AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybor odpowiedniego ko?owrotka
Autor Wiadomość
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
  Wysłany: 2012-07-18, 14:23   Wybór odpowiedniego ko?owrotka
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


Wybór odpowiedniego ko?owrotka dla niektórych jest wielkim wyzwaniem dlatego, aby u?atwi? podj?cie decyzji napisz? troch? o ko?owrotkach bezpiecznych i tych mniej.
Powiem szczerze ?e na pierwszy rzut oka jest w czym wybiera? jednak tych odpowiednich ko?owrotków za du?o nie ma.
Ko?owrotki dziel? si? na dwie kategorie

Ko?owrotek niepe?ny


Jest najbardziej niepolecanym z ko?owrotków, po pierwsze przerwy mi?dzy szczebelkami nie s? najbezpieczniejsze, poniewa?, przy du?ej pr?dko?ci mysz nie zawsze trafi ?apk? w odpowiedni szczebelek, co mo?e doprowadzi? do skr?cenia a nawet z?amania ?apki.
Drugim niebezpiecze?stwem w ko?owrotku niepe?nym mo?e by? wkr?cenie ogona mi?dzy szczebelki, który mo?e ulec nieprzyjemnemu uszkodzeniu.
Trzecim powodem dla którego powinni?my unika? ko?owrotków niepe?nych jest ich budowa


ten ko?owrotek mo?e nie tylko spowodowa? urazów ?apek czy ogona ale równie? mo?e powa?nie zagrozi? zdrowiu naszego pupila.
takie ko?owrotki s? niebezpieczne przez "efekt no?yc" tzn. kiedy myszka sko?czy biega?, ko?owrotek nie zatrzyma si? od razu a nasz podopieczny chce od razu z niego wyj?? wsadza ?epek mi?dzy belk? id?c? przez ?rodek ko?owrotka a "ozdob?" wokó? boku i chyba nie musz? t?umaczy? co mo?e si? sta?.

Takie ko?owrotki nie s? dobre dla naszych zwierzaków dlatego odradzamy ich zakup, je?li dostali?my w gratisie ko?owrotek odpowiednich wymiarów (co si? raczej nie zdarza i który nie tworzy tzw. efektu no?yc) mo?emy taki ko?owrotek przeple?? tektur? b?d? jakim? materia?em aby stworzy? z niego ko?owrotek "pe?ny"

Drug? kategori? s? ko?owrotki pe?ne, tutaj mamy ogromny wybór :)
s? to
ko?owrotki siatkowe


pó? zabudowane


zabudowane


kuliste


s? to przyk?ady najbezpieczniejszych ko?owrotków na rynku, nie trzeba si? obawia? ?e nasz pupilek zrobi sobie w takich krzywd? poniewa? s? zabudowane wi?c nie ma mo?liwo?ci wkr?cenia sobie ?apki czy ogona :)


najcz??ciej pope?niane b??dy
ko?owrotek o za ma?ej ?rednicy
s? to najcz??ciej ko?owrotki tzw"gratisowe" do??czane do klatki lub kupowane w osiedlowych zoologicznych, zach?caj? nas swoimi kolorami, cen?, jednak ich ?rednica przewa?nie dochodzi do 15cm, w takim ko?owrotku nasza myszka mo?e sta? si? kalek? przez z?e wygi?cie si? kr?gos?upa.

ODPOWIEDNIA ?REDNICA KO?OWROTKA DLA MYSZY WYNOSI OD 17CM WZWY?


tanie nie znaczy dobre
Ko?owrotki niepe?ne s? jednymi z najta?szych na rynku, dlatego nas kusz?, jednak je?li chcemy zapewni? bezpiecze?stwo naszym pupilom powinni?my si? ich wystrzega?, lub dobrze zabezpieczy? przed niechcianymi wypadkami, co nie zawsze jest wygodnie przy pó?niejszym sprz?taniu klatki.
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-18, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agata25 
Szara myszka


Imi?: Agata
Wiek: 21
Dołączyła: 19 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-03-19, 22:57   
   Myszy: Mysia i K?dzia


Artuku? bardzo pomocny, ale moim zdanie 17 cm ?rednicy to troche przesada :m:/: Moja myszka ma ko?owrotek 14 cm ?rednicy ale mia?am i takie, które mia?y 12 i by?y dobrej firmy. 17 cm ko?owrotek mo?e by? dla myszki po prostu za ci??ki.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-03-19, 23:24   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Agata25 no nie za bardzo. tutaj chodzi o kr?gos?up, a konkretnie o to, ?eby si? nie krzywi?. mia?a? kiedy? myszk? z hodowli? one s? zazwyczaj wi?ksze od laboratoryjnych i uwierz mi, 14cm nie wystarcza. mia?am kiedy? awaryjnie w u?yciu i mysz biega?a ca?a powykrzywiana. a argument "dobrej firmy" jest nietrafny, marka tutaj nie ma nic do rzeczy.
poprzegl?daj zdj?cia i filmiki na forum - myszy biegaj? na 17cm, 22cm, a nawet na dyskach o ?rednicy 33cm (np. moje maj? taki i zarówno du?a, 80-gramowa rasówka na nim biega, jak i male?ka 35-gramowa albinoska).
 
 
 
Agata25 
Szara myszka


Imi?: Agata
Wiek: 21
Dołączyła: 19 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-03-19, 23:59   
   Myszy: Mysia i K?dzia


trampka, No chyba ?e tak... Nie wzie?am pod uwag? myszek rasowych, wzorowa?am si? na w?asnych. Wybacz, nie pomy?la?am. Z tego co widzia?am w internecie myszy i chomiki (bo wi?cej by?o zdj?? chomików) w za ma?ym ko?owrotku wyginaj? si? w liter? "U" . Moje myszki maj? proste plecki (no mo?e czasami z ma?ym garbem ale to chyba normalne) i ?eby biec jedna z nich musi wr?cz skaka? na wy?sze szczebelki ?eby szybciej si? porusza? (w sensie chodzi mi o to ?e nie jest ?ci?ni?ta i ma tak? mo?liwo??) mieszcz? si? tam te? we dwie. Ale teraz tak my?l?, ?e nie wyobra?am sobie myszy du?ej rasy. w tym ko?owrotku. Bo ja mam ma?e myszki laboratoryjnie. Dzi?ki za wyt?umaczenie, pozdrawiam ciebie i twoje myszki :mmach: :mmach:
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2016-03-20, 00:08   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


No w?a?nie, szczebelki. To ich rozstawienie jest problemem. W du?ym, ale siatkowym lub plastikowym zabudowanym ko?owrotku pewnie nie by?oby tego problemu :)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
clary 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 14 Sie 2015
Posty: 21
Skąd: Ma?opolska
Wysłany: 2016-03-20, 09:57   
   Myszy: Clary, Emma, Charlotte, Tessa [*], Isabelle [*]


Moje labki na pocz?tku by?y strasznie drobne a jednak bez problemu radzi? sobie z 22 cm trixie. Teraz mam miesi?czne rasówki - wi?c jak na razie te? s? niewielkie, ale biegaj? w ko?owrotku bez przerwy i wida? ?e to uwielbiaj?, najlepsza zabawa jest kiedy robi? to w trójk? jednocze?nie :grin: Przy mniejszych ko?owrotkach mo?e wydawa? si? ?e wszystko jest w porz?dku ale tak naprawd? kr?gos?up uszkadza si? za ka?dym razem kiedy mysz w takim biega. A ona biega? b?dzie, bo to dla niej cz?sto jedyna rozrywka, albo jedyna tak interesuj?ca ;)

Agata25, je?eli masz szczebelkowy ko?owrotek to Twoje myszki maj? zagro?one nie tylko kr?gos?upy ze wzgl?du na rozmiar, ale te? ?apki i ogonki z powodu tych?e szczebli, ?apka mo?e wpa?? pomi?dzy szczeble i si? z?ama?, ogon to samo. Kup inny ko?owrotek (polecam siatkowe trixie, bardzo dobrze si? u mnie sprawdza od dawna) albo zabezpiecz ten owijaj?c go mi?dzy pr?tami np papierem, tak jak to jest zrobione tutaj:

.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT