AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasek, ziemia, torf
Autor Wiadomość
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-06-18, 23:48   

patusia63 napisał/a:
oh noes! napisał/a:
atomiast, niestety, do?? mocno pyli i mo?e podrazniac uk?ad oddechowy i oczka mysi.


Dlatego go wywalilam
Oh noes pare postow wyzej jest napisane ze moze mysie zabic...


and so? jest to bzdura ;) bo jak mówi?am, po?ykanie czy to kamyków czy piasku jest czym? naturalnym dla zwierz?t i u?atwia ro?lino?ercom trawienie. Ale pomijaj?c ju? to, nawet na logike bior?c, piasek nie mo?e by? dla nich szkodliwy - wszak taka myszka na wolno?ci jak zjada np. ?limaka oblepionego piaskiem to nie myje go przed spo?yciem ;)

aha, s? zwierz?ta które powinny si? k?pa? w gruboziarnistym piasku poch wulkanicznego jak kosze i szynszyle, a s? takie dla których vitapol jest odpowiedniejszy, jak chomiki, myszoskoczki itp czyli wszystkie bardziej pustynne zwierz?tka ;) byleby bez tego cholernego, pyl?cego talku aka skruszonego wapna ;)
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-19, 06:49   
   Myszy: wacik


a ja s?ysza?am, ze dla maluchów tez lepszy jest gruboziarnisty :shock: tak czy siak wczoraj nie mia?am czasu na operacje pustynna burza, waciorem zajmowa? sie brat:)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-19, 09:49   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


flea napisał/a:
nawet nie chc? my?le? co si? mo?e myszce sta? po zjedzeniu takiego piasku. plus taki piasek zawiera jakie? dodatki - lekko po?yskuje

Chodzilo mi o ten fragment :m:):
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-06-20, 07:22   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Patusia 63spokojnie :m:): przecie? nie napisa?am,?e mysz od razu umiera :m:): ja si? po prostu trz?s? nad moimi myszkami jak nad w?asnymi dzie?mi :m:D: i boj? si? wszelkich eksperymentów typu " dam co? myszy i zobacz? co si? b?dzie dzia?o" . Nie pisa?am o tym wcze?niej bo nie by?o takiej potrzeby ale jak mia?am pierwsz? myszk? da?am jej sa?aty (wyczyta?am, ?e mo?na da? ) ... no i miszka (sic!) umar?a co strasznie prze?y?am bo uwa?am , ?e skoro wzi??am pod opiek? zwierz?tko to nale?y si? opiekowa? jak najlepiej i dzi? staram si? moim myszakom zapewni? jak najbardziej komfortowe warunki :) aby mia?a szcz??liwy ?ywot i mog?a umrze? ze staro?ci a nie z mojej g?upoty. By the way : Patusiu :m:D: mam uczennice w twoim wieku - co mnie strasznie rozczula i mi?o mi, ?e jeste? opiekunk? myszek :m:):
_________________
Mice are nice :)
 
 
Paryzanka 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 325
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-09, 13:46   
   Myszy: brak


Piasek w klatkach/akwariach dla chomiczków powinien by? zawsze. To jest cz??? "szczypty natury". Moja chomica bardzo lubi tarza? si? w tym piasku ^^
Ale myszy pochodz? chyba z mniej pustynnych okolic ?wiata, wi?c my?l?, ?e piasek nie by?by u nich naturalny ...
 
 
 
jaseoule 
M?ody Myszaty


Imi?: Zuzanna
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-08, 16:02   

podbijam temat - chodzi mi konkretniej o torf, wszyscy pisz? "specjalny torf", ale jaki? to? niski, wysoki? kokosowy? mechowiec? w?óknisty? zbrylany? taki jak w sklepowej 'ziemi ogrodowej'? (wszyscy wiemy, ?e wi?cej tam torfu, ni? ziemi xD). jaki tak naprawd? jest sk?ad?

i czemu nie ziemia ogrodowa? (te? np. ze sklepu, ale z wy?szej pó?ki, czy trzeba by by?o wygotowa?/wypiec etc?) ziemia zwyk?a, czy koniecznie humusowa? na torfie niewiele ro?linek wyro?nie, a jakby próbowa? odtworzy? naturalne warunki dla mysz? (na razie nie mówi? tzw. rasowych)
 
 
 
junoo 
Mysi Bywalec
autsajder



Imi?: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Jab?onka/Lublin
Wysłany: 2015-12-08, 21:55   
   Myszy: 16 ogonków w pami?ci :(


raczej chodzi o taki jak maj? paj?ki/gady w terrariach ;)
_________________
"Cho? droga jest bez ko?ca
pozornie bez znaczenia
mniemam, ?e mam powody,
by drogi swej nie zmienia?."
Akurat
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT