Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysiaczki z Legnicy
Autor Wiadomość
AgAp
Myszołak

Wysłany: 2017-11-13, 15:34   Mysiaczki z Legnicy

Kto pamięta mysiaczki z Legnicy, łaciate stadko Kinder niespodzianek, dla których dzielna mysią mama szukała domków? U mnie był Kratek, czarno biały łaciaty w kratę. Przeżył ponad 3 lata. Ostatni rok nie widział, ale doskonale wiedział co robię i prosił o smakołyki gdy wychodziłam z kuchni. 1.11 zaczął być słabiutki, ale nie piszczał ani się nie dusił, oddychał równo lecz cichutko. Zdecydowałam się nie jechać do weta i nie ingerować w naturalny proces. Podkarmialam go karma ratunkową i jeszcze 2 tygodnie był z nami, wrócił do gryzienia kolby i smakołyków. Dziś rano znowu był słabiutki, w końcu położył pyszczek na łapkach i zasnął spokojnie.

Zlatana 
Młody Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-11-13, 20:11   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Znam ten ból. Sama pożegnałam kiedyś myszkę. Także dałam jej odejść w spokoju. Pilnowałam tylko w jakim jest stanie, czy nie kicha, nie drapie się, je, pije. Przez kilka ostatnich tygodni mieszkała oddzielona od pozostałych w mikroklatce, wyścielanej bezzapachowymi chusteczkami. Dopiero ostatniego dnia jej stan się pogorszył. Problem z zachowaniem równowagi ale jadła i piła. Dopiero wieczorem położyła się w rogu klatki. Myszka żyła ale ciałko stawało się chłodne. Odeszła ale z mysim spokojem. Wtedy wpadłam w panikę. Dzisiaj już wiem, że myszki odchodzą z niesamowitym spokojem. Kiedy są starsze i ich dni dobiegają końca, same wybierają samotność, oddzielają się od stada. Muszą wtedy spokojnie przygotować się do odejścia za tęczowy most.
Śpij spokojnie Kratku...

blah 
Szara myszka
blah

Imię: Jay
Wysłany: 2017-11-18, 13:48   
   Myszy: Tupcio Chrupcio, Chrapiszek, Karmel, Pyza

Trzy lata to piękny wiek, oby każda myszka mogła taki osiągnąć... do zobaczenia Kratek!

Odpowiedz do tematu