AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z rownowag?? tylne ?apy?
Autor Wiadomość
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-03-03, 01:20   problem z równowag?? tylne ?apy?

hej dziewczyny! Chodzi o moj? Malutk?, która ca?e ?ycie by?a bardzo energiczna i spasiona ;)
Od 3 dni obserwuj? co nastepuje:
1 dzie?: zauwa?y?am ?e co? jest nie tak. nie spa?a z Krówk?, tylko po 2 stronie klatki! Szybko oddycha?a (chyba!) i spa?a do?? g??bokim snem. Nie biega?a. ?adnych innych objawów.
2 dzie?: Spa?a z Krówk?, oddech w normie, schud?a! (Teraz Krówka jest wi?ksza, mimo ?e Krówka zawsze by?a drobna i chudsza).Futerko dziwnie naje?one, posklejane. S?abe TYLNE ?apy! Nie ma si?y wej?? po drabince. Biega, je, skacze. Robi kupki bo j? oddzieli?am na chwile i zrobi?a.
3 dzie?: Faktycznie schud?a, futro nadal trcoh? pozlepiane, cz?sto si? przeci?ga, ale ten "ty?" nadal s?aby. Ma problemy z podci?gni?ciem si?, daje rade o wiele lepiej ni? w dzie? poprzedni, ale wida? wysi?ek. Krówka bardzo cz?sto ja w?cha siostre(Malutk?) pod ogonem i czesto j? czy?ci!!! :o dziwne! dzi? sprawdza?am jej pupk? - jak dla mnie czysta i idealna. Nie widz? ani nie czuj? ?adnej ropy itd. Biega z siostr?, je, szaleje na ko?owrotku. Ale nadal wida? ?e te tylne nogi s? jakby slabsze.... Nie wida? tego na 1 rzut oka. Ja j? znam i widze ró?nice.. Krówka np nigdy nie wchodzi?a po drabince i zawsze mia?a trudno?ci, ale Krowka jest myszk? po ci??kim leczeniu (zapalenie p?uc) i zawsze by?a cherlawa ;) Malutka te? cz?sto czy?ci si? po brzuszku - tak mi si? wydaje...

Nie posz?am do weta jeszcze. Ca?y czas j? obserwuj?. Mo?e panikuj?? Obmaca?am ja ca??- ?adnych guzów, wzd??. Mo?e to po prostu staro??? Myszki maj? ponad rok, prawie 2 lata.
Nie ma zaburze? równowagi (czasem gdy siedzi na miseczce to wida? ze si? troche chwieje) czy ci?gni?cia ?apek za sob?! Nie rzuca i nie przekrzywia g?ówki.

Czy kto? mia? podobny przypadek?

aha no i po 1 dniu chcialam jej podac antybiotyk i biegiem do weta, ale jak zobaczy?am j? po nocy ?yw? w sensie biegaj?c? itd i zachowuj?c? si? w miar? normlanie to odpu?ci?am. po 1 dniu bra?am pod uwag? niedoczynno?ci serca (mialam mysz z problemem sercowym ju? ;) ) ale hmm przesz?o jej? Zosta?y te s?abe tylnei nogi i to ?e schud?a.

ps obserwuj? j? ca?y czas i kr?ci tylnimi nó?kami czasem jakby chcia?a co? odsun?? od siebie lub co? jej przeszkdza?o i kr?ci dziwnie kuperkiem... chyba jednak co? z drogami rodnymi :( (((
jutro weta. jakie? rady dziewczyny???
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-03-03, 16:03   

Nie wazne czy to drogi rodne czy moze jakies inne zapalenie antybiotyk raczej na pewno dostaniesz + nawadnianie dobre jak mysz chudnie traci duzo wody.
Ew moze ujawnily sie jakies problemy neurologiczne
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-03-08, 00:20   

dosta?a veroflox plus metacam na kilka dni. ale Malutka jest nadal slaba... tzn biega od czasu do czasu, je, Krówka ju? jej tak nie w?cha po pupce jak wcze?niej.

Rozpoznanie: ropomacicze. Czy nie powinno da? si? jaki? hormonów najpierw??? Skoro nie ma wycieków z pochwy? W ogole myszy leczy si? hormonami?'
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-03-08, 07:58   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Z tego co wiem ropomacicze najcz??ciej leczy si? operacyjnie, tzn. u wi?kszych zwierz?t ni? myszy.
_________________
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-03-08, 09:20   

U psów jest tak ?e ropomacicze leczy si? operacyjnie i zapobiegawczo tzn. podaj? si? lekarstwa ale problem i tak nawraca po jakim? czasie :?
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-03-08, 18:06   

no wiem.. ale operacji u myszy nie bede robic. przynajmniej tak powa?nej ;/ bardzo j? kocham, ale uwa?am ?e przy tak ma?ych zwierz?tkach to sztuka dla sztuki i ich krótkie ?ycie nie jest "warte"cierpienia - nie wiem jak to wyrazic. mam nadzieje, ?e antybiotyki pomog? ;)

a tak w ogole: USG u myszy? rtg wiem gdzie zrobi? dobrej jako?ci, ale USG? macie jakie? do?widczenia w tym temacie? chodzi o po?udniow? polske :) albo ew. Wawa :)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-08, 18:38   

w wawie pulsvet i chyba ogonek robi? usg.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-03-08, 19:15   

Usg mozna. Ale widac dopiero narzady takiej wielkosci jak 1,5 cm p?ody. Wiec mysle ze niema sensu bo guza takiej wielkosci spokojnie wymacasz
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-03-08, 22:21   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


W tym wieku to moim zdaniem nie ma co tej myszki m?czy? operacj?. Je?li antybiotyki nie pomog? i stan b?dzie si? pogarsza? to rozwa?a?abym eutanazj?.

Co do USG to nie wiem, ale mo?e Kraków? Tam jest chyba jaka? wi?ksza gryzoniowa przychodnia.
_________________
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-03-09, 16:43   

tak, masz racje..

niestety. antybiotyk nie pomaga. tzn ju? si? nie drapie po brzuszku a Krówka j? nie obwachuje tak cz?sto po pupce. ALE to przeciez mog?a by? ruja.. (mimo ?e tak intensywnego zachowania u nich wcze?niej nie widzia?am).
Malutka jest moim zdaniem spuchni?ta, jest slaba... oczka ma na wpó? przymkniete i takie hmm nieobecne. Czyli jednak serce. Je, ale nie bawi si? :( Jest s?aba.

Jutro pojade do weta, spróbujemy na serce co? da?.

[ Dodano: 2015-03-16, 21:23 ]
Wczoraj Malutka zmar?a :(
Leki na serce nic nie dawa?y...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT