AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz z gratisem
Autor Wiadomość
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-12, 03:33   

Mam pilne pytanie, czy oddanie m?odych do zoologika, to na 100% skazywanie je na ?mier?? sk?d pewno??, ?e sko?cz? jako pasza? Siostra ma 2 samice, które urodzi?y ??cznie 7 m?odych i chce je odda? do sklepu ;(
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-09-12, 05:45   

99%, ten jeden to wyj?tkowe sklepy które prawie nie istniej?
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-12, 15:06   

Kurcze, ?udz? si?, ?e takie m?ode, to pewnie zaraz kto? kupi (niekoniecznie od razu na pokarm :cry: )

My?la?am nad tym, by je wzi?? wszystkie do siebie, (samce i samice ?y?yby w dwóch grupach) ale czyta?am, ?e nawet samce urodzone razem, w ka?dej chwili mog? zacz?? si? bi? (zagryza?) i czasem trzeba je trzyma? osobno :?
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-09-12, 18:18   

Sk?d jeste??
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-12, 19:36   

Jestem ze ?l?ska - Siemianowice ?l.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-09-12, 22:53   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


ale z tymi samcami to taki mit troch?, bardzo rzadko tak bywa... te? jestem z Siemianowic, mo?e jako? pomóc?
 
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-13, 02:39   

Poczyta?am troch? forum i jednak ryzyko zawsze istnieje, nawet jak ma si? dwóch braci, a tutaj s? 2 pomieszane mioty, wi?c nie wiadomo które s? rodze?stwem. My?l?, ?e 2 samiczki, lub 1 samca mog?abym przygarn??, ale co z reszt? :sad: (nie mam warunków na ewentualne osobne klatki dla samców)
Za kilka dni trzeba je rozdzieli?, bo b?d? mia?y 26 dni.

Mo?esz pomóc, je?li znasz kogo?, kto chcia?by przygarn?? myszk?/myszki ?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2016-09-13, 06:00   

Nie warto si? tak ?atwo poddawa? ;) Og?oszenia o adopcji myszek mo?esz doda? tu, na inne fora zwierz?ce, na Facebooku jest kilka grup i stron do tego typu rzeczy. Samiczkom pewnie szybko znajdziesz domek, bo co jaki? czas wida? og?oszenia, ?e kto? akurat szuka. Przy samcach nie ma si? co za?amywa?, bo je?li b?d? wszystkie w grupie od ma?ego, to jest jaka? wi?ksza szansa, ?e to zaakceptuj?. A jak nie, to mo?na poszuka? cho?by DT- domów tymczasowych, które wzi??yby je do siebie i poszuka?y domów. Je?li b?dziesz potrzebowa?a pomocy albo mia?a jakie? pytania, to pisz do mnie ?mia?o :)
_________________
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-09-13, 08:04   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Sama przygarnelabym jak?? samiczke, ale mam juz komplet :( a tak, to nikogo innego nie znam... naprawd? warto spróbowa? z samcami.
 
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-09-13, 08:44   

Jakby by?a jaka? czarno-bia?a ?aciatka dziewczynka to mog? wzi??;) Jestem z Krakowa;) Warto wystawi? og?oszenie tu na forum, wi?kszo?? zazwyczaj znajduje dom;) Wstaw zdj?cia, to zawsze zach?ca ludzi:)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-13, 17:53   

Ok, dzi?ki za porady :) ale my?l?, ?e jednak tak ?atwo nie b?dzie, bo z tego co widz?, wi?kszo?? ludzi b?dzie wola?o samice, rasowe z hodowli, (bo takie s? tu polecane) a nie takie zwyk?e ?aciate :)

Za kilka dni sprawdzimy im p?e?, porobi? jakie? zdj?cia, wi?c b?dzie wiadomo jak si? przedstawia sytuacja.

O ile siostra da si? przekona? i nie zawiezie je do sklepu :sad: bo ona ma twarde stanowisko, ?e w zoologiku nic im si? nie stanie, zaraz kto? je kupi, itp.


laciata jakby? by?a ch?tna, to na razie mog? pokaza? tak? fotk? :m:D:

 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-09-13, 18:30   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Juwenta polecamy kupowanie w hodowli lub w?a?nie adopcje :) wygl?d jest dodatkiem, ka?dy ma swoj? wymarzon? odmian?, ale myszka to myszka - ?yje i trzeba jej pomóc. ja sama mam i rasowe i zwyk?? adoptowan? albinoske :)
w Siemianowicach niestety nie mamy dobrych zoologów... napisz do Vivy gryzonie, du?o osób daj? DT w Katowicach :)
 
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-09-13, 20:44   

Juwenta, no i pi?kne, ch?tnie dam której? domek, je?li b?dzie samiczka:)
I nie zniech?caj si?, ludzie cz?sto nawet na forum pytaj? o myszki i adoptuj?, a potem np dokupuj? do nich rasowe mychy, zawsze jaki? domek dla cz??ci si? znajdzie!:)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-09-14, 14:00   

Nie zniech?cam si?, tylko mam du?e obawy, ?e nie uda mi si? znale?? dla nich domów i mam ?wiadomo??, ?e to wymaga czasu :)

laciata A jakby wygl?da?a sprawa transportu? (bo u mnie z tym ci??ko)
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-09-14, 14:15   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


transport albo przesy?k? konduktorsk? w PKP, albo transport grzeczno?ciowy (wystaw og?oszenie w odpowiednim temacie, na grupach fejsbukowych dotycz?cych gryzoni te? mo?na), lub przez blablacar :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT