AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Biscuit z Glasgow
Autor Wiadomość
Dominika26 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Lis 2017
Posty: 0
Wysłany: 2017-11-25, 21:50   Biscuit z Glasgow
   Myszy: Biscuit


Witam. Od jakiego? czasu my?la?am o adopcji/przygarni?ciu jakiego? ma?ego futrzastego zwierzaka. Nie mog?am si? zdecydowa? do?? d?ugo, a? 4 dni temu oznajmi?am swojemu ch?opakowi, ?e b?dzie to jednak myszka.
W drodze do domu od jego rodziców w aucie przez reszte drogi rozprawia?am o myszce i jej potrzebach i ?e sprawdze gumtree czy nie ma tam jakiej? do przygarni?cia.

Po powrocie do domu zaskoczy?o mnie pozytywnie bardzo ?wie?e og?oszenie myszki razem z klatk? szukaj?cej nowego domu.- By? to 4 miesi?czny samczyk o imieniu Star, którego w?a?cicielk? by?a 4 letnia dziewczynka, która straci?a zainteresowanie myszk? jak rodzice t?umaczyli.

Wys?a?am maila z informacj?, je?eli myszek nadal do oddania jutro wieczorem mog? go odebra?. -I tak te? si? sta?o. Nast?pnego wieczora razem z ch?opakiem pojechali?my odebra? nowego domownika, który okaza? si? mega przyjazn? mysi?.

Dzi? jest z nami 3 dni. Nazwali?my go Biscuit ale zeby uszanowa? jego pierwotne imi? uzgodnili?my , ?e Star to jego nazwisko - Mr Biscuit Star.

Ogl?dali?my filmiki na YT o myszkach i znalezli?my jak ludzie ucz? je niesamowitych sztuczek, -bardzo nam si? to spodoba?o i w przysz?o?ci chcemy te? spróbowa?.

Oto pare zdj?? Biscuit i jego klatka.


Nasza trojka mieszka w Szkocji w Glasgow, dlatego w tytule Biscuit z Glasgow. Pozdrawiamy ciep?o!







 
 
Shujika 
Szara myszka


Imi?: Wiktoria
Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-11-26, 13:40   
   Myszy: Luna, Petra, Bean


Jaki cudny mysz :grin: Wygl?da na szcz??liwego :)
_________________
~Lubi? chleb
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-27, 10:06   
   Myszy: Leon


?liczny maluch :)

A co to jest to na ostatnim zdj?ciu? :O
 
 
Dominika26 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Lis 2017
Posty: 0
Wysłany: 2017-11-27, 19:21   
   Myszy: Biscuit


to na ostatnim zdj?ciu to jego klatka
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-28, 09:01   
   Myszy: Leon


Ale on chyba nie mieszka w tej klatce tak na sta?e? :shock:
Strasznie ma?a...
 
 
Dominika26 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Lis 2017
Posty: 0
Wysłany: 2017-11-28, 21:17   
   Myszy: Biscuit


widzia?am mniejsze klatki, mieszka w niej na coodzie?, poza tym ma kule w której ?miga po pokoju , my?le ze jak?? tam dzienn? dawke ruchu dla myszy zapewniam, raczej nie b?de kupowa? mu wi?kszej klatki, jak wygl?da Twoja?

[ Dodano: 2017-11-28, 21:28 ]
Liliana, obczai?am Twoja klatke, jest p?aska i bez pi?tra.. moja ma tunele i dwa poziomy.. wydaje mi si? ze straznie si? czepiasz .. Leon nadal dziki?
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-29, 09:09   
   Myszy: Leon


Nie chcia?am si? czepia? tylko nie jestem pewna czy mysz b?dzie si? czu? dobrze w tej klatce. Jestem pocz?tkuj?ca je?li chodzi o opiek? nad myszami, ale z tego co przeczyta?am klatka dla 1 myszy powinna mie? powierzchni? minimum 30x50 cm. Myszki w naturze poruszaj? si? raczej po p?askim i kopi? norki. Moja klatka jest kilka cm szersza ni? to minimum i jak tak patrz? na Leona w niej to my?l?, ?e jakby mia? mniejsz? to by si? nie mia? gdzie ruszy? za bardzo. No niestety w mojej nie ma pi?tra, ale mam nadziej?, ?e nadrobi? to wisz?cymi zabawkami i wybiegami.
Leon ju? coraz bardziej si? do mnie przyzwyczaja, nie ucieka z przysmakiem tylko je ko?o mnie, wchodzi mi na r?k? na chwil?. Mo?e mia? jakie? z?e do?wiadczenia z lud?mi a mo?e jest z charakteru nieufny i jego oswajanie zajmie na pewno du?o czasu.
 
 
Dominika26 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Lis 2017
Posty: 0
Wysłany: 2017-11-29, 11:41   
   Myszy: Biscuit


ta moja klatka moze tak na zdj?ciu wygl?da, ko?owrotek jest duzy a za ko?owrotkiem jest jeszcze przestrze? i domek tam stoi , wrzuce wi?cej zdj za pare dni
 
 
homa 
Szara myszka


Dołączyła: 09 Wrz 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-11-29, 18:35   

Wida?, ?e klatka nie spe?nia minimum :m:/: ...
Nikt nie chce robi? Ci na z?o?c - chcemy dobrze dla Pana myszka.
Lepiej b?dzie mu w wymiarowym lokum :m:):
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-29, 23:58   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Przede wszystkim musisz uzbroi? si? w cierpliwo?? b?d?c na forum i kontaktuj?c si? z innymi u?ytkownikami. W ka?dym tematycznym miejscu gromadz? si? ludzie, którzy s? ekspertami oraz nowicjusze. Ka?demu nale?y si? szacunek.
W utrzymaniu myszek wa?ny jest ich dobrobyt. Ka?dy zwierzak ma swój uniaktowy charakter, a co za tym idzie akceptacja cz?owieka. Na tej podstawie dobkeramy aktywno?? ogonka. S? ludzie, którzy lu?no puszczaj? myszki, a s? takie osobniki jak, np. ja. Kieruj? si? dobrem mysich dziewczynek, które ze mn? mieszkaj? i wiem, ze gdybym pozwoli?a zaczerpn?? im wolno?ci - mog?oby skoczy? si? ucieczk?, chorob?, kalectwem. 2 "nastolatki" s? cz??ciowo dzikuskami i ucz? si? bardzo powoli. Unikam m?czenia ich swoj? obecno?ci?. Mimo to nale?y zrozumie? co znaczy "wybieg". Pod ?adnym pozorem nie wolno wk?ada? zwierz?t do kuli, gdy? jest to stresogenne, a wentylacja jest nieodpowiednia. Wejd? do pomieszczenia 1x1x2m - fajnie?
Pami?tajmy, ?e nie wszystkie rozwi?zania, proponowane w asortmencie sklepów zoologicznych, s? dobre. Klient jest klient.
Na forum jest wiele pomocnych wskazówek jak trzyma? myszy. Nie s? to szczury i nie potrzebuj? wysokiej klatki. Najwa?niejsza jest podatawa, której minimum stworzone jest dla dobra stworzenia i wygody opiekuna. Dla samca 50x30 cm, dla dwóch samic 60x40cm. Jest to minimum i najlepiej jest mie? jak najwi?ksze lokum.
Druga kwestia to ko?owrotek - minumum 17cm, optimum 20cm (koniecznie zabudowany).
Nast?pny aspekt - lokum musi mie? du?o kryjówek - zabawki, tunele,domki, itp.
Pozdrawiam :)

A co do klatki to dla ?adnego ?ywego stworzenia si? nie nadaje. Przykro mi ale takie s? fakty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT