 
Szara myszka


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-10-02, 00:55   

hej witam,

po dalszych obserwacjach myszy, dalej bylo widac jej wielka niepownosc w zamieszkaniu klatki. praktycznie siedziala tylko w rurce unikajac drewnianaego domku. Kazdy swoj ruch stresowo kalkulowala, nawet zblizajac sie do miseczki z pozywiniem. Nawet rzadziej korzystala z kolowrotka.

Pare godzin temu postnawoilem sprobowac jakos zaradzic sytuacji. Posprzatam jej w klatce, tym razem nie mieszalem juz sianka z trocinami, wysypalem tylko trociny. trawke dalem w rog klatki, gdyz widzialem ze ja mimo wszystko od czasu do czasu skubala.

I powiem wam - odrazu widac roznice. Mysz juz porusza sie znaczniej pewniej po klatce. nie robi juz strachliwych ruchow tylko swobodnie bada teren. Je przy miseczce, wczesniej wykradala pokarm i uciekala do rurki w ktorej zamieszkala od 3 dni jak to bylo od pomyslu wyscielania klatki felernym mixem. Nawet sama przyszla do reki na pieszczoty, czego unikala od tych paru dni!

Co zatem moglo byc tego przyczyna? W sianku bylo cos nie tak? Jakies ziolo/kwiat ktorego sie bala?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-10-02, 05:59   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Podejrzewam, ?e zapach którego nie zna, a ?e jest m?odziutka to nie bardzo kapuje, ?e to jej niczym nie grozi.
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-10-02, 09:17   

domek ma jeden otwór czy dwa? mia?am mysza który nie chcia? wej?c do domku z 1 otworem, musia?am kupi? z dwoma i od razu wszed?. mysz woli mie? wyj?cie awaryjne, dlatego próbuje robi? gniazdo w rurce. poza tym faktycznie jest malutka i wielu rzeczy nie potrafi i nie ma jak si? nauczy? od mamy. czy ju? wiadomo jakiej jest p?ci?
 
 
tymek00
Szara myszka


Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-10-02, 18:20   

na pewno za kilka dni si? o?mieli, nie martw si?, daj jej troszk? swobody, niech spokojnie pozna swoj? klatk? i ju?. rzeczywi?cie mo?e woli rurk? bo szuka w niej wyj?cia nr 2 dlatego lepiej zapewni? jej co? takiego, ale ogólnie my?l?, ?e po prostu daj jej czas na przyzwyczajenie :)
 
 
Fairfax 
Szara myszka


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-10-02, 23:59   

domek ma 2 dziurki i dziejsza noc w nim przespala! Nie wspominajac o tym ze oba wejscia zostaly juz przysypane trocinami przez nia sama :P

porpstu bala sie sianka, bycmoze ma jakas traume z nieszczescia jakie ja spotkalo nim ja przygarnelismy. Wczoraj i dzisiaj po usunieciu owego sianka mysz hasa jak szalona. Przed chwila jak wyciagnalem do niej reke to chciala zebym ja poglaskal po szyjce, za uchem oraz po grzbiecie - sama sie nadstawiala :P po czym poleciala do kolowrotka pokazac mi chyba jak szybko w nim biega :P

Nie no, golym okiem widac roznice, ze sianko bylo problemem. Do tego kupilem proso mysi specjal z herbal pets - mysz jest nim zachwycona :P

Co do plci - czy aby napewno myszak nie zdenerwuje sie na mnie jak podniose go za ogon? Nie chce go/jej zniechecac do siebie biorac na rece i robic jej czegos takiego :P


Tak w ogole to w niedziele wreszcie zrobie te zdjecia klatki :P moze nawet filmik nagram z myszakiem - bede miec wtedy akurat wolne :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-10-03, 06:57   

nie bra? za ogon, ale spróbowa? zaobserwowa? przy zabawie, np jak si? wspina na brzeg klatki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT