Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy! Zagryzienie młodych
Autor Wiadomość
Róża 
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-14, 16:11   Pomocy! Zagryzienie młodych

Mam w jednym terrarium dwie samiczki, jedna urodziła 9 dni temu, druga jest w zaawansowanej ciąży. Są u mnie od prawie 3 tygodni, nigdy nie wykazywały żadnej agresji wobec siebie nawzajem czy ludzi. Wspólnie opiekowały się siódemką maleństw jednej z nich. Zmieniłam ściółkę w terrarium - około dwie godziny temu. Po jakiejś godzinie od zmiany ściółki usłyszałam głośne piski. Pomyślałam, że może druga mysz będzie rodzić, więc podeszłam zobaczyć, co się dzieje. Mysz w ciąży próbowała zagryźć młode mysiątka. Zainterweniowałam bardzo szybko, ale ciężko było ją powstrzymać. Niestety, jednego maluszka nie udało się uratować...
Może samiczka będzie niedługo rodzić? Ale dlaczego miałaby chcieć zagryzać młode, którymi przecież przez tyle dni się opiekowała? Poczuła się zagrożona? Nie czytałam nic o tym, żeby druga samica zrobiła coś takiego nieswoim młodym... Ale może to, że jest w ciąży, coś zmienia.
Co o tym sądzicie?
Szczerze Wam powiem, że sama jeszcze jestem w szoku, ta sytuacja była naprawdę nieprzyjemna.

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-05-14, 16:14   
   Myszy: Małe stadko ;)

Moim zdaniem nalozylo sie kilka rzrczy: posprzatanie w gnezdzie, zblizajacy sie porod i poczucie zagrozenia. Wydaje mi sie ze niepotrzebnie ruszals gniazdo

Róża 
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-14, 16:28   

Kurczę :( Chciałam tylko im posprzątać, żeby miały czysto, zanim kolejne maluszki przyjdą na świat, bo wtedy bym wstrzymała się z wymienianiem ściółki przez parę dni. Od kiedy małe się urodziły, gniazdo było już ruszane i ściółka zmieniana, a nic złego się nie działo, dlatego nie przypuszczałam, że tak się zdarzy.
Cóż, nie odstanie się.
Na razie agresorka jest sama w terrarium i właśnie przygotowuję klatkę dla mamy z młodymi. Nie chcę ryzykować.

Odpowiedz do tematu