AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
WA?NE Znalaz?am m?od? mysz
Autor Wiadomość
Magi00 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 10 Lut 2014
Posty: 27
  Wysłany: 2015-06-24, 13:26   WA?NE Znalaz?am m?od? mysz

Wraca?am do domu ?e szko?y. Nagle zobaczy?am malutk? myszk? na ?rodku chodnika. Pomy?la?am, ?e nie mog? jej zostawi?. Wzi??am j?. Wydaje mi si? ?e sama by sobie nie poradzi?a. Nie mam poj?cia co teraz zrobi?. Potrzebuj? szybkiej pomocy! Zdj?cia ukazuj?ce wielko?? myszy zaraz postaram si? doda?. 🐭

[ Dodano: 2015-06-24, 13:32 ]


[ Dodano: 2015-06-24, 13:35 ]
Da?am j? na szybko do takiego pojemnika bo nie mia?am w co w?o?y?.
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-06-24, 13:57   

Ze wzgl?du na czarn? pr?g? wnioskuj?, ?e to mysz polna. Moje zdanie jest takie, ?e mimo wszystko to jest dzikie zwierz? i jego miejsce jest na wolno?ci. Dlaczego j? wzi??a? w ogóle? Mia?a jakie? problemy z poruszaniem si?, nie ucieka?a? Oczka ma otwarte, jesy ofutrzona, wi?c moim skromnym zdaniem jest samodzielna. Mimo dobrych ch?ci nie zawsze warto wchodzi? z butami w dzikie ?ycie, które dzieje si? obok nas ;)
_________________
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-24, 15:25   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Te? jestem za tym, ?eby wypu?ci?.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-06-24, 16:39   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Jak Ty j? z?apa?a?? Siedzia?a na chodniku i si? nie rusza?a? Nie ucieka?a jak próbowa?a? j? z?apa??
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Magi00 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 10 Lut 2014
Posty: 27
Wysłany: 2015-06-24, 16:45   

Tak, siedzia?a na chodniku i nie uciekala. Gdy j? lapalam mo?e i uciekala ale wolno, na pewno nie jak normalna mysz. No ju? nie wiem sama co z ni?. :?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-06-24, 19:37   

Trzeba te? popatrze? na to z tej strony, ?e gdyby?my ?apali wszystkie chore dzikie zwierz?ta i je leczyli, to naturalna selekcja nie istnia?aby praktycznie. Mnie te? jest zawsze szkoda, ale trzeba si? pogodzi? z takimi realiami.
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-25, 07:33   

mo?e by?a wych?odzona, albo woda zala?a jej nork?, przy tej pogodzie moze tak by?
potrzyma? troszk? ?eby dosz?a do siebie-2 dni- nie oswaja?, nie g?aska?- i wypu?ci?
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-25, 18:52   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Ja osobi?cie jestem w stanie zrozumie? i poprze? fakt, ?e kto? pomo?e potrzebuj?cemu dzikiemu zwierz?ciu, ale gdy zwierz? tego wymaga. W tym przypadku myszka wida? mia?a jeszcze instynkt ucieczki, co znaczy, ?e nie by?o tak z ni? ?le... I by? mo?e choruje na co? - cz?owiek wówczas niewiele mo?e zrobi?, niestety. Ja kiedy? mia?am równie? pod opiek? mysz poln?, tak?e ju? obro?ni?t? w futerko i zdoln? do samodzielnego ?ycia, tyle tylko, ?e wyj??am j? z paszczy kota... Myszka by?a m?oda i nie rusza?a si?, le?a?a bezw?adnie w ogromnym szoku, ale widzia?am, ?e jeszcze oddycha. Wi?c gdybym j? zostawi?a w paszczy kota nie ?y?aby ju?, ale po sp?dzeniu kilku godzin w samli dosz?a do siebie. Napoi?am j?(nie dotykaj?c jej przy tym) i nakarmi?am(wcina?a a? mi?o by?o patrze? ;p), wypu?ci?am j? na wolno??, bo to zwierz?ta dzikie i taki zew maj? we krwi, nie mo?na im tego odbiera?. Tyle mog?am zrobi? dla niej. Zanios?am w inne miejsce, gdzie nie by?o kotów i nie mog?y jej ponownie z?apa?, a nie by?a to te? mysz karmi?ca, bo za m?oda jeszcze, wypu?ci?am w polach z dala od drogi, wprost w ?any pszenicy i rozsypa?am jeszcze dooko?a karm?, ziarno, zostawiaj?c jeszcze pude?ko/kryjówk?, w którym sobie spa?a, dlatego poradzi?abym zrobi? to samo, je?li myszka jeszcze ?yje. Nie ma co przyzwyczaja? j? do cz?owieka, bo potem na wolno?ci b?dzie mia?a ma?e szanse na prze?ycie. Pomog?a? jej, to dobrze. Kilka godzin sp?dzonych w odosobnieniu z dost?pem do jedzonka i wody nie powinno jej zrobi? wi?kszej ró?nicy, ale kilka dni itd. to ju? zmniejsza szans? na jej ?ycie na wolno?ci.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2015-07-09, 12:59   

Sana napisał/a:
a nie by?a to te? mysz karmi?ca, bo za m?oda jeszcze

sk?d to wiesz? ;p
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-07-09, 16:11   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


stardust napisał/a:

Sana napisa?/a:
a nie by?a to te? mysz karmi?ca, bo za m?oda jeszcze

sk?d to wiesz? ;p


Bo by?a... m?oda ;p Nie by?a na tyle ma?a, poniewa? przyjmowa?a normalny/sta?y pokarm i nie by?a te? doros?a. Podejrzewam, ?e dopiero rozpoczyna?a samodzielne ?ycie. Mam jej zdj?cia gdzie? nawet(bo wstawia?am na inne forum) - doros?? mysz? nie by?a i karmi?c? do tego, bo by?aby znacznie d?u?sza, a sutki by?yby na pewno widoczne etc. Na pocz?tku, musia?am przenie?? j? do pude?ka, wi?c w r?kach j? mia?am. Zreszt?, w pierwszej chwili przypomina?a do z?udzenia nie?yw?, dopiero potem zauwa?y?am jak ci??ko oddycha. Najwa?niejsze, ?e powróci?a na ?ono natury i dosta?a szans? na to, ?eby ?y?.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-07-09, 18:54   

To jest mloda mysz, tydzien, dwa i latala by jak perszing :D Jest w wieku kiedy przestaja poc mleko a ucza sie jesc. Ja bym przetrzyma?a te dwa tyg bez dotykania jej i wypuscila. Nie oswajaj. Niech sie boi czlowieka. To pozwoli jej przezyc
 
 
Nyna
Szara myszka


Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-08-29, 20:50   

Hej wszystkim,
skorzystam z ju? utworzonego w?tku.
Nasz wychodz?cy kot przyniós? do domu myszk?. Ca?e szcz??cie nic si? jej nie sta?o.
Jest to jednak myszka hodowlana, wi?c nie chcemy wypuszcza? jej z powrotem na dwór (obawiamy si?, ?e mo?e sobie nie poradzi?).
Og?oszenia rozwieszone na osiedlu nic nie da?y :sad: . Czyta?am, ?e myszki hoduje si? po kilka sztuk, wi?c mo?e jest szansa, ?e kto? st?d chcia?by j? przygarn???
Warszawa-Bielany


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT