AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Probuje zrozumiec moja myszke
Autor Wiadomość
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2016-07-06, 13:10   Probuje zrozumiec moja myszke
   Myszy: Lusia


Cze??, od niedawna jestem w?a?cicielk? myszki samiczki. Czytam to forum i stron? myszy.net jednak nadal wiele rzeczy jest dla mnie niezrozumia?ych. Ca?y czas si? ucz? wi?c prosz? o wyrozumia?o?? :) chce jak najlepiej zrozumie? moja myszk? i moc jej zapewni? najlepszy dom na ?wiecie :) dlatego mam kilka pyta? odno?nie jej zachowania aby kto? móg? mi je wyt?umaczy?:
1. Moja mysz jakby "zakopuje swój domek", domek zrobi?am jej z kartonowego pude?ka. Potrafi stan?? i zasypywac domek trocinami. Dlaczego to robi?
2. Chowanie jedzenia po k?tach. Moja mysz ma w klatce 4 miseczki, na wod?, karm? podstawow? ze sklepu, mieszank? w?asn? i dodatkow? miseczk? na owoce/warzywa etc. Mimo to chowa jedzenie po k?tach klatki i zasypuje je trocinami. Pokarm równie? gromadzi w domku. Dlaczego? Jedzenia jej nie brakuje, ca?y czas ma do niego dost?p.
3. Raz wszystko wyrzuca z domku (trociny, chusteczki) ?e ma go?y plastik a raz wije sobie gniazdko i robi w ?rodku kopiec. I tak potrafi robi? 2-3 razy dziennie. Dlaczego tak robi? Nudzi si??
4. Zauwa?y?am równie? u niej dzisiaj inne kupki. Normalnie robi?a ma?e br?zowe bobki, dzi? znalaz?am dwa du?e jasno br?zowe kupki, wygl?da?y na wilgotne. Czy mam si? czym martwi?? Wczoraj jad?a jab?ko.

Bardzo dzi?kuj? za odpowiedzi :)
 
 
MoonsterLove 
M?ody Myszaty
Mysi wódz


Imi?: Natalia
Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-07-06, 20:19   

1. s?ysza?am ?e myszki w ci??y tak robi?.
4. Poczytaj w tematach bo gdzie? wyczyta?am ale nie potrafi? zacytowac. Mówi?? swoimi s?owami ma?o osób potrafi zrozumie? to co chc? przekaza? :smile:
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2016-07-06, 20:38   
   Myszy: Lusia


W?a?nie o tym ?e samiczki w ci??y zakopuja swój domek czyta?am.co prawda nie znam przesz?o?ci mojej myszki i pochodzenia (cho? na 99% przypuszczam ze jest z zoologia) ci??y nie podejrzewam. Ogl?da?am zdj?cia samiczek w ci??y i moja na tak? nie wygl?da. Spróbuj? wstawi? zdj?cie to sami ocenicie.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-06, 21:45   

nie tylko w ci??y, u mnie regularnie zasypywa?y i odkopywa?y domek/wej?cie/misk? z ?arciem wi?c pkt 1-3 s? najzupe?niej normalne. Co do pkt 4 czasem ?wie?e warzywa/owoce mog? powodowa? takie efekty, niepokoj?ce by?oby gdyby odchody by?y ca?kiem rzadkie i ?mierdz?ce (?wiadczy?yby o biegunce). Obserwuj.
A generalnie je?li to samiczka to koniecznie spraw jej kole?ank?, samice s? niezwykle stadne, odosobnienie ?le wp?ywa na zachowanie, powoduj?c osowia?o??, apati? itp.

Morgosse napisał/a:
Nudzi si??

no w?a?nie, bardzo mo?liwe.
Kole?anka i ko?owrotek - obowi?zkowo :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2016-07-06, 22:27   
   Myszy: Lusia


Ko?owrotek na ale w ogóle z niego nie korzysta. Ani razu jej na nim nie widzia?am. A o kole?ance my?l?. Najpierw z ni? si? dogadam i zobaczymy co b?dzie dalej :) i przy okazji kole?ank? chcia?abym z. hodowli bo jak ogl?da?am zdj?cia tutaj na forum to takie jasne be?owe myszki podbily moje serce :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-07-07, 05:24   

Mo?e tez regulowa? sobie temperatur? jak jest ch?odno lub gor?co, zakopuje i odkopuje tak jak my otwierany i zamykany okna. Mysz ma zaprogramowane instynktownie zachowania. Myszki zakopuj? si? g??biej w ziemi ?eby uciec przed upa?em. Tak?e chowaj? jedzenie. Instynkt nie rozumuje. Mysz nie przewiduje przysz?o?ci, nie kapuje ze jutro tez b?dzie ?arcie.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-07-07, 12:29   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Morgosse ko?owrotek jest odpowiedniej wielko?ci + siatkowany? co prawda zdarzaj? si? myszy, które nie biegaj?, ale mo?esz pokombinowa? te? z dyskiem, niektóre myszy wol? go od ko?owrotka ;)
 
 
 
marek445
Szara myszka


Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-09-18, 05:55   

dla mnie to jest dziwne
_________________
http://eurojackpot.org.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT