Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Biscuit z Glasgow
Autor Wiadomość
Dominika26 
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-25, 21:50   Biscuit z Glasgow
   Myszy: Biscuit

Witam. Od jakiegoś czasu myślałam o adopcji/przygarnięciu jakiegoś małego futrzastego zwierzaka. Nie mogłam się zdecydować dość długo, aż 4 dni temu oznajmiłam swojemu chłopakowi, że będzie to jednak myszka.
W drodze do domu od jego rodziców w aucie przez reszte drogi rozprawiałam o myszce i jej potrzebach i że sprawdze gumtree czy nie ma tam jakiejś do przygarnięcia.

Po powrocie do domu zaskoczyło mnie pozytywnie bardzo świeże ogłoszenie myszki razem z klatką szukającej nowego domu.- Był to 4 miesięczny samczyk o imieniu Star, którego właścicielką była 4 letnia dziewczynka, która straciła zainteresowanie myszką jak rodzice tłumaczyli.

Wysłałam maila z informacją, jeżeli myszek nadal do oddania jutro wieczorem mogę go odebrać. -I tak też się stało. Następnego wieczora razem z chłopakiem pojechaliśmy odebrać nowego domownika, który okazał się mega przyjazną mysią.

Dziś jest z nami 3 dni. Nazwaliśmy go Biscuit ale zeby uszanować jego pierwotne imię uzgodniliśmy , że Star to jego nazwisko - Mr Biscuit Star.

Oglądaliśmy filmiki na YT o myszkach i znalezliśmy jak ludzie uczą je niesamowitych sztuczek, -bardzo nam się to spodobało i w przyszłości chcemy też spróbować.

Oto pare zdjęć Biscuit i jego klatka.

Nasza trojka mieszka w Szkocji w Glasgow, dlatego w tytule Biscuit z Glasgow. Pozdrawiamy ciepło!

Shujika 
Szara myszka

Imię: Wiktoria
Wysłany: 2017-11-26, 13:40   
   Myszy: Luna, Petra, Bean

Jaki cudny mysz :grin: Wygląda na szczęśliwego :)

Liliana
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-27, 10:06   
   Myszy: Leon

Śliczny maluch :)

A co to jest to na ostatnim zdjęciu? :O

Dominika26 
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-27, 19:21   

to na ostatnim zdjęciu to jego klatka

Liliana
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-28, 09:01   

Ale on chyba nie mieszka w tej klatce tak na stałe? :shock:
Strasznie mała...

Dominika26 
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-28, 21:17   

widziałam mniejsze klatki, mieszka w niej na coodzień, poza tym ma kule w której śmiga po pokoju , myśle ze jakąś tam dzienną dawke ruchu dla myszy zapewniam, raczej nie będe kupować mu większej klatki, jak wygląda Twoja?

[ Dodano: 2017-11-28, 21:28 ]
Liliana, obczaiłam Twoja klatke, jest płaska i bez piętra.. moja ma tunele i dwa poziomy.. wydaje mi się ze straznie się czepiasz .. Leon nadal dziki?

Liliana
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-29, 09:09   

Nie chciałam się czepiać tylko nie jestem pewna czy mysz będzie się czuł dobrze w tej klatce. Jestem początkująca jeśli chodzi o opiekę nad myszami, ale z tego co przeczytałam klatka dla 1 myszy powinna mieć powierzchnię minimum 30x50 cm. Myszki w naturze poruszają się raczej po płaskim i kopią norki. Moja klatka jest kilka cm szersza niż to minimum i jak tak patrzę na Leona w niej to myślę, że jakby miał mniejszą to by się nie miał gdzie ruszyć za bardzo. No niestety w mojej nie ma piętra, ale mam nadzieję, że nadrobię to wiszącymi zabawkami i wybiegami.
Leon już coraz bardziej się do mnie przyzwyczaja, nie ucieka z przysmakiem tylko je koło mnie, wchodzi mi na rękę na chwilę. Może miał jakieś złe doświadczenia z ludźmi a może jest z charakteru nieufny i jego oswajanie zajmie na pewno dużo czasu.

Dominika26 
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-29, 11:41   

ta moja klatka moze tak na zdjęciu wygląda, kołowrotek jest duzy a za kołowrotkiem jest jeszcze przestrzeń i domek tam stoi , wrzuce więcej zdj za pare dni

homa 
Młody Myszaty

Wysłany: 2017-11-29, 18:35   
   Myszy: Stjułart

Widać, że klatka nie spełnia minimum :m:/: ...
Nikt nie chce robić Ci na złośc - chcemy dobrze dla Pana myszka.
Lepiej będzie mu w wymiarowym lokum :m:):

Zlatana 
Młody Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-11-29, 23:58   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość będąc na forum i kontaktując się z innymi użytkownikami. W każdym tematycznym miejscu gromadzą się ludzie, którzy są ekspertami oraz nowicjusze. Każdemu należy się szacunek.
W utrzymaniu myszek ważny jest ich dobrobyt. Każdy zwierzak ma swój uniaktowy charakter, a co za tym idzie akceptacja człowieka. Na tej podstawie dobkeramy aktywność ogonka. Są ludzie, którzy luźno puszczają myszki, a są takie osobniki jak, np. ja. Kieruję się dobrem mysich dziewczynek, które ze mną mieszkają i wiem, ze gdybym pozwoliła zaczerpnąć im wolności - mogłoby skoczyć się ucieczką, chorobą, kalectwem. 2 "nastolatki" są częściowo dzikuskami i uczą się bardzo powoli. Unikam męczenia ich swoją obecnością. Mimo to należy zrozumieć co znaczy "wybieg". Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać zwierząt do kuli, gdyż jest to stresogenne, a wentylacja jest nieodpowiednia. Wejdź do pomieszczenia 1x1x2m - fajnie?
Pamiętajmy, że nie wszystkie rozwiązania, proponowane w asortmencie sklepów zoologicznych, są dobre. Klient jest klient.
Na forum jest wiele pomocnych wskazówek jak trzymać myszy. Nie są to szczury i nie potrzebują wysokiej klatki. Najważniejsza jest podatawa, której minimum stworzone jest dla dobra stworzenia i wygody opiekuna. Dla samca 50x30 cm, dla dwóch samic 60x40cm. Jest to minimum i najlepiej jest mieć jak największe lokum.
Druga kwestia to kołowrotek - minumum 17cm, optimum 20cm (koniecznie zabudowany).
Następny aspekt - lokum musi mieć dużo kryjówek - zabawki, tunele,domki, itp.
Pozdrawiam :)

A co do klatki to dla żadnego żywego stworzenia się nie nadaje. Przykro mi ale takie są fakty.

Odpowiedz do tematu