AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-24, 13:13
Przesy?ka konduktorska
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-26, 18:13   

No ehhe. najlepiej ubra? si? w ra??ce kolory i miacha? r?kami: ,,to dla mnie paczka haloo nie odjezdzajcieee!!!!". Wtedy na pewno ci? nie przegapi? i rowniez do ciebie wyjdzie pan konduktor ( jak i do mnie wyszedl) :mrgreen: Zapewne inn? b?dzie mial mine niz jak do mnie wychodzil ale co tam :razz:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-26, 20:01   
   Myszy: tak


Niestety konduktorów nic nie rusza i jad? o czasie, a najcz?sciej wcze?niej bo maj? opu?nienie. :P Mnie by to nie pomog?o, bo u mnie nie ma takiego zwyczaju. :P Dziki t?um stoi po paszki to dziwne by by?o, ?eby konduktor zawalony mini wychodzi? na peron... Nieee... :P To nie przejdzie. Ludzie by si? na niego rzucili i obdarli nawet z ubrania. (Khem, je?li fajny, to ja bym to sprowokowa?a. :P )
 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-05, 17:40   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Chcia?am si? jeszcze dopyta? o przesy?k? konduktorsk?...Co i jak...:)Ile to kosztuje i jak si? p?aci...Czy jakie? numerki czy co?...:P
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-10-05, 19:19   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


marta_merph, ja wiem tylko tyle, ?e p?aci si? ok. 25z?. Za ka?d? tras?. Musisz w?o?y? myszki do pude?ka z dziurkami i powiedzie? osobie, której dajesz przesy?k?, ?e 'towar' BAAARDZO delikatny i voila ;]
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 10:58   

marta_merph napisał/a:
Czy jakie? numerki czy co?...:P

s? numerki, dzi?ki którym osoba, która dostanie od ciebie paczk? wypowie magiczne s?owo(t? liczk?) i wiadomo, ?e to ma by? dla niej przesy?ka i ?eby ni by?o oszustw. Najlepiej zapisz sobie jak ci podadz? ju? i napisz ten numer osobie, której wysy?asz paczk?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-06, 11:40   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


A to trzeba jakos wcze?niej zamawiac czy jad? na ten poci?g i daje paczk? a oni mi mówi? numerke...
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 12:34   

hm radzi?abym zadzwoni? do nich i umówi? si?, ?e konduktor bodaj?e ma wyj?? i czeka? na pacz? od ciebie albo pojed? tam i powiedz jeszcze przed przyjazdem poci?gu komu?, ?e masz paczk??hm nie wiem? Ale w sumie to chyba najlepiej pójd? ma peron i jak przyjdzie poci?g do wejd? do niego i powiedz, ?e masz paczk? do wys?ania. Tylko ni odjed? razem z poci?giem!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-10-06, 13:07   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Wygl?da to nast?puj?co:
Pakujesz myszki w plastikowy pojemnik z trocinami, ziarnem i zielonym ogórkiem. Wk?adasz pojemnik do kartonu, obk?adasz na dnie gazetami ?eby nie lata? po kartonie. W kartonie wycinasz takie prostok?ciki jakby do trzymania, ?eby mysia mia?a dost?p powietrza. Naklejasz kartk? z dok?adnym adresem odbiorcy i ze swoim jako nadawcy.
Dowiadujesz si? dok?adnie o której i z którego peronu odje?dza poci?g. Idziesz bezpo?rednio do poci?gu, szukasz wagonu na którym napisane jest (najcz?sciej na szybie) "przesy?ki konduktorskie". Wchodzisz do wagonu i mówisz ?e chcesz nada? przesy?k? (nie mów co tam jest, bo zwiarz?t nie mozna przesy?ac, powied? tylko ?e to bardzo delikatna rzecz - np. prezent). Konduktor wypisuje Ci pokwitowanie , p?acisz mu 25z? i po wszystkim. Konduktor sam nie wychodzi po przesy?k? Ty musisz go poszuka?.
A ?eby odebra? - to ta druga osoba czeka na dany poci?g, szuka przedzia?u z przesy?kami konduktorskimi, idzie do konduktora, podaje swoje imi? i nazwisko (lub osoby na któr? zaadresujesz) i odbiera przesy?k?. Zadnych numerów si? nie podaje (przynajmniej ja nie podawa?am).
_________________

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 14:23   

Mohanah napisał/a:
W kartonie wycinasz takie prostok?ciki jakby do trzymania, ?eby mysia mia?a dost?p powietrza

srutu tutu na pewno konduktor si? nie gapnie :razz: My?lisz, ?e jedzie pierwszy raz poci?giem, ?eby si? na to nabra?? :lol: Nie raz ludzie wysy?ali PKP zwierzaki. Wystarczy powiedzie?, ?e to chomik albo co?. Nie chc? innych rzeczy przyjmowa? nie ze wzgl?du na przepisy jakie? ale ze wzgl?du na to, ?e boj? si?, ?e zwierzak ucieknie albo jakby to by?o egzotyczne zwierze, ?e uk?si i sprawi ogólny zam?t. Jak kole? zobaczy, ?e wszystko pi?knie zapakowane to spoko. I mo?na nic nie mówi?. W ko?cu ma obowi?zek zabra? przesy?k?. Na poczcie nie pytaj? co jest napisane w li?cie czy co wysy?acie paczk? to czemu tu mieliby si? pyta?? Z reszt? co im po pytaniu skoro zawsze mo?na sk?ama?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-06, 15:16   

Lepiej nie mówi? co tam jest bo zawsze mo?na trafi? na debila...
Akurat jak ja odbiera?am myszki to pani by?a epwna ze tam jest kanarek :lol:
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 15:18   

hhee spoko. Musia?y strasznie si? wydurnia? :wink: Ano dobrze jest trafi? na kogo? spoko...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-08, 18:49   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Ej...A czy odbiorca przy odbiorze mo?e zap?aci??

PS. Wymy?li?am imionka dla samiczek...:P Teqilla i Sue...:) (nie wiem jak si? pisze Teqilla :P )
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-08, 18:51   

Nie, wysy?ka musi by? zap?acona z gory.
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-09, 13:20   

Luis napisał/a:
radzi?abym zadzwoni? do nich i umówi? si?, ?e konduktor bodaj?e ma wyj?? i czeka? na pacz? od ciebie albo pojed? tam i powiedz jeszcze przed przyjazdem poci?gu komu?, ?e masz paczk??hm nie wiem?


No w?a?nie luis, nie wiesz.... to nie pisz!
(chyba znowu trzeba b?dzie zacz?? stosowa? ostrze?enia!)
Wprowadzasz ludzi w b??d i wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie!
Ile razy wysy?a??? przysy?k? konduktorsk? i ile odbiera?a??

Marta i inni proponuj? przeczyta? wypowiedzi hodowców i nimi si? sugerowa?, bo to oni maj? najwi?ksze do?wiadczenie (praktyczne) w nadawaniu/odbieraniu myszek pkp.

Nie trzeba si? umawia?, nie trzeba macha?, nie trzeba mie? nawet numerka.
Wszystko za?atwia si? przy/w poci?gu z konduktorem na peronie.
Jedyna trudno?? to chyba odnalezienie w?a?ciwego pociagu oraz przedzia?u w którym siedzi konduktor (jeden wychodzi na peron, drugi siedzi w s?u?bowym przedziale).
Ale s? ju? 4 strony na temat przesy?ki pkp, nie ma co si? w kó?ko powtarza?.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-09, 14:35   

Cytat:
Ile razy wysy?a??? przysy?k? konduktorsk? i ile odbiera?a??

Uwierz, ?e du?o. A udziela?am si?, bo ju? raz czy dwa pomog?am (udzieli?am rady konkretniej :razz: ) przy wysy?ce o! :grin: hehe ale jest na prawd? sporo sposobów i nie mog?am si? zdecydowa?, który napisa? wi?c zacz??am miesza? i si? pogubi?am st?d moje,,nie wiem" :wink: Du?o równie? zale?y od konduktora (jaki ma charakter, na prawd?) i od nastawienia na taki przewóz.
Z reszt? co jest dla mnie dziwne: 11-stolatka chce sama wys?a? paczk?? Nie mo?e zapyta? rodziców i ?eby oni to za?atwili? Rozumiem, ?e chce by? samodzielna ale wszystko by?oby pewniejsze i ?atwiejsze, bez b??dów.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT