Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziki myszor po wypadku
Autor Wiadomość
melb
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-02, 23:50   Dziki myszor po wypadku

Hej :)
Mam w domu "dziką" myszkę (nie polną, taką szarotkę). Trafiła do mnie po bliskim spotkaniu z psem - uszkodzone jedno oko (nie widzi na nie), została połowicznie "oskalpowana" a jej kręgosłup uległ urazowi (powłóczyła nogami).

Leczyłam dziadówkę w domu. Rana się wygoiła, łapki są obecnie w 100% sprawne (szaleje, skacze, biega), nie widzi na jedno oczko.

Już raz polecono mi ją wypuścić (ja niestety posłuchałam - nasłuchałam się, że dzika to nieszczęśliwa itd i lepsze dla niej krótsze życie na wolności bla bla bla i GŁUPIA BABA wypuściłam) - no ale... następnego dnia Halina do mnie wróciła (głodna, wystraszona).
Więcej nie zrobię tej głupoty, Halina zostaje.

No i teraz - trzymam ją w terrarium dla myszek (takim ze schodkami i podestem na jedzonko) ale chciałabym dać jej więcej miejsca do szaleństw i tu pytanie - jaka klatka? Problem tkwi w tym, że mam 5 kotów, więc boję się, że będą próbowały do niej łapkować przez pręty:) Jest jakiś model o węższym ustawieniu prętów (lub krzyżujących się)?

Druga sprawa - towarzystwo. Myślicie, że mogłabym dokupić jej kumpelkę? (Dawno temu z moją japonką zamieszkała zwykła myszka, ale samiec - sam się wprowadził i się zboczeń z nią skrzyżował). Co więc myślicie o zakupie koleżanki dla Haliny?

Aaaa i kręciołek jeszcze - jakiej wielkości kupić? Niestety parę lat temu pozbyłam się wszelkiego mysiego i chomiczego sprzętu i nie pamiętam jaka wielkość jest dla myszora właściwa :)

Będę bardzo wdzięczna za rozsądną poradę:)
Pozdrawiam :)

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2016-06-03, 05:38   

Masz 100% pewność co do płci? Bo jak nie to lepiej nie kupować towarzystwa. W ogóle skoro Twoja jest trochę okaleczone, to inna mysz może jej nie zaakceptować. Prezekonalam się, ze jak się kupuje towarzystwo to trzeba być gotowym na 2 klatki, gdyby łączenie nie wyszło. Jesteś?

trampka 
Myszołak

Imię: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2016-06-03, 07:56   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia

Klatka minimum 60x40cm, w przypadku kotow polecam klatki typu alex i duna :) sama mam koty i doskonale sie sprawdzaja. Kolowrotek o srednicy minimum 17cm, moze byc tez dysk do biegania :)

melb
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-03, 23:17   

Hej :)
AgAp masz rację - nie chcę żeby 2 myszka ją zaatakowała czując, że jest słabsza (nawet jakbym je rozdzieliła to niepotrzebny stres dla jednej i drugiej). Co do płci jestem na 100% pewna, że Halina to dziewczyna. No cóż... zostanie sama :(

trampka dzięki za polecenie, już oglądałam klatki w necie ale wydają mi się jakieś takie... małe :P Więcej miejsca ma w obecnym terrarium - może przenieść ją do jeszcze większego i dokupić pięterka? Sama już nie wiem, ja bym chciała żeby miała wsio lux i disneyland (tyle się wycierpiał maluch, że chcę jej jakoś to wynagrodzić):P
Na razie porobiłam jej tunele. Na chatkę strzeliła po sprzątaniu focha i się wyprowadziła pod półpiętro.

Co do kołowrotka - jaki model jest najbezpieczniejszy? W sklepie raz widziałam sytuację, w której chomik przyciął się w takim na nogach :/

trampka 
Myszołak

Imię: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2016-06-04, 05:31   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia

melb jezeli terrarium, w ktorym jest teraz ma odpowiednie wymiary, to jak najbardziej moze w nim zostac ;) z tym, ze jesli jest szklane, to kiepsko z myciem.
Kolowrotek np. siatkowany trixie, wazne, zeby nie mial osobnych szczebelkow (efekt nozyc, tak jak zreszta sama zauwazylas) :)

sylwiaff 
Szara myszka

Imię: Sylwia
Wysłany: 2016-06-04, 20:26   

myślę że nie udałoby się łączenie myszki dzikiej z taką domową, co do klatki przy kotach tak jak już było wspomniane albo terrarium albo klatka typu alex, większy alex ma 77x47 cm więc nie jest to mała klatka :) Kołowrotek min. 17 cm, albo pełny albo z siatki, te z prętami nie są dobre bo myszka może uszkodzić łapkę lub ogonek.

melb
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-04, 21:26   

sylwiaff dziękuję :m:): Ja już kiedyś miałam miks mysi domowo-dziki. Mezalians taki... z tym, że a) samiec sam się wprowadzić do samiczki, b) były zdrowe. Owocem tego postępku były biało-szaro-czarne łaciatki ;)

Tylko niech mi kto powie czemu te klatki są takie płaskie... Halina ma huśtawkę i nie miałabym jej jak zawiesić. Ehhh i jak tu żyć z myszą półdziką , która kocha się dyndać :D W czasach jak "hodowałam" myszki (czyli z... 15 lat temu :P ) nie było tylu rodzajów klatek etc etc... Człek z obiegu wypadł i na sprzęcie się nie zna ;)

Więc na razie zostawiam terrarium ale przeniosę ja do metrowego + huśtawka zostaje + kołowrotek 17 cm bez prętów i "nożyc" + piętro + tunele... coś jeszcze?

A co z kuwetą?

:twisted:

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2016-06-05, 05:52   

Myszy nie potrzebują kuwet, znaczą teren gdzie popadnie. Chyba ze trafi się grymasnik który wyrzuca bobki przez kraty albo znajdzie sobie miejsce które częściej trzeba sprzątac

melb
Szara myszka

Wysłany: 2016-06-05, 18:22   

Właśnie znalazła sobie taki kącik, dlatego myślałam aby jej postawić tam myszkokuwetę :)

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2016-06-06, 04:33   

Możesz spróbować, ja tego nie robilam, po prostu sprzatalam. Moje chomiki bardziej przywiązywał się do miejsca niż kuwety i gdy ta się przesunęła, zalatwialy się w pustym kącie. Miałam tez artystkę która z bobkow tworzyła barykadę wokół swego domku.

kris5491
Szara myszka

Wysłany: 2017-10-25, 14:23   

a jak to jest po wypadku

Odpowiedz do tematu