AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mog? do??czy? jeszcze jedn? myszk??
Autor Wiadomość
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
  Wysłany: 2015-12-29, 19:49   Czy mog? do??czy? jeszcze jedn? myszk??

Wczoraj kupi?am w sklepie zoologicznym myszk?, samca. Obw?cha? klatk? ale nie by? nawet wystraszony, nie uciek? tylko odrazu podszed? do miski z jedzeniem. Dzisiaj chcia?am da? mu jedzenia z r?ki ?eby go oswoi? ale on odrazu wyspina? mi si? na r?k? po czym skuli? si? i siedzia? mi na d?oni ko?o 5 min. Nie chce wraca? do klatki i kiedy usi?uj? go tam w?o?y? to próbuje wyj??, uda?o mu si? nawet przecisn?? przez kratk? w klatce (mam klatk? Alex). Jest jaki? dziwny, jakby osowia?y i ma?o si? bawi. Zastanawiam si? czy nie jest samotny, i czy kupi? mu towarzysza z tego samego sklepu, w ko?cu jeszcze wczoraj by? z innymi myszkami w klatce i si? nie gryz?y. Mo?e go zabra? do weterynarza? Albo po prostu musi si? zaklimatyzowa? w nowym miejscu?
Przepraszam, ma?o wiem o zwyczajach myszy wi?c prosz? b?d?cie wyrozumiali :moops:
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-29, 19:52   

Ma?o wiesz o myszach a je kupujesz?To chyba co? nie halo.Samce mog? by? same-s? po cz??ci samotnikami,wi?c nie potrzebuj? nikogo do towarzystwa.Dwa samce mog? si? gry??,a z samica b?dzie rozmna?a?y si? na pot?g?,a? w ko?cu samica zdechnie z wycie?czenia!Jeste? pewien ?e masz samca?Zapraszam do przeczytaniu podstawowych informacji o myszach!
Pozdrawiam
 
 
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-29, 20:00   

Kamil50kk, ?le to napisa?am. Przeczyta?am du?o forum o tych zwierzakach, ale nigdzie nie widzia?am informacji co si? dzieje z myszk? kiedy si? zachowuje tak jak moja. Wiem, ?e samce mog? si? nawet zabi? podczas walki, dlatego pytam czy kupno mu towarzysza z którym mieszka? w sklepie zoologicznym to dobry pomys?. Znam podstawowe informacje o myszach bo zanim si? zdecydowa?am na mysz, przez ponad 3 miesi?ce czyta?am ró?ne poradniki ale to mój pierwszy gryzo? i dlatego napisa?am, ?e nie znam zbyt dobrze ich zwyczajów.
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-29, 20:10   

No dobra,powiem Tobie tak nie powinna?/ne? oswaja? go dzie? po zakupie,musi si? zapozna? z nowym otoczeniem (klatk?),spróbuj za kilka dni.By? mo?e jest przestraszony i dlatego tak si? zachowuje,jak nadal tak b?dzie robi? zabierz go do weta.Na forum nie jest polecane kupowanie myszy z zoologa,cz?sto s? tam myszki chore,w ci??y itp.Ja na twoim miejscu nie kupowa?bym drugiego samca (je?eli w ogóle jest samcem,w sklepach cz?sto si? na tym nie znaj?).
 
 
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-29, 20:15   

Te? nie chcia?am kupowa? myszki z zoologicznego bo ba?am si? o jej stan zdrowia, ale nie znalaz?am innego miejsca gdzie mog?abym kupi? myszk? bo nigdzie blisko mnie nie ma hodowli.
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-29, 20:18   

Du?o myszy jest do adopcji.Znalezienie transport dla myszki z hodowli i adopcji nie stanowi problemu ;) .Do mnie ostatnio przyjecha?a mysz z adopcji,przejecha?a prawie 500 km
 
 
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-29, 20:20   

Na przysz?o?? b?d? wiedzie?, dzi?kuj? :smile:
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-29, 20:22   

Przede wszystkim zadbaj o to by nie móg? si? z klatki wydosta?.
To ?e zachowuje si? dziwnie na razie sk?ada?abym na karb nowego otoczenia. Je?li jednak nie interesuje si? w ogóle otoczeniem i jest osowia?y to posz?abym do weterynarza.
Zwró? jeszcze uwag? czy si? drapie, czy za?atwia si? normalnie (czy kupki s? bobkowate i zwarte, czy te? mokre i nieciekawie pachn?ce) i jak wygl?da jego sier?? (czy nie jest posklejana, zmierzwiona, b?d? miejscami wy?ysia?a).
Myszki ze sklepu cz?sto maj? paso?yty b?d? cierpi? na ró?niaste choroby spowodowane b?d? wadami genetycznymi (niekontrolowany chów wsobny), niew?a?ciw? diet? b?d? higien?.
Je?li który? z objawów Ci? niepokoi to nie zwlekaj z wizyt? u weterynarza, bo mysz jako ma?e stworzenie szybko i intensywnie przechodzi przez choroby, niestety nie zawsze obronn? r?k?...
Pomys? dokupienia drugiego samca nie wydaje mi si? dobry. Najpierw spraw by ten jeden którego ju? posiadasz by? w pe?ni zdrowy :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-30, 08:04   

mo?na dokupi? drugiego samca ale najlepiej jak s? m?ode bo pó?niej jest wi?ksze ryzyko,?e b?d? si? t?uc.. ogólnie ??czenie samców jest ci??kie:)
daj fotk? mysza spojrzymy czy nie wygl?da na chorego
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-30, 10:26   

Chyba jednak by? chory, bo pomimo ?e mia? zapewnione wszystko co potrzeba znalaz?am go dzisiaj sztywnego :sad: Nast?pnym razem kupi? myszk? w sprawdzonej hodowli
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-30, 11:36   

albo zaadoptowa? :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-30, 11:37   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Strasznie wspó?czuj?... Bardzo to przykre, ale tak jak piszesz, kupowanie zwierz?t ze sklepów zoologicznych wi??e si? z du?ym prawdopodobie?stwem tego, i? s? chore, mog? mie? paso?yty, nie od?ywiaj? si? prawid?owo, nie s? oddzielane wed?ug p?ci ani nie ?yj? w nale?ytych warunkach. Pochodz? z niepewnego ?ród?a, a kupuj?c w takich miejscach nap?dza si? chory biznes wyzysku zwierz?t, dlatego moim zdaniem nie warto. Zachecam do przyjrzenia si? bli?ej hodowlom rasowych myszek, które znajdziesz tu na forum, nawet je?li s? oddalone od Twojego miejsca zamieszkania, to zawsze mo?esz poszuka? transportu ;) S? te? adopcje myszek :m:):
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-30, 12:03   

Rio, jeste? kobiet? czy m??czyzn??Bo nwm jak do ciebie pisa? :roll: Dla tego sklepy zoologiczne nie s? polecane,szkoda myszy.A sk?d jeste??Mo?e ko?o ciebie jest jaka? hodowla a ty o niej nie wiesz?Powodzenia ;)
 
 
Rio
Szara myszka


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-30, 13:12   

Kamil50kk, kobieta :wink: Nied?ugo przeprowadzam si? w okolice Krakowa i mam nadziej? kupi? tam zdrow? myszk?, mo?e kto? jest z okolic i si? orientuje w krakowskich hodowlach?
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-30, 13:24   

Ok :) W Krakowie wiem ?e jest hodowla Mystic Rodents,ale nwm czy jest jeszcze aktywna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT