AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM DWA SAMCE - POMOCY
Autor Wiadomość
balkowa
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-08, 20:38   MAM DWA SAMCE - POMOCY

Czesc wszystkim, mam taki problem. Jakies dwa miesiace temu dosta?am dwie myszki (samce) w prezencie..niechcianym, ale swierdzilam ze pokocham jak swoje i tak sie sta?o.
Myszki kupione w zoologicznym, Pani która je sprzedawa?a twierdzi?a, ?e s? bra?mi.
Dosta?am je w ma?ej klatce wi?c kupi?am du?? klatk?, maj? dysk trixie i duzy ko?owrotek trixie, i na pocz?tku by?o dobrze, nie gryz?y si?. Teraz co raz czesciej zdarza si?, ?e wi?ksza gania i gryzie mniejsz? myszk?, nie daje jej sie bawi? i o wszystko jest zazdrosna, dzi? odk?d wróci?am z pracy by?y ju? 4 bójki, nie takie do krwi ale jednak. Oddzieli?am t? agresywn? (wsadzi?am j? do miski na pranie i tak sobie siedzi ze mn?, ta mniejsza ma teraz chwile spokoju) ale jak tylko wsadzam t? z powrotem do klatki to znów sie zaczyna. Od czasu do czasu by?y mi?dzy nimi bójki ale dos?ownie paro sekundowe, a dzi? tej wi?kszej cos strzeli?o do g?owy i nie daje jej spokoju. Cz?sto te? ?pi? przytulone razem i razem si? kr?c? w kó?ki i bawi?. Dlatego moje pytanie : czy to nie koniecznie musi by? co? powa?nego skoro razem ?pi?? Czy wi?ksza b?dzie próbowa?a coraz bardziej dominowa?? Czy mo?e oddzieli? je na pare dni, niech ta s?absza zaznaczy terytorium w klatce a pozniej do??cze do niej t? bardziej agresywn?? Mo?e wtedy sie uspokoi? Przypomn? ?e taka prawdziwa bójka odby?a si? dopiero dzi?, mo?e to po prostu wi?ksza k?ótnia albo ta wi?ksza ma gorszy dzie?. Prosz? tylko o rade.
Dzieki za odpowiedz :)
Pzdr
Balkowa
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-08, 23:11   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Radz? rozdzieli?, gdy? u samców myszy "ani si? nie spodziejesz" jak dojdzie do nast?pnej powa?nej bójki. Musisz zainwestowa? w drug? klatk? 😉
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-10, 08:22   
   Myszy: Leon


Licz? na to, ?e kto? jeszcze si? wypowie. Temat mnie interesuje, bo w?a?nie jestem na etapie podejmowania decyzji czy bra? jednego samca czy wi?cej :)
Z tego co czyta?am wiele osób tutaj trzyma kilka samców razem. Czyta?am, ?e klatka musi by? mniejsza ni? w przypadku takiej samej liczby samic, bo wi?ksza klatka prowokuje ich do walk o terytorium.
Mam nadziej?, ?e kto? do?wiadczony pomo?e pogodzi? Twoich samców :m: :m:
 
 
balkowa
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-11, 22:31   

By? mo?e to w?a?nie zmiana klatki na wi?ksz? i wi?cej zabawek sprowokowa?o te bójki. Chocia? ju? sama nie wiem...na drugi dzie? spa?y razem przytulone..mo?e to po prostu chwilowe bójki i k?ótnie, albo po prostu co jaki? czas ju? tak b?dzie.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-11-12, 06:28   

U mnie tak by?o po ka?dej zmianie ?ció?ki, kilka razy ju? o tym pisa?am. 2 domki, 2 miski a jak zaczyna?y si? gania? zabiera?am daszki z domków i by? spokój
 
 
homa 
Szara myszka


Dołączyła: 09 Wrz 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-11-20, 19:31   

Samce myszek s? z regu?y samotnikami.
 
 
blah 
Szara myszka
blah


Imi?: Jay
Wiek: 38
Dołączył: 17 Wrz 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-12-04, 11:43   
   Myszy: Tupcio Chrupcio, Chrapiszek, Karmel, Pyza


Wszystko zale?y od osobowo?ci danego mysiura, je?eli jeden lub obydwa s? nadzwyczaj dominuj?ce i terytorialne to nie dadz? rady mieszka? razem w spokoju. Mysiury o umiarkowanych charakterach raczej si? dogadaj? je?eli s? z jednego miotu i nie by?y rozdzielone, oczywi?cie awantury i gonitwy b?d? si? zdarza? (co ciekawe u mnie cz??ciej prowokuj? je te "zdominowane" ni? "dominuj?ce" myszki) w ramach ustanawiania hierarhii w stadzie. Je?eli zdarza si? to cz?sto i bez racjonalnej przyczyny (wymiana ?ció?ki etc) to lepiej ch?opaków rozdzieli?, pami?taj ?e ??czy si? to z obowi?zkiem po?wi?cenia ka?dej du?o wi?cej czasu.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-12-05, 06:19   

Wymiana ?ció?ki to wa?na przyczyn?, usuwa si? wtedy wszystkie ?lady zapachowe , to co jest obsikane jako moje i twoje i mo?na zacz?? walk? na nowo
 
 
blah 
Szara myszka
blah


Imi?: Jay
Wiek: 38
Dołączył: 17 Wrz 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-12-05, 10:42   
   Myszy: Tupcio Chrupcio, Chrapiszek, Karmel, Pyza


To mia?em na my?li chocia? powinienem napisa? (jak wymiana ?ció?ki) :wink: Zauwa?y?em te? ?e jak bior? je poza klatk? na wybieganie to po powrocie lubi? si? sprzecza? oraz gdy daje im nowe kolby do gryzienia :m:):

[ Dodano: 2017-12-07, 11:21 ]
Zauwa?y?em te? ?e moje 9-miesi?czne maluchy cz?sto si? bawi? ze sob? (chocia? wygl?da to jak walka, tylko bez pisków) ganiaj? po ca?ej klatce i gdy jedna dopada drug?... li?e jej futerko :m:D:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT