AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 13:54
W?asnor?cznie robione zabawki
Autor Wiadomość
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
  Wysłany: 2005-09-14, 17:41   W?asnor?cznie robione zabawki

Tutaj umieszczajmy przepisy na w?asnor?cznie robione zabawki dla mysiaków :spox: .

*Nati12* napisał/a:
Ja dzi? zrobi?am im domek "dziki" zbudowany z : na dwa d?u?sze kamienie oddalone od siebie w pewenej odleg?o?ci po?o?y?am deseczk?.Z przodu po?o?y?am(oczywi?cie pionowo)ma?? kratk? od starego kotnika rybek.I niski,ale fajny domek gotowy :usmi: .Postaram si? zrobi? zdj?cie ^_^ .PS:Prosz? o przyklejenie tematu.


miliutka13 napisał/a:
Ja mam domek zrobiony samodzielnie! Ale podam ci kilka kroków
1. popro? doros?ego o pomoc w robieniu i narz?dzia
2. pujdz do warzywniaka i spytaj czy maj? i czy mog? ci dac skrzynki po owocach ze sklejki (niczego innego bo myszy sie struj?!)
3. opracuj wizje co chcesz zrobi? - czy jaki? domek z tysi?cami wyj?c czy jak?? ??czon? drabinke albo d?ugi korytarz ...
4 opowiedz o wszystkich pomys?ach doros?emu i ustalcie czego zrobienie jest mo?liwe i czego zrobienia sie podejmujecie
5. do pracy rodacy !
6. podziwiaj !
Je?li jeszcze masz jakie? pytania to weal jak w dym na gg -4396390 albo emailem (8ale raczej gg)
PS. ciekawy tytów "hmmm" ;) hehe


KAT napisał/a:
Nie jest to w?asnor?cznie zrobiona zabawka, ale zawsze jaki? pomys?, tzn. moje myszki (jak niektóry widzieli) maj? popodwieszane pod sufitem klatki patyczki po kolbach... baaardzo lubi? si? po nich wspina? na sufit, przechodzi? z jednego na drugi, itp.


Mo?na te? zrobi? fajne tunele z rurek, wycinaj?c dziurki, ??cz?c je, nawet nie trzaba niczym klei?, bo i tak myszy porozszarpuj? i rozwal?... :P

Rurka podwieszana pod sufitem. W rurce po r?czniku papierowm albo podobnej dr??ymy otworki (nie za blisko przegu), nat?pnie przeci?gamy sznureczki i powieszamy pod sufit klatki. Mo?na u?y? drutów (ale nie mia?am na sk?adzie), bo sznurki szybko zostan? przegryzione (cho? zale?y od myszy).



Natka-13 napisał/a:
Mo?e nie taka ca?kiem zabawka,ale zajmuj?ca rzecz przynajmniej dla moich ?asuchów ^_^ Na krótkich sznureczkach nawleczone co? dobrego,jaki? przysmak,moje bardzo szalej? za marchewk? oblan? lekko grysikiem, i przywi?zane to do 'sufitu'. Najlepiej na podwójny sznureczek bo myszka szybciej przegryzie,no ale nie wszystkie s? takie m?dre xD Moje jeszcze nie przegryzy,tzn. tylko takie z d?ugim przeznaczone do obgryzania.A te marchewki ju? znikn??y,ale nie ca?e.Marchewka "czerswieje" to musz? wymienia? nawet jak nie znajd?y no ale tego :P W ogóle,fajnie klatka wygl?da taka w cieniutkich w?óczkach itp. Myszki troch? si? powieszaj?,poskacz?, i obgryz? w ko?cu :P Albo kolejno?? odwrotna,ale mo?na spróbowa?.Wszystko zale?y od myszki,jej charakteru,z?bków i skali ?asucha :D


Fauka napisał/a:
Sznurki: Nie jest to jakie? niewiadomo co ale te? bardzo podoba si? to myszkom, kupi? w sklepie metz grubszebo (ale bez pprzesady) sznurka i popodwiesza? na suficie i wsz?dzie, tak popl?tane sznurki b?da idealna zabawk? dla myszek bo b?d? mog?y si? wspina? ?azi? i gry?? to :)


mysza4 napisał/a:
ja jakis czas temu zrobilam myszkom linke do wspinaczki.uzylam do tego muliny i koralikow,ktore przewiazalam mulina,zeby myszki mialy sie po czym wspinac.dwa razy robilam i dwa razy mulina pogryziona l?dowa?a w domku,wiec przerzucilam sie na druciki ;)
KAT,co do kokosa o ktorym mi wspominalas,to ja nie przygotowywalam go jakos specjalnie z wyjatkiem umycia go.wygotowac mozna,na pewno nie zaszkodzi.najwazniejsze to zeby sprawdzic czy kokos jest swiezy.kiedys kupilam kokosa i byl zepsuty.wyrzucilam cala zawartosc lupiny i probowalam wygotowac (lupine),ale dalej smierdziala i wyrzucilam,kupilam drugiego.co do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)


Mysia ?winka napisał/a:
Mój pomys?, stworzony jeszcze kiedy mia?am 8 lat ;)
Zkaz kopiowania XD

wi?c tak
Potrzebne
- Patyk z drzewa owocowego
- suszone przysmaki
- Linka/sznórek
- Nó?
- Cierpliwo??

1. Bierzemy patyk i op?ukujemy go
2. Za pomoc? no?a robimy co? ala "Naci?cia"
3. Do Naci?? wciskamy suszone owoce/warzywa
4. Link? przewi?zujemy sznórek
5. Przywi?zujemy do sufitu klatki/akwaria i Gryzo? ma sta?y dost?p do - Ostrzenia z?bów, Gryzienia, wspinania si?, jedzenia i nawet...Niszczenia ;)


*Agata* napisał/a:
Ja moim chlopcom wczoraj wykombinowalam takie co?:

Wycielam wejsce do "domku" w pudelku po margarynie. Z boku odrysowalam srednice roki od papieru toaletowego i wycielam. Gdy byla juz dziura, wsadzilam do niej ta rolke. Myszki maja dwa wej?cia do domu. Strasznie im sie to podoba :D :D na sasiedniej scianie tego domku wycielam okienko i tam dalam ta koncowke od pojnika. Zadowoleni ?e hej :)

to wyglada mniej wiecej tak :D
sorki za krzywe linie, ale nie zabardzo jestem uzdolniona artystycznie


Myszonka napisał/a:
ja mojemu myshkowi zrobi?am zabawk? z rurki po papierze:
bierzerz rurke,wycinasz w niej przej?cie i gotowe:) teraz w niej mieszka:) mo?na myszkom je zmienia? dlatego nie stanowi? problemu
Zrobi?am mu tez zabawk? z tego kartonowego pude?ka na chsteczki:
Wyci??am w nim dziury kwadratowe i taki domeczek by? z "szyberdachem":) super zabawa dla ma?ych gryzoni tym bardziej kiedy wsadzimy do które? z dziur rolke po papie?e:D:D:D pZdr


Afri napisał/a:
A ja mam dla moich dziewczynek tak? zabawk? zrobion? przeze mnie:
wzi??am bardzo gruby sznur i postrz?pionym ko?cem, przyczepi?am drewnian? rurk? to sznura i doczepi?am breloczek na górze. Zawiesi?am j? na klatce i dziewczyny to kochaj? :D ! Albo wchodz? na drewienko i si? bujaj? jak na hu?tawce, albo odgryzaj? postrz?piony koniec i wy?cielaj? domek tym :)


*Agata* napisał/a:
Ja zrobilam im kolejny "domek". Mia?am problem z tym, ?e wysypuj? z miseczki jedzonko. Wzie?am wi?c taki kartonik po wapnie dla myszek i zrobilam z niego "miseczke". Wycie?am w takim kartonowym transporterku dwa wejscia i da?am do srodka t? miseczke. ?are?ko i tak wysypuj?, ale nie wypada poza klatke ^^.


Myszonka napisał/a:
Ach ta moja zdolno?? wymy?lania czegos z niczego :) :)
Dziisaj rano zbudowa?am myszce tak? fajn? rynienke z rolek po papierze i r?czniku papierowym:


-niebieskie-domek s?u??cy za podpórk? z jednej strony,
-ró?owy-rura w?a?ciwa
-zielony-rolka z papieru toaletowego z wyci?tymi brzegami-podpora nr.2
-brazowy-rolka po toaletowym- pomaga w wychodzeniu

Czasem si? wywraca rolka po?aczona z rolk? po r?cznikach (ró?owy + zielony) ale ogólnie polecam bo myszki maj? zabaw? :) :):):):)
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-05-13, 20:06, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-28, 19:49   
   Myszy: tak


3. Nie jest to w?asnor?cznie zrobiona zabawka, ale zawsze jaki? pomys?, tzn. moje myszki (jak niektóry widzieli) maj? popodwieszane pod sufitem klatki patyczki po kolbach... baaardzo lubi? si? po nich wspina? na sufit, przechodzi? z jednego na drugi, itp.


4. Mo?na te? zrobi? fajne tunele z rurek, wycinaj?c dziurki, ??cz?c je, nawet nie trzaba niczym klei?, bo i tak myszy porozszarpuj? i rozwal?... :P

5. Rurka podwieszana pod sufitem. W rurce po r?czniku papierowm albo podobnej dr??ymy otworki (nie za blisko przegu), nat?pnie przeci?gamy sznureczki i powieszamy pod sufit klatki. Mo?na u?y? drutów (ale nie mia?am na sk?adzie), bo sznurki szybko zostan? przegryzione (cho? zale?y od myszy).

 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-01-31, 17:50   
   Myszy: Sith (*)


ja niestety kolb popodwiesza? nimog? bo w akwa myszak mieszka :mrgreen:

spróbuj? i napisz? jak by?o :)
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-03-15, 22:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Natka-13 
M?ody Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 30
Wysłany: 2006-02-18, 09:11   

6. Mo?e nie taka ca?kiem zabawka,ale zajmuj?ca rzecz przynajmniej dla moich ?asuchów ^_^ Na krótkich sznureczkach nawleczone co? dobrego,jaki? przysmak,moje bardzo szalej? za marchewk? oblan? lekko grysikiem, i przywi?zane to do 'sufitu'. Najlepiej na podwójny sznureczek bo myszka szybciej przegryzie,no ale nie wszystkie s? takie m?dre xD Moje jeszcze nie przegryzy,tzn. tylko takie z d?ugim przeznaczone do obgryzania.A te marchewki ju? znikn??y,ale nie ca?e.Marchewka "czerswieje" to musz? wymienia? nawet jak nie znajd?y no ale tego :P W ogóle,fajnie klatka wygl?da taka w cieniutkich w?óczkach itp. Myszki troch? si? powieszaj?,poskacz?, i obgryz? w ko?cu :P Albo kolejno?? odwrotna,ale mo?na spróbowa?.Wszystko zale?y od myszki,jej charakteru,z?bków i skali ?asucha :D
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-09-02, 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-18, 12:43   
   Myszy: tak


Khem, podzieli?am temat, ?eby by?o przejrzy?cie... :) W Podklejonym spisie wpisujcie propozycje zabawek, a tu... co tam chcecie w tym temacie... :P
Zobaczymy jak to is? sprawdzi... :)
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-02-18, 14:14   
   Myszy: Sith (*)


kat to po??cz mi posty jak tak spraw? stawiasz :)
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-02-18, 15:45   

Je?li chodzi o zabawk? Natki 13,to ja te? tak kiedy? robi?am :-) .Ale ju? nie robi? takich "zabawek".
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-18, 20:49   
   Myszy: tak


Hmm... ja wpad?am na pewien pomys?, ale najpierw musz? zobaczy? co z tego wyniknie... i pomy?le?... :P
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-02-18, 20:52   
   Myszy: Sith (*)


mysl my?l mo?e co? z tego wyjdzie :P

[ Dodano: 2006-05-06, 17:19 ]
Zrobi?am mysiorowi zabawk? tak? jak kat ma dla myszek. TZN Przez rolk? od papieru toaletowego przeiwn?.?am w 2 miejscach sznurek. Mysior zrobi? sobie w niej gniazdo. Teraz ?pi i si? ko?ysze.

[ Dodano: 2006-07-05, 17:12 ]
no i podwiesi?am kolb? bo ju? mieszka w klateczce :)
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-06-21, 06:28   

7. Sznurki: Nie jest to jakie? niewiadomo co ale te? bardzo podoba si? to myszkom, kupi? w sklepie metz grubszebo (ale bez pprzesady) sznurka i popodwiesza? na suficie i wsz?dzie, tak popl?tane sznurki b?da idealna zabawk? dla myszek bo b?d? mog?y si? wspina? ?azi? i gry?? to :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-09-02, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-02, 11:09   

ja jakis czas temu zrobilam myszkom linke do wspinaczki.uzylam do tego muliny i koralikow,ktore przewiazalam mulina,zeby myszki mialy sie po czym wspinac.dwa razy robilam i dwa razy mulina pogryziona l?dowa?a w domku,wiec przerzucilam sie na druciki ;)
KAT,co do kokosa o ktorym mi wspominalas,to ja nie przygotowywalam go jakos specjalnie z wyjatkiem umycia go.wygotowac mozna,na pewno nie zaszkodzi.najwazniejsze to zeby sprawdzic czy kokos jest swiezy.kiedys kupilam kokosa i byl zepsuty.wyrzucilam cala zawartosc lupiny i probowalam wygotowac (lupine),ale dalej smierdziala i wyrzucilam,kupilam drugiego.co do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-02, 11:16   
   Myszy: tak


mysza4 napisał/a:
o do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)


No nie wiem... :P Je?li myszy ogryzaj? kor?, ?eby ?ciera? z?by, to dlaczego nie mia?y by spróbowa? z kokosem? :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-02, 16:16   

teoretycznie niektore gryzonie szmia kore ;) no w kazdym razie pomnik myszy,ktora da rade wyszczerbic puszke kokosowa :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-03, 10:29 ]
jejq,wiecie jaki fajny patent widzialam :D miska na karme zrobiona z lupiny kokosa :D niezly pomysl ;)

[ Dodano: 2006-09-11, 11:16 ]
do mojego mysiego akwarium wlozylam ostatnio kilka galezi. myszki byly zachwycone ;) potem wpadlam na pomysl,zeby zrobic im siec tuneli. w pokrywie zrobilam otwor, do ktorego podlaczylam wejscie do nich. skutkiem tego jest to,ze myszki przeprowadzily sie do tuneli,a madrala od wczoraj znosi tam siano :P pomysl nie jest rewelacyjny,bo teraz sie zastanawiam jak ja bede te tunele oczyszczac ;)
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2007-01-21, 20:09   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Mój pomys?, stworzony jeszcze kiedy mia?am 8 lat ;)
Zkaz kopiowania XD

wi?c tak
Potrzebne
- Patyk z drzewa owocowego
- suszone przysmaki
- Linka/sznórek
- Nó?
- Cierpliwo??

1. Bierzemy patyk i op?ukujemy go
2. Za pomoc? no?a robimy co? ala "Naci?cia"
3. Do Naci?? wciskamy suszone owoce/warzywa
4. Link? przewi?zujemy sznórek
5. Przywi?zujemy do sufitu klatki/akwaria i Gryzo? ma sta?y dost?p do - Ostrzenia z?bów, Gryzienia, wspinania si?, jedzenia i nawet...Niszczenia ;)
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-02-06, 17:08   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Wisz?ca rura ?? Napisz na czym to polega ?? :) :):):)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT