Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kat
2010-08-23, 15:20
Transport myszy/podróż
Autor Wiadomość
laciata 
Gaduła Myszaty

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-11-07, 12:20   

Laura_raa, co do transportera to już zależy jak się umówisz z osobą przekazującą Ci zwierzaki, myszy do mnie przyjeżdżały zawsze w jakimś pudełku (nie kartonowym), wiaderku, oczywiście z dziurkami i żarełkiem w środku żeby uniknąć późniejszych kosztów odsyłania transportera i ryzyka zniszczenia podczas takiej wysyłki;) również co do opłaty za transport dogadujesz się indywidualnie, ja korzystałam już dobrych parę razy i tylko raz zdarzyła się osoba, która chciała pieniądze z góry, ogólnie to przy odbiorze płacisz:)

Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.

Imię: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-11-07, 12:55   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]

laciata, o, dziekuję pięknie :D

[ Dodano: 2014-11-07, 12:57 ]
Z tym, ze to ja wysylam myszke xd

laciata 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2014-11-07, 13:00   

aha;) no to w takim razie dobrze i bezpiecznie zapakuj i skontroluj jak zostaną ustawione w samochodzie:) jeśli w środku to też ważne żeby nie było albo przeciągu, albo zbyt mocnego grzania:)

Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.

Wysłany: 2014-11-07, 13:06   

Powiedzcie mi jeszcze, jaką cenę zaproponować? Bo jak mówiłam, kompletnie nie mam w tym doświadczenia, my nawet auta nie mamy także jestem ciemna XD
Trasa Kraków-Kutno i dla człeka jest ustalona cena 40 złotych bodajże :P

[ Dodano: 2014-11-07, 13:07 ]
oK. 320 KM

laciata 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2014-11-07, 14:17   

cenę ustali Ci osoba przewożąca, rozrzut jest niemały, od ludzi, którzy biorą za darmo, przez przysłowiową "dychę" po koszt taki jak za pasażera;] tak, kiedyś zaproponowano mi opłatę 45 zł za transport z Wawy do Krakowa...

Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.

Wysłany: 2014-11-07, 14:26   

Własnie pytal mnei jaka cene ja porponuje. W kazym razie juz po ptokach, nieaktualne

Jux 
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-14, 16:40   

Witam!
Muszę wyjechać na 4-5 dni i myślałam o tym aby zostawić myszki w domu na ten czas. Mam aktualnie 3 myszy, przy czym 2 rasowe trzymam razem i jedną łaciatą oddzienie (samiczki). Wynika to z tego, że trochę się kłócą, bez gryzienia itp. ale były piski i boksowanie. :grin: ale żeby nie była sama to codziennie je razem wypuszczam bo mimo wszystko lubi towarzystwo innych myszy. I teraz czy jeśli zostawię im dużo żarcia, kolbę i pełne poidełko będzie ok? Czy Toćka przez te 4 dni powinna być oddzielnie? Ogólnie w domu jest rodzina i może im czasem dolać wody, dać coś do jedzenia, ale nie będzie sprzątania i wypuszczania. Największy problem mam z tym, że moje myszy, szczególnie te rasowe nie sikają na wiórki tylko na plastikowe półki i kołowrotki. Wiórki mogę wymieniać nawet raz na 2 tygodnie, ale reszte muszę szorować codziennie, a już najrzadziej co 2 dni bo jedzie okrutnie :shock: Czy w takiej sytuacji można je zostawić na kilka dni bez sprzątania? Nie bardzo mam komu je oddać, dlatego rozważam zabranie ich ze sobą.

Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawełny

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2016-06-14, 19:50   
   Myszy: Za TM: Zagłoba, Skrzetuski, Bohun

Na czas Twojej nieobecności niech będą oddzielnie, ale potem spróbuj je połączyć jak już będziesz. Możesz wyjąć im plastikowe elementy na te kilka dni. Myszom nic by się nie stało, jakby parę dni śmierdziało, ale rodzina by się pewnie wkurzała :P Oswojone (tzn. nie zestresowane ciągle byle czym) myszy można brać w niektóre podróże, ale skoro na razie masz je niepołączone, to będzie to chyba dla Ciebie uciążliwe (dwa transporterki).

Jux 
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-14, 20:32   

Dziękuję za odpowiedź :) z tym łączeniem niestety nie wyszło bo myszki już gdzieś od marca i niestety cały czas się kotłowały. Przez pewien czas mieszkały razem, ale jednej się zrobił łysy placek na łebku, pewnie od podgryzania i jak je rozdzieliłam, to futro zaczęło odrastać :lol: oswojone są tak średnio, niby łażą po mnie, dają się miziać, ale przy każdym ruchu spieprzają :m:P: Ja ogólnie mam Alexa i pojemnik a la Samla przerobiony na klatkę, więc nie czuć specjalnie. Zresztą klatka stoi w moim pokoju. Raczej obawiam się, że one będą siedzieć w tym smrodzie :? Z tymi plastikami to śmierdzą głównie kołowrotki i wolałabym ich nie wyjmować, żeby miały choć trochę ruchu jak będą siedzieć w klatce te kilka dni bez spacerów. Sama nie wiem. Może tak jak mówisz, jakoś zaniosą te zapachy

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2016-06-15, 05:48   

Im te zapachy nie przeszkadzają, może nawet dlatego się tłuka, ze ciągle sprzatasz i nie maja swoich śladów

Odpowiedz do tematu