AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Troch? inne przedstawienie ;)
Autor Wiadomość
BabkaKiepska
Szara myszka


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-07-29, 01:42   Troch? inne przedstawienie ;)

Witajcie, mam nadziej?, ?e to dobre miejsce, bo w sumie przedstawi? si? a zarazem zadam pytanie :wink: Mam nadziej?, ?e odpowiednie osoby nie odpadn? przez ten obszerny tekst :grin:

Ogólnie to jestem wielk? fank? szczurów, jednak na t? chwil? nie posiadam jeszcze ?adnego, gdy? jestem dopiero na etapie projektowania ich domu oraz zabawek.

Ale...w tym tygodniu mam wielk? okazj?, by dorwa? obszerne domostwo, które idealnie nadawa? si? b?dzie na myszki.

Jednak chcia?abym aby nie by?y to byle jakie myszki...
Natura jest okrutna i jak to niektórzy mówi? "w??e te? musz? co? je??" - z tym nie wygrasz, wi?c na ten temat si? nawet nie wypowiadam, bo to nie ma sensu.
Co nie zmienia faktu, ?e serce mi p?ka, gdy my?l?, ?e mog? kupi? myszy od cz?owieka u którego maj? dobrze a mog? te? sprawi?, ?e jakie? 3 myszy trzymane byle gdzie unikn? ?mierci, nie b?d? cierpie? i b?d? szcz??liwie ?y?.

St?d te? nasz?y mnie pytania czy warto "nakr?ca?" rynek i kupi? myszy karmowe albo dorwa? jakie? biedactwa, które mia?y nieciekawy ?ywot, czy odpu?ci? i i?? po prostu do zoologicznego lub kupi? je od "normalnego" cz?owieka z normalnej hodowli?

Od dziecka przebywa?am w?ród zwierz?t. Jednak myszka by?a w moim domu jedynie incydentem (mia?am j? dawno temu i to przez tydzie?, gdy kole?anka wyjecha?a na wakacje), wi?c ?adne to do?wiadczenie. Wiem, ?e np. ci??ko zast?pi? mysim oseskom prawdziw? mam?, czyta?am o tym jak si? takimi zajmowa?, ale nie wiem czy uda?oby si? takie uratowa?. Wiem te?, ?e s? przypadki, kiedy ludzie opiekowali si? takim bezbronnym maluchem i wyrasta? z niego zdrowy, szcz??liwy gryzo? :grin: A to ju? rado?? nie do opisania :wink:

Wi?c mo?e warto? Czy nie warto? Mo?e s? jakie? osoby, które chcia?yby albo uratowa?y ju? kiedy? jak?? mysz przed marnym losem? O wiele ?atwiej by by?o we dwójk?. Mam nadziej?, ?e kto? doradzi :)



Tak swoj? drog? - zar?biste emotikony :m:/: :m:D:
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-07-29, 06:15   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Witam :)

Wykarmienie mysiego oseska to bardzo cz?sto praktycznie niewykonalne zadanie. Trzeba karmi? co 2 godziny, zapewnia? ciep?o, masowa? brzuszek, bo maluch sam si? nie wypró?nia.

Je?li chcesz ratowa? przed zjedzeniem przez w??a to jak?? starsz? myszk?. Na forum znajdziesz og?oszenia myszek do adopcji, w hodowli te? takie myszki s?, g?ównie samce. Wystarczy popyta?, sama mam kilka ch?opaków, które spokojnie mog? odda?.
_________________
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-07-29, 07:14   

Na pocz?tku to ciesz? si?, ?e mamy kolejn? now? osob? na forum ;)

Na wszelakich portalach typu olx s? cz?sto te? myszy do oddania, a wiadomo, ?e dla niektórych terrarystów to mo?e by? ?akomy k?sek. Oprócz tego czasami hodowle karmowe gdy s? likwidowane albo zmniejszanie, to s? mysie do oddania, ale wiadomo, ?e mo?e te? mie? to swoje minusy.
_________________
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2015-07-29, 07:30   
   Myszy: -


Cytat:
Mam nadziej?, ?e odpowiednie osoby nie odpadn? przez ten obszerny tekst

Ju? chcia?am napisa?, ?e mój i tak by? d?u?szy, ale porówna?am - przebi?a? nawet mnie :lol: Minimalnie, bo o jakie? 2-3 linijki, ale jednak.

Witamy na forum :D
Polecam wzi?? myszk? przeznaczon? do adopcji. Ratowanie przed w??em, chocia? szlachetne, to nie zapobiegnie dalszym skarmianiem myszami (i dobrze, w?? to nie wegetarianin, trzeba by? tego ?wiadomym). Poza tym, jak pisz? tu osoby bardziej do?wiadczone w temacie ni? ja, odchowanie ma?ych osesków jest wybitnie trudne, wr?cz niemo?liwe.
Mo?na popyta? hodowców o myszki do adopcji, zawsze to pewne ?ród?o, ?e dostanie si? mych? takiej p?ci, jakiej chcemy, no i nie dostaniemy "jajka z niespodziank?" (samiczki w ci??y).
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2015-07-29, 13:11   

BabkaKiepska napisał/a:
i?? po prostu do zoologicznego lub kupi? je od "normalnego" cz?owieka z normalnej hodowli


A my?lisz, ?e myszki z zoologa to sk?d s?? Lepiej nie.
Jak ju? to adoptuj. Tutaj z forum, albo pisz do prawdziwych hodowców, mo?e maj? jakie? maluchy do adopcji. :m:):
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT