AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Usun?? dzikie myszy z jak najmniejsz? szkod? dla nich
Autor Wiadomość
lubiszek myszek
Szara myszka


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-09, 18:31   Usun?? dzikie myszy z jak najmniejsz? szkod? dla nich

Musz? usun?? dzikie myszy z domu,poobgryza?y mi wiele elementów konstrukcji,szczególnie tych ukrytych.Nie chc? czeka? a? konstrukcja zacznie by? powa?nie uszkodzona.Chcia?bym to jednak zrobi? z jak najmniejsz? szkod? dla myszy.Jak to zrobi??Zamierzam u?y? ?ywo?apek.Ale co potem?Moge je wywie?? gdzie? daleko od domu i wypu?ci?.Tylko z tego co mi si? wydaje to one gromadz? zapasy na zim? i jak je teraz wy?api? i wypuszcz? to zostan? bez tych zapasów.A poza tym czy s? jeszcze jakie? inne przeciwwskazania aby usuwa? je przed zim??Mog? kupi? im jak?? klatk? i przetrzyma? tam do wiosny ale czy nie b?dzie to dla nich jakie? zbyt traumatyczne prze?ycie?Jak wypu?ci? to najlepiej gdzie?S? to myszy polne wi?c pewnie na polu?Tylko jak wypuszcze tam do?? du?? ilo?? to czy nie narobi? szkody rolnikowi?Czy na go?ym polu potrafi? si? ukry? w trakcie zimy?Najch?tniej poczyta?bym jakie? naukowe opracowania.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-10, 06:54   

Wypu?ci? w jak?? okolice podmiejsk?, typu pó? dziki park, ogródki dzia?kowe, gdzie ludzie chodz? i wyrzucaj? resztki jedzenia
 
 
lubiszek myszek
Szara myszka


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-10, 19:15   

Wczoraj z kim? rozmawia?em i podobno myszy robi? zapasy na zim? wi?c je?eli zabior? je od obecnych nor i przenios? gdzie? indziej to pozbawie je zapasów i du?o,du?o trudniej b?dzie im przetrwa?.Trudno mi wyobrazi? sobie miejsce gdzie b?dzie gwarancja i? na pewno ludzie b?d? zostawia? resztki jedzenia.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-11, 06:36   

Smietnisko,targowisko,przystanki autobusowe,tereny sportowe_ to s? miejsca gdzie szybko mo?na uzupe?ni? zapasy.zreszt? nie s?dz?, ?eby myszy które wprowadzi?y si? do domu robi?y zapasy. Raczej licz? na zapasy cz?owieka.
 
 
lubiszek myszek
Szara myszka


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-12, 18:31   

Z tym ?mietniskiem to dobry pomys? tylko zastanawiam si? czy ich jaka? maszyna nie zasypie,w pozosta?ych miejscach jest u nas za du?y ruch samochodowy i kto? móg?by co niektóre przejecha?.
Nie wiem do ko?ca co zrobi?,chyba pozwol? im do wiosny pomieszka? a potem wy?apie i wypuszcz? na polu gdzie jest ich naturalne ?rodowisko.Nie wiem tylko jak daleko je zawie?? ?eby nie wróci?y.Na youtube widzia?em filmy jak przy pomocy plastikowych butelek mo?na robi? ?ywo?apki aby za nie nie p?aci?.Zrobi? chyba du?o wi?ksze bo wtedy b?d? w mniejszym stresie kiedy zostan? z?apane.I tak b?d? mie? sporo stresu kiedy b?d? musia?y jaki? czas jecha? samochodem.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-13, 05:13   

Daj myszom szans? ?eby sobie poradzi?y, s? sprytne
Lepiej wyk?pa? je teraz bo zaczn? ci si? mno?y? i w ?rodku zimy jak króla Popiela objedza ci dom
 
 
lubiszek myszek
Szara myszka


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-17, 18:16   

Juz od kilku lat jedza ten dom wiec moge w ostatecznosci dac im ta ostatnia wiosne ale jak mi wskazesz jakies naukowe zrodlo ktore przekona mnie ze nie umra w meczarniach to je wykopie.Nie chcialbym zrobic im krzywdy pod wplywem opinii ktora jest niesprawdzonym osadem.Cos na podobienstwo wierzen ludowych funkcjonuje w naszym spoleczenstwie w wielu dziedzinach zycia i nie jest to w przypadku jednostki az takie straszne ale w przypadku masowosci moze to byc bardzo niebezpieczne.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-18, 06:23   

Wiele myszy i innych zwierz?t umrze tej zimy, bo takie s? prawa natury. Tez czasem uwa?am ze Bóg przes?dzi? z tymi drapie?nikami, ale On wie lepiej. Natomiast my przez ta dyskusje tracimy czas, kilkana?cie dni wczesniej mia?yby wi?cej szans. Rób jak uwazasz, ja tylko podrzucilam par? pomys?ów. Tez kiedy? chcia?am by? dobra dla myszek i musialam tepic je w ?rodku zimy bo nie da?y ?y? tak si? rozmnozyly.
 
 
lubiszek myszek
Szara myszka


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-28, 22:38   

Dzi?ki za dobre ch?ci.Szkoda tylko ?e nie idzie znale?? nigdzie fachowych ?róde? jak podchodzi? do takich sytuacji tylko trzeba co? próbowa? na chybi? trafi?.Internet zawalony jest informacjami o przedmiotach a o post?powaniu ze zwierz?tami du?o,du?o trudniej jest si? czego? doszuka?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT