AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty
Autor Wiadomość
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-04-14, 23:07   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Hm... to wygl?da na to, ?e te? musz? si? przej?? do weta z Mortem. Co prawda, nie drapie si? wzmo?enie, strupków akurat on ?adnych nie ma, ale zauwa?y?am w?a?nie przy oczkach te charakterystyczne "okulary". Jutro czyszcz? ca?e akwarium ze wszystkim i wymieniam ?ció?k? na r?czniczki... Same wyparzenie wystarczy + szare myd?o antyalergiczne...? Morta chyba przenios? do czego? mniejszego, oddziel? od pozosta?ej dwójki, jak tylko wróc? od weta... :(
Kto? wie mo?e ile tak orientacyjnie kosztuje ca?a ta kuracja iwermektyn?...? Wiem, ?e to z regu?y od kliniki zale?y, ale chodzi mi o takie przybli?one koszta...
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-04-15, 05:34   

Ja mog? Ci tylko powiedzie?, ?e p?aci?am 50 z? za ca?e stado. Za jedn? mysz wysz?o kilka z?. Najcz??ciej weci podaj? 2,3 dawki, ale na mysz to s? maciupe?kie ilo?ci.
_________________
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-15, 06:11   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Klatki + zabawki trzeba zdezynfekowa?. Najlepiej domestesem. A potem bardzo dok?adnie wyp?uka?. No i drewno lepiej wyrzuci?
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-15, 07:51   

Czy taki "okular" ale tylko przy jednym oku zawsze jest oznak? paso?ytów?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-04-15, 08:39   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Sana, ja za sam lek p?aci?am 1z?, a by?a tam dawka dla trzech na dwa razy, i nie by?o to u weta, który zwykle nie bierze nic albo grosze.
Co najwy?ej koszt pobrania zeskrobiny albo w ogóle samej konsultacji (tam gdzie bywa?am zwykle do ok 30z?).
Na razie mo?e nie oddzielaj, we? wszystkich do weta. Je?li b?dzie trzeba odrobacza?, to i tak ca?e stado.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-04-15, 13:36   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Dzi?kuj? Wam wszystkim za odpowied?. By?am z ca?? trójk? u weterynarza, naczeka?am si? z nimi chyba z 1,5h, ale ch?opcy to dzielnie znie?li. Weterynarz nie pobra? zeskrobiny od Morta, bo zmiany na oczkach s? zbyt ma?e i nie chcia? uszkodzi? rogówki. Powiedzia?, ?e teraz za wcze?nie na wdro?enie jakiegokolwiek leczenia i faszerowanie zwierzaka chemi?, bo uwa?a ?e to nie jest ?wierzb a bardziej podra?nienie wywo?ane ?ció?k?, a najpewniej trocinami, które prawdopodobnie zbyt pyl?. Gdyby jednak zmiany si? powi?kszy?y lub pozosta?a dwójka mia?aby podobne zmiany, to wtedy znów czeka nas wizyta i tym razem zostanie podany lek przeciw ?wierzbowy i odrobaczaj?cy zarazem(ale nie iwermektyna a co? na s... nie pami?tam, mówi? ?e lepsze), póki co to jednak na to jest za wcze?nie. Zalecenia to zmiana ?ció?ki na r?czniczki papierowe lub papier bezzapachowy, przemywanie oczek codziennie czarn? li?ciast? herbat?. Zobaczymy, czy b?dzie poprawa. Przede wszystkim, ?wierzb wed?ug weta jest bardzo zara?liwy dla osobników ?yj?cych razem, wi?c je?li co? by by?o, inne prawdopodobnie zacz??yby te? mie? jakie? objawy. Poza tym, najcz??ciej atakuje uszy, na których ju? wyra?nie wida? zmiany. Niemniej jednak, wyparz? wszystko i wymyj? domestosem, wol? tak zrobi?, zmieni? ?ció?k? i b?d? przemywa? oczko. Odby?o si? te? wa?enie: Mort w?a?nie jest najmniejszy, wa?y 41g, Dorian 51g, a Alvin 54g. Konsultacja kosztowa?a 15z?. Moje pytanie o koszta wynika?o st?d, ?e chcia?am wiedzie? ile mniej wi?cej mam pobra? z konta, bo kiedy? nas bardzo du?o pieni??ków skasowali za wyleczenie kota, o wiele wi?cej ni? w drugiej klinice, ale tam niestety nie maj? zbytnio poj?cia o gryzoniach, tutaj jednak jest ta specjalizacja. Troch? si? uspokoi?am, ale nie do ko?ca zawierzam temu bez specjalistycznych bada?, niemniej jednak dostosuj? si? póki co do zalecenia.

[ Dodano: 2015-04-15, 19:48 ]
A pod spodem zdj?cie oczek Morta, ?eby by?o wiadomo, o co chodzi.




Nie wiem, mo?e spanikowa?am, ale jednak pozosta?a dwójka nie ma a? takich ?ysinek. Zreszt?, jak Mort by? malutki, to te? tego nie mia?. Jak przegl?da?am zdj?cia czekoladek, to w?a?ciwie wydaje si?, ?e zdecydowana wi?kszo?? ma takie "okularki". Nie wiem, czy taki ich urok, czy rzeczywi?cie co? jest na rzeczy. Poczekam. Wszystko jest ju? wyparzone, chocia? dwa dni temu zmienia?am im ?ció?k? ;p
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2015-05-19, 10:28   

Z jak? cz?stotliwo?ci? odrobacza? myszy, u których pojawi?y si? nicienie? Mowa o kropli iwermektyny na kark. Pierwsza dawka w dzie? zero, druga za tydzie?, a trzecia za 2 tyg? 3 tyg? Czy pierwsza w dzie? zero, a druga za 2 tyg? Czy jeszcze inaczej? Pytam bo s?ysza?am ju? par? wersji;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-05-19, 15:54   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


skad wiesz ze to nicienie ? bylo jakies badanie kalu ? dawki trucizny sa scisle uzaleznione od cyklu rozrodowego pasozyta wiec wartaloby to wiedziec na pewno , dobrze by tez bylo wiedziec czy myszy juz wczesniej mialy dawki ivermektyny i kiedy bo to moze zminic calkowicie tok leczenia


tez zalezy jakie nicienie , owsiki u myszy wystepuja powszechnie od urodzenia , o ile nie daja objawow chorobowych to sie ich nie leczy , taka informacje uzyskalam kiedys po badaniu kalu myszy z roznych grup wiekowych oraz roznych hodowli od zwierzat ktore nie wykazuja objawow chorobowych ,na uniwersytecie zoologicznym we wroclawiu
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-02-02, 17:20   

S? podejrzenia ?e moje dziewuchy maj? owsiki.Co powinienem wiedzie? przed wizyt? u weta? Jak zdezynfekowa? klatk?? Jak zdezynfekowa? drewniane zabawki? Dezynfekowa? najbli?sze otoczenie?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-02, 17:47   

Przed wizyt? nic, na wizycie si? dowiesz czy to na pewno paso?yty, jakie i jaki cykl leczenia/dezynfekowania przyj?? (je?li w ogóle, bo ja przy nicieniach nic nie dezynfekowa?am).
Ewentualnie mo?esz zabra? kilka ?wie?ych próbek ka?u. ?wie?ych czyli zebranych w dniu wizyty.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
buziango 
Szara myszka


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-03-27, 20:12   
   Myszy: Mori


Hej, pisz? tutaj bo sama nie wiem co robi? :<
Jaki? miesi?c temu moja mysz zacz??a si? intensywnie drapa? w okolicach uszu, na pocz?tku my?la?am, ?e to alergia, zmieni?am jej ?ció?k?, ale to nic nie pomog?o, z reszt? od roku by?a na trocinach i nic si? nie dzia?o. Posz?am do weterynarza, Pani stwierdzi?a, ?e to ?wierzb da?a zastrzyk(nie mówi?a jaki) i kropelki za ucho. Pomog?o to i przez 3 tygodnie by? spokój, ranki na uszach i oczach si? zagoi?y. Niestety nied?ugo po tym jak wszystko si? zagoi?o, mysz znowu zacz??a si? drapa?, znowu ma ranki i krew... Posz?am do weta w innym mie?cie, ten pobra? próbki z ucha i z sier?ci, po czym stwierdzi?, ?e paso?ytów nie widzi.(przy czym ca?y czas utrzymywa?, ?e je?eli to by by? ?wierzb to pojawi? by si? na ca?ym ciele a tu jest tylko na uszach i u myszy ?wierzb si? nie pojawia za cz?sto) Da? antybiotyk i jak?? ma?? na gojenie, z diagnoz?, ?e to mo?e jaka? choroba/zapalenie skóry. Antybiotyk podaje codziennie, ale to nic nie pomaga, nie wiem co robi? a mysz widz?, ?e si? m?czy i mi jej szkoda :< Mo?e mieli?cie podobn? sytuacj??
Ostatnio zmieniony przez buziango 2016-03-27, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-03-27, 21:26   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


buziango zrób zdj?cia myszy, b?dzie ?atwiej. moja Franka mia?a kiedy? ?wierzb i tylko w obr?bie uszu/pyszczka.
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 11:32   

Przy ?wierzbie jedna aplikacja leku nie pomo?e
tu masz ca?y temat jak si? go pozby? - http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=10124
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Juwenta 
Szara myszka


Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 2017-01-01, 23:32   

Nie wiem, czy mog? napisa? w tym w?tku, bo od dawna nie by? od?wie?any.

Podpowie mi kto?, na co mog? wskazywa? takie ranki w uszach i na pyszczku?

Na pocz?tku ranki by?y tylko na pyszczku, i przy oczkach, czasem wyciera ?apkami nosek (ale nie kicha) wet. stwierdzi?, ze to pewnie paso?yty, lub alergia, dosta? 3 dawki Ivermektyny, ale nic nie pomog?o, powsta?y nowe ranki na uszach.

Posz?am do innego weta, przepisa? ma?? Atecortin, mam smarowa? ranki 3x dziennie.

Po kilku dniach smarowania jest lekka poprawa, bo ju? si? tak nie drapie, nie ma nowych ranek.

Czy to mo?e by? grzybica? Bo chyba Ivermektyna pomog?aby na ?wierzba.

Nie ma bia?ego "?upie?u", a t?usta/pozlepiana sier??, to efekt po smarowaniu t? ma?ci?, ma p?ynn? konsystencj?.


ranka ko?o oka, na pocz?tku choroby.












lekka poprawa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT