AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie i skubanie opiekuna
Autor Wiadomość
Pikowsska
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-12-18, 23:40   Gryz?ca myszka

Witam. Mam problem z moja myszka. W poniedzia?ek minie 3 tygodnie odk?d mam w domu dwie myszki samiczki. Wszystko by?o by ok gdyby jedna nie gryzla. Kiedy wk?adam r?k? do klatki aby ja oswoi? za ka?dym razem podchodzi (nie boi si? r?ki) wacha i gryzie, cz??ciej s?abo ale kilka razy dziabnela do krwi. Gryzie palec paznokie? skór? wszystko i tak za ka?dym razem. Jak si? przystawia palec przez kratk? to wrecz rzuca si? na.niego. Drugim problemem jest to ze gdy ja bior? na r?ce lub na ?ó?ko ci?gle robi kupk?. Potrafi siedzie? pod poduszka i zrobi? tam 10 bobkow. Wcze?niej na mnie sikala ale ju? si? to nie zdarza. Nie wiem jak mam ja oswoi? chcia?abym ja wypuszcza? ale przez to jej kupczenie zniech?ca mnie. Z druga myszka nie mam ?adnych problemów jest przyjacielska i sama pcha si? na r?k?. Prosz? o pomoc i podpowied? jak oswoi? gryz?ca myszk? i unikn?? ci?g?ego gryzienia :(
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-12-19, 08:11   

s? takie, które maj? takie nawyki. czy jest ze sklepu? jesli tak, to b?dzie trudno. w ka?dym razie ma prawo gry?? r?k? ktor? wk?adasz do klatki, bo broni swego domku.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-12-19, 08:14   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


?eby lepiej oswoi?a si? z Twoim zapachem mo?e warto by?oby wsadzi? kawa?ek materia?u przesi?kni?ty Twoim zapachem do klatki.
co do kupczenia - tego nie da si? unikn??, niektóre myszy tak robi?, a niektóre nie. ja w ca?ym swoim ?yciu mia?am tylko 3 myszy, które nigdy nie za?atwia?y si? poza klatk?.
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2014-12-19, 08:50   ma?y wybieg na o?mielenie
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Hej :) Ja na Twoim miejscu na razie nie bra?abym myszki na r?ce ani na ?ó?ko, natomiast zrobi?abym jej ma?y wybieg ko?o klatki i da?a jej mo?liwo?? swobodnego wychodzenia na niego. Po pierwsze dlatego, ?e mo?e du?o kupka? ze zdenerwowania, po drugie ?eby? i Ty si? nie zniech?ca?a i mia?a mniej sprz?tania. Je?li masz miejsce na tym biurku/szafce/czym?, gdzie stoj? myszki, to odgród? niebezpieczne miejsca, po?ó? r?czniki papierowe i mo?e jeszcze na nie jaki? materia? na zmarnowanie (ja bior? narzutki z lumpów) - pod r?cznikami czasem nurkuj? :P - i niech myszka tam sobie wychodzi. Obserwuj jak si? czuje, czy jest ciekawska, czy w ogóle chce wychodzi?. Je?li ma trudne wyj?cie z klatki, a Ty nie masz drabinek, to mo?esz np przywi?za? du?y kawa?ek materia?u w ramach "mostu" - myszki do?? dobrze si? wspinaj? po tkaninach. Je?li mysia wyjdzie zwiedza?, mo?esz by? obok i mie? r?k? w pobli?u, tak, ?eby podesz?a, je?li sama b?dzie chcia?a. Zabezpiecz si? mo?e skórzan? r?kawiczk? i d?ugim r?kawem i obserwuj, jak reaguje, czy po jakim? czasie przestaje si? rzuca? na r?k?. Mo?esz trzyma? w tej r?ce smako?yki, by pokaza? jej, ?e jeste? fajna, bo masz fajne smaczne rzeczy :D Mo?e zaprzyja?nicie si? na wybiegu i wtedy b?dzie mo?na pomy?le?, jak si? z ni? obchodzi? w klatce.

Podobnie jak Ty mam myszki jakie? 3 tygodnie wi?c nie mam niestety pewnych, popartych d?ugim do?wiadczeniem rad, ale na samym pocz?tku taki niedu?y wybieg tu? przy klatce troch? je o?mieli?, a nie wymaga? du?o sprz?tania czy ?apania myszek na si?? (ewentualnie by?o przenoszenie ich, jak wejd? do rolki papieru). Co prawda moje nie s? agresywne, wi?c zobaczymy, jak si? to sprawdzi u Ciebie.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 09:08   

Ja nie mia?am nigdy gryz?cych myszek natomiast aby oswoi?a si? z Tob? i Twoim zapachem b?d? niezmiennie proponowa? swój sprawdzony sposób a mianowicie wanna koc myszy i Ty. Wchodzisz do wanny wy?o?onej kocem i puszczasz myszy. One biegaj? po kocu, po Tobie i si? oswajaj? naprawd? du?o szybciej :)
A na bobki ja rady nie znalaz?am ale mi to nie przeszkadza bo suche ?atwo zbiera? ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Pikowsska
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-12-19, 18:39   

Niestety mam brodzik i nie mam jak próbowa? z wann?. Powiem tak gdy biega po ?ó?ku podchodzi do mnie czasem nawet przejdzie po nodze lub r?ce. Spróbuj? jak radzicie wsadzi? jaki? materia? z moim zapachem. Ogólnie to nie jest tak ze ona si? boi bo np. Jak wolam ja to podchodzi do kratek. B?d? próbowa? jako? ja wypuszcza? narazie woko?o klatki. A mo?e poprostu taka b?dzie gryzotka z niej :( poza tym jest taka ?mieszna non stop nosi w pyszczku wiórki i wyrzuca poza klatk? juz nawet przesta?am Odkurzac codziennie bo za chwil? jest to samo ca?y dywan i stolik w trocinach :)
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2014-12-19, 19:13   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


A czy poza klatk? te? Ci? gryzie?
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 19:43   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


Witaj! Widz?, ?e masz prawie wszystkie mysie "uroki" w jednym :)
Moja Szara tak mia?a na samym pocz?tku. Ale jej przesz?o z czasem tak?e b?d? dobrej my?li. Teraz jedna z moich ma?ych myszek ma podobne zagrania, jak przystawiam palec to próbuje mnie ugry??, piszczy przy tym a nawet wystawia ?apk? z klatki jakby chcia?a mnie bi?. Czasami trzymam d?u?ej ten palec, tak ?eby maksymalnie za mo?e z?apa? to by? paznokie? i ona po chwili si? zniech?ca do gryzienia, potem daj? jej ewentualnie co? do pochrupania. A poza klatk? to jest prawie oswojona-biega po mnie i uwielbia siedzie? w r?kawie - ale oczywi?cie z wiadomych powodów to nie mo?e by? mój ulubiony sweter...
Co mo?na ewentualnie jeszcze myszkom pod?o?y? ?eby nie brudzi?y to np stare prze?cierad?o, obrus, potem kupki si? ?atwo strzepuje do kosza, a materia?, je?li nie chcemy wyrzuca? mo?na po kilku razach wyp?uka?, inaczej b?dzie strasznie ?mierdzia?!
Na wysypywanie trocinek mam sposób taki, ?e moje maj? pod klatki pod?o?one takie maty sztywne jak na stó? si? k?adzie, lekko wysuni?te, jak nasypie trocin, to wyci?gam mat? i strzepuj? z niej trociny do kosza :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-12-20, 08:22   

mia?am kiedy? mysza, który ba? sie r?ki- dos?ownie
chodzi? po mnie, na kolana i na ramiona, ale od r?ki ucieka? lub gryz?
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-12-21, 11:09   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Moja te? pogryza jak si? zdenerwuje, ale to takie lekkie dziabanie z?bkami ;)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
dziu83 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-12-26, 23:41   
   Myszy: Chrupka i Puszka, Kreska, Zebra, Krówka, Inka, ?atek, Kratek, Zorro


Jak kupili?my na pocz?tku myszki z ró?nych miotów, bo mia?y by? samiczki i jedna by?a m?odsza(Nadia) to sama do r?ki przychodzi?a. Druga starsza(Chrupka) na pocz?tku ucieka?a, chowa?a si? gdzie mog?a, a jak j? do r?ki chcia?am wzi?? to si? okaza?o ,?e gryzie i potrafi to zrobi? do krwi i jeszcze tak zaci?nie z?by, ?e nie chce pu?ci?:p wida? by?o ?e ze strachu..:p Nadia pochodzi?a do r?ki i oczywi?cie sprawdza?a czy si? jest ,,spo?ywczym'' obgryza? próbowa?a paznokcia itp ale to ca?kiem co innego nie ba?a si? i praktycznie po tej r?ce ju? mi nieraz wesz?a na r?kaw ;) Niestety przez pierwszy tydzie? ustala?y hierarchi? i Chrupka Nadi? bardzo gryz?a. Doszli?my do wniosku, ?e mo?e te? przez nas, bo brali?my j? na r?ce i Nadia jest atakowana przez nas , bo Chrupka czuje nasz zapach... Do tego mi?dzyczasie dosz?y podejrzenia ci??y u Chrupki i ju? w ogóle nie ruszali?my ?adnej, ?eby ich nie stresowa?. Nadia podros?a i zrobi?a si? prawie tak samo strachliwa, tyle ?e nie gryzie... Boj? si? ?e nam myszki zdziczej? no ale na razie jeszcze s? maluszki w gnie?dzie i troch? strach bra? si? za kolejne próby oswajania... Poza tym na Chrupk? nie dzia?aj? smako?yki; jak tylko wyczuje r?k? w akwarium zwija si? do nory tylko si? kurzy:p czasem wystarczy nawet jaki? nie wielki ruch obok i ju? jej nie ma... :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT