AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
Yoko 
M?ody Myszaty


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Nürnberg
Wysłany: 2015-08-23, 18:29   
   Myszy: Yoko, Czesia, Bubba, Kiki, Fruzia


Poturbowa?a w sensie, ?e chwyci?a j? za gard?o i trzyma?a. Mysia ma ca?? szyje w strupie. Przemy?am jej to riwanolem. Nie chce wi?cej tak ryzykowa?. Gdyby to by?o szczypanie po ogonkach albo uszach to wszystko da sie zrozumie?. Ale w tym jest zbyt du?a agresja. W wannie by?y doslownie minute i juz posz?a taka rana. Zaznaczam, ?e w wannie poza 3 myszkami nie by?o niczego. Nie mia?a powodu tak agresywnie reagowa?. Mysia ma szyje w srupie. ?apke i noge. O ogonie nie wspomne bo ten jest wyj?tkowo ukrwiony.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-08-23, 20:06   

Moje obecne ch?opaki maj? taki zwyczaj, ze jak który? na moment wyjdzie z klatki, nawet na dach, to potem musi wywalczy? sobie prawo powrotu. Nie ma krwi tylko ganianie si?, szczypanie i piski. Nigdy ich nie rozdzielam, nawet do weta bior? obu, ale po takiej wyprawie t?ukly si? 3 dni w pustej klatce. Zabralam im wszystko oprócz 2 misek, spa?y zwini?te w k??bek w trocinach w przeciwleg?ych k?tach klatki.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-08-23, 23:31   

No dobra ja jestem inna có? zrobi? ... Ale ja tam bym próbowa?a i próbowa?am nie mówi? ?e ?atwo by?o bo te? by?y chwil? zw?tpienia czy rezygnacji ale no có? próbowa?am wszystkiego i hmm niech pomy?l? ? Uda?o si? a mo?e warto zaznaczy? ?e od kiedy myszy posiadam to s? to tylko samce
I nie by?y z jednego rzutu bo zdarzy?o si? ze jeden pad? i np dosta?am w prezencie podobnego czy od razu dwa wi?c trza by?o to jako? ??czy? nie...
_________________
InfinitY ..
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-04, 20:38   

I ja teraz stan??am przed wyzwaniem. Wczoraj adoptowa?am malutk? mysi? do swojego stadka 3 samiczek. Niedawno jedna odesz?a i powsta? wakat. W ka?dym razie niestety myszy si? nie dogaduj?. Wymy?am klatk?, zabra?am zabawki i... niestety pola?a si? krew - z ogonka i ?apki. A nowa jest taka malutka. Rasówka jest od niej 3x wi?ksza, 2 laborki 2x wi?ksze. Ma?a nie ma szans.

Najgorszym agresorem jest rasówka (zreszt? szefowa stada), potem jedna z laborek, która chyba g?ównie na?laduje rasówk?. Trzecia, labka akceptuje ma?? i to z ni? j? zostawi?am w Alexie. Dwie agresorki oddzieli?am i siedz? razem w transporterku.

I teraz nie wiem czy powinny siedzie? razem (agresorki) czy te? osobno, czy wpu?ci? je za jaki? czas do klatki razem czy zacz?? od laborki, a na sam koniec wpu?ci? szefow? rasówk??

Kurcz?, mia?am wcze?niej z 10 myszek i zawsze wpuszcza?am now? do wymytej klatki i owszem, gania?y si?, ale bez krwi, a po jednym dniu wszystkie spa?y razem w jednym domku. A tutaj przy mniejszym stadku takie problemy :/

Ma?a jest taka wystraszona przez te zo?zy ;) , ?e od przyjaznej do niej laborki ucieka gdzie pieprz ro?nie, strasznie mi jej szkoda :(

Mam nadziej?, ?e uda mi si? je jako? po??czy?. Szczerze mówi?c mam spory stres z tego powodu.

Edit: Wstawi?am domek do Alexa i ma?a z labork? ju? w nim siedz? :) Jaki? sukces jest, chocia? to w sumie nic, bo agresorki nadal odosobnione, a niestety wydaje mi si?, ?e tak ?atwo nie zluzuj?. Przynajmniej nie rasówka. Ech... Gdybym wiedzia?a, ?e tak b?dzie to bym si? wstrzyma?a z t? adopcj? :/
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-05, 07:20   

Daj 2 miski i sporo jedzonka. Moje ch?opaki urywaj? sobie ogony gdy maj? za ma?o, ich zdaniem, jedzonka w klatce
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-05, 14:00   

Wsadzi?am rano do klatki agresywn? labork?... Troch? Ma?? pogoni?a, ale teraz wróci?am na chwil? do domu i widz?, ?e siedz? wszystkie razem i jest spokój... Cho? Ma?a troch? wystrachana, le?y w k?cie, a dwie siostry na sobie. Pomijaj?c te ca?? ma?o przyjemn? sytuacj?, mi?o by?o spojrze? jak si? ucieszy?y na swój widok miotowe siostry po dniu roz??ki :)

Teraz czeka mnie najtrudniejsze zadanie, do??czy? szefow? prowodyrk?. Boj? si? strasznie, ?e wróc? do punktu wyj?cia - rasówka z labork? zaczn? atakowa? Ma?? od nowa :/ Poczekam chyba jeszcze jeden dzie? z do??czeniem jej do reszty. I kupi? ten olejek do ciasta, wysmaruje kupry ;)

Tak w ogóle to w transporterze czy na neutralnym terenie myszy si? zachowuj? OK, dopiero w Alexie im odwala :/
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-01-13, 23:45   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


mo?e kto? ma jaki? pomys?, bo ju? trac? nerwy.

tydzie? temu do stada do??czy?a albinoska z forumowego og?oszenia. prze?y?am ju? tyle ??cze?, ?e bez zastanowienia wiedzia?am co i jak. najpierw spotkanie na 'ziemi niczyjej', szorowanie klatki. po paru godzinach wzgl?dnego spokoju (wiadomo troch? pisku by?o, ale raczej ka?da z myszy by?y zaintrygowana tym, ?e jest w nowym miejscu i wszystko obw?chiwa?a ma?o interesuj?c si? kole?ankami) wszystkie trafi?y do du?ego alexa. zacz??y si? wojny, zosta? wi?c tylko domek, poide?ko i miska. na drugi dzie?, kiedy ju? si? troch? uspokoi?o (a przynajmniej mia?am tak? nadziej?, nawet spa?y razem) wróci?y standardowe elementy klatki - dysk, sputnik, hamak, pi?terko, tunele itd. niestety albinoska atakowa?a wszystkie myszy, nie pozwala?a si? do siebie zbli?y?. wysmarowa?am kuperki olejkiem do ciasta - 3 godziny spokoju i jeszcze wi?ksze ataki. wyj??am znowu wszystko z klatki, ale zero reakcji, dlatego oddzieli?am agresork? - albinosk? na jedn? noc. nast?pnego popo?udnia ??czenie ponowne i znowu to samo. po tym by?a oddzielona jeszcze 2 razy na noc i nic si? nie zmienia, jest jeszcze gorzej. wiem, ?e to normalne, ?e myszy si? podgryzaj? i piszcz? ale to naprawd? jest przesada. Frania, najbiedniejsza w tym wszystkim, w ogóle si? nie broni i jest CA?A pogryziona - pomijaj?c uszy i ogon - najgorzej jest na plecach i ?apkach, co chwile leje si? krew, ju? ma kilka strupów.

kto?, co?...?
albinoska nikogo do siebie nie chce dopu?ci?, ?pi sama, wygania inne, kiedy do niej przychodz? itd.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 23:48   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Matko, nie strasz mnie bo mnie jutro ??czenie czeka... W prawdzie Anda jest bardzo towarzyska i przyjazna, te 3 mychy te? dzi? si? pozna?y dopiero co i ?yj? w zgodzie, ?pi? razem...Mam nadziej?, ?e b?dzie dobrze :o
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-01-13, 23:52   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


teraz albinoska te? jest oddzielona, ju? nie mam si?y. nie chce nara?a? Franki i reszty na powa?niejsze urazy, bo agresorka ostatnio rzuca?a si? na pyszczek.
porad?cie co? :(
 
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-14, 14:47   

trampka, Mog?a? od razu je da? do ma?ego transporterka, 2 godziny i zgrane stadko :wink: Chyba ?e mysia oka?e si? aspo?eczna :?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2016-01-14, 14:54   

Z og?oszenia kojarz?, ?e ta mysia sama by?a. Wiesz jak d?ugo? By? mo?e to te? si? przyczynia do jej zachowania. Ja moje trzy dni kisi?am w ma?ej dunie z ograniczonym wyposa?eniem ;)
_________________
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-01-14, 16:33   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Kamil50kk pisz?c "ziemia niczyja" mialam wlasnie na mysli transporter. I jak widac nie ma zgranego stada :P nie wiem ile mysz by?a sama wlasnie...
 
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-16, 19:08   

trampka, I jak tam? Uda?o si? ??czenie?
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-01-16, 21:01   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


od wczoraj jest wzgl?dny spokój, wymienia?am drugi raz ca?e trociny, jeszcze raz szorowa?am wszystko.
ale na razie nie chce zapeszy?, trzymajcie kciuki ;)
 
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-16, 21:02   

Trzymamy,tfu tfu :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT