AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
straszny smutek
Autor Wiadomość
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-26, 22:43   straszny smutek
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


Witajcie! W zesz?ym tygodniu podj??am decyzj? o u?pieniu mojej najstarszej, naj?liczniejszej myszki, Mysi, mamy Grubaska, Ma?ego i Turysty. Myszka mia?a 1,5 roku ale niestety ostatnie 2 miesi?ce walczy?a z chorob? skóry. Leczona by?a wszystkimi mo?liwymi sposobami, nie by?y to paso?yty, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne leki te? nic nie da?y. My?la?am, ?e w tym wieku b?d? twarda ale rozp?aka?am si? jak ma?e dziecko. Jedyne co daje mi pocieszenie to fakt, ?e Mysia po "trudnym dzieci?stwie" (sp?dzi?a w laboratorium pierwsze 2 miesi?ce, umieszczona z samcami, gdy? zosta?a ?le rozpoznana, zasz?a w ci???, a ja zdecydowa?am, ?e j? uratuj? razem z ma?ymi), mia?a dobre ?ycie, zabawki, miseczk? pe?n? smako?yków, cieplutki domek.
Có?, po prostu smutne to strasznie.
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-11-27, 00:01   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Przykro mi, trzymaj si? :cry:
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-11-27, 07:45   

mam mysz z chorob? skóry i tez si? waham, czy jeszcze j? leczy?/ m?czy?? w jakiej sytuacji zdecydowa?a? si? na u?pienie?
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2014-11-27, 16:42   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Magdalena, Smutne:( ale musisz si? trzyma?:),masz inne zwierz?tka o które musisz zadba? :)
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-27, 21:30   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


AgAp napisał/a:
mam mysz z chorob? skóry i tez si? waham, czy jeszcze j? leczy?/ m?czy?? w jakiej sytuacji zdecydowa?a? si? na u?pienie?


Mysia w momencie zg?oszenia do weterynarza mia?a tylko ma?e dwie ?ysinki i drapa?a si? potwornie, dlatego podj??am leczenie, na pocz?tku wykluczono paso?yty typu wszo?y, ?wierzb, pch?y, ale i tak dosta?a 3 dawki iwermektyny. Nie pomog?o, ale nadal by?a w dobrym stanie, z tym, ?e ubytek sier?ci by? wi?kszy i zacz??a si? gry??. Nast?pnie dosta?a leki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne - dalej nic, praktycznie przez dwa miesi?ce patrzy?am jak z ka?dym dniem wygryza sobie coraz wi?cej skóry. Do póki by?a ?ywotna nie mog?am jej u?pi?, ale w ostatnich dwóch tygodniach nie chcia?a ju? wychodzi? z klatki, nie interesowa?y j? zabawki, przesta?a si? wspina?, musia?am jej da? jedzenie w p?askiej miseczce, gdy? przez ubytek skóry (ogólnie tkanek na ?apce i boku) kula?a i przewraca?a si? próbuj?c wej?? do wy?szej miski. Stwierdzi?am, ?e jej ?ycie nie przypomina ju? normalnej mysiej aktywno?ci - to sk?oni?o mnie do u?pienia.
Ale wiele chorób skóry u myszy mo?na wyleczy? wi?c mo?e spróbuj, to wcale nie jest te?, a? tak du?y koszt. Przynajmniej b?dziesz mie? poczucie, ?e zrobi?e?/a? wszystko co by?o mo?liwe :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-11-28, 08:21   

moja jest leczona na uczulenie, objawy te same, rany na boczku i karczku, dobrze si? goj?, ale stan ogólny zaczyna przypomina? to co piszesz- siedzi w domku, ?le chodzi. nie widz? ?eby cierpia?a, ale zobaczymy
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-18, 18:26   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


AgAp no i jak Twoja mysza? u mojej mo?liwe, ?e na przebieg leczenia wp?yn?? wiek (1,5roku) oraz fakt, ?e by?a w laboratorium na specjalnej karmie przez pierwsze 2 miesi?ce ?ycia. Najwa?niejsze, ?e ranki Twojej myszy si? goj?, moja niestety ci?gle je rozdrapywa?a, nawet po sterydzie. B?dzie dobrze. Powodzenia :) !
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-12-19, 08:09   

no niestety- ranki nie goi?y si? ca?kiem, nie zarasta?y futerkiem. mysiak nie mia? si? siedzie? przy misce, jad? poza ni?. kiedy pewnego ranka zacz?? miec trudno?ci z oddychaniem, uznali?my z wetem, ?e to za du?o na tak ma?e cia?ko. sprawa sz?a w kierunku raka skóry, no i ten oddech. czas, by pomóc mu odej??.
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 19:20   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


no strasznie mi przykro, serce p?ka jak si? patrzy na m?czarnie zwierzaka i nie mo?na mu ul?y? w ?aden sposób :( niestety myszki to ma?e, delikatne zwierz?tka i nie ma te? takich mo?liwo?ci ich leczenia. Ale na szcz??cie s? weterynarze, którzy si? bardzo anga?uj? aby zdoby? jak najwi?ksz? wiedz? i praktyk? nawet w przypadku myszek. Nie pisa?am o tym w poprzednich postach ale zezwoli?am na pobranie wycinka skóry od mojej myszki na histopatologi? aby dowiedzie? si? co by?o faktycznie przyczyn? choroby. Mo?e na przysz?o?? b?dzie wiadomo co zastosowa? w takim przypadku u innych zwierzaków.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-12-20, 08:19   

u mnie gencjana i linomag ?adnie si? sprawdzi?y, gdyby nie ten rak skóry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT