AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamienie
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-06-01, 16:22   

hehehe no to spoko sie dogadalysmy :wink: ok koniec offica czy jak tam to sie mowi lol :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Irek 
Starszy Myszaty
Mysi agent 007



Wiek: 27
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 72
Skąd: Andebu
Wysłany: 2007-06-26, 11:43   

ja mam w domu kamyki wyparzane bardzo ladne takie pomaranczowo szaro czerwone duzo ich mam jak wroce do domu to im dam pare zrobie im dzungle :m:D: :m:D:

[ Dodano: 2007-06-26, 11:44 ]
jakies patyki roslinki sztuczne nieszkodliwe dla myszy :m:
_________________
www.wolfcity.webplus.net.pl forum o wilkach wciel sie w ?ycie wilka i prowa? jego ?ycie!
Nie eksperymentujcie na myszach, to te? istoty ?ywe i maj? swoje uczucia
Moje myszy :Milka, Rózia, Zózia
Odesz?y :Pysia, Krysia... i chyba nied?ugo Rózia ;(
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-26, 12:53   

ca?y czas teraz siedze u babci i zapomniaam o tych kamieniach :P :P jutro nazbieram bo dzisiaj leje im i sie nie chce :P :P
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Dzina 
M?ody Myszaty



Imi?: Julia
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-06-26, 18:22   

Nigdy nie s?ysza?am o kamieniach w klatce :smile:



//ort: NIE z czasownikami piszemy osobno /Emielcia
_________________
?.P Flora
?.P Kasza
26.05.07 dzie? w którym myszy sta?y si? dla mnie jedne z najwarzniejszych
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-06-26, 19:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jusia 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 18
Wysłany: 2008-02-24, 10:19   
   Myszy: Pixi i Dixi (Capitaniec i Cedrik)


a ja sie tak zastanawiam...:D jak myslicie lepiej kupi? czy wzi?? z lasu kawa?ek konaru i ga??zki ja mieszkam w lesie wiec mam dost?p do brania ga??zi i konarów to ale sama nie wiem...bo niby w sklepie to chyba raczej bed? bez kory a w lesie lepiej bo b?d? z :grin: a zwierzaczki lubi? kor? obgryzac...czyli z lasu lepiej w tym wypadku no ale jesli tam bed? robaki czy cos??? :roll: wiec nie wiem, pogubilam sie :oops: pomozcie... :razz:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-24, 11:33   

Ja tak zrobi?am. Tj znalaz?am super kor? i mam. W sklepach zoologicznych nawet ma?e ga??zki id? po 20-30 z? :/ masakra. Lepiej znale?? co? odpowiedniego dla siebie. Ale to nie jest tak, ?e Ty to we?miesz i wsadzisz od razu :) Gdzie? ju? pisa?am instrukcj?, moment... PROSZE
http://www.myszy.info/vie...&highlight=260c

A tu instrukcja, ?eby? nie szuka?a:
Cytat:
Najlepiej zbiera? jakie? wi?ksze i grubsze aby by?y mocniejsze i kilka takich drobniejszych aby myszki mog?y sobie pogry?? i np wsadzi? do gniazda :)
Jak ju? je uzbieramy to trzeba je wyparzy? w solance ( jak mówi?a Kana), czyli gor?ca woda + sól i wsadzamy do tego ga???zie tak na 15-20min. Pó?niej aby je wysuszy? dok?adnie itd. nale?y wsadzi? do piekarnika 260'C a? wyschn? ?adnie. Mo?na je wyjmowa? na chwil? i zmienia? ich pozycj? aby z ka?dej strony ?adnie przysch?y. Pó?niej ja zawsze bior? papier ?cierny i np przy wi?kszych ga??ziach u?ywam tego papieru aby nie by?o drzazg i ?eby by?y bardziej g?adkie. I ju? po sprawie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-24, 21:46   
   Myszy: Fafik


Ja mojemu przywioz?am znad jezior kamyka takiego du?ego, ?e nie jest w stanie go przesun??, i sprawdza si?. Jest dla mychy kawa?kiem nie?le zabawy :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-26, 18:24   
   Myszy: Obcy, Predator


A czy takie lekko chropowate kamienie kupione w zoologu si? nadaj???
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-26, 18:50   

Jasne, ?e si? nadaj?! Takie s? ju? umyte porz?dnie i wyczyszczone. Chropowate chyba nawet lepsze od g?adkich oczywi?cie bez przesady aby zwierzaki si? nie porani?y ale zawsze ?atwej im si? na nich stoi i czasem podgryz? ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-26, 18:50   
   Myszy: Fafik


Ja osobi?cie nie widz? przeciwwskaza?. Je?li s? czyste to nie ma jakiego? zagro?enia. Mysz sobie na pewno ni nie zrobi.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-27, 22:59   
   Myszy: Obcy, Predator


To fajnie!
Obcy i Predator pewnie si? uciesz?....
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
Sylwek707 
M?ody Myszaty


Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 38
Wysłany: 2008-03-28, 23:07   
   Myszy: Zdzi? i Jadzia, prawda, ?e ?adnie? :) :D


Nie wiem czy te? jest tak z myszami, ale w akwarystyce robi si? ''test octowy'', który polega na polaniu kamienia kilkoma kroplami octu i kiedy si? pieni wtedy si? nie nadaje, a je?li nie to mo?na skorzysta? z takiego kamienia. Je?eli s? jakie? litrówki to przepraszam, ale po 23:00 r?bi? literówki he he ;) . Dobranoc. :)
_________________
Sylwek707
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-03-30, 12:32   

Co do wystroju, to mo?na zrobic pi?kne dekoracje i u?yteczne dla myszek konstrukcje, np. schodki z jaskini? z ?upek piaskowca. Taka konstrukcja jest bardzo ozdobna, i na pewno spodoba si? myszakom.
Oczywi?cie, najwa?niejsze jest, aby by?a bezpieczna dla zwierz?t, wi?c trzeba j? jako? zabezpieczy?. Mozna na przyklad wywierci? w piaskowcach dziurki wiertark?, a pó?niej jak si? chce po??czy? dwie ?upki w schody, to przy?o?y? przez dziurki dosy? gruby drucik i poskreca? go. Takie zabezpieczenie b?dzie pewne i solidne,na pewno si? nie rozleci(o ile wszystko b?dzie porz?dnie i solidnie po??czone :wink: ) i nie b?dzie stwarza? zagro?enia dla myszy. jestem pewna, ?e myszkom si? spodoba :smile: Mo?na wymy?li? pi?kne konstrukcje - jakie? schodki + jakini? z pochy?ymi ?ciankami albo jakie? pó?eczki. Myszki na pewno b?d? si? ch?tnie wspina?. My?l?, ?e co? takiego b?dzie dla nich ciekawsze ni? sam kamie?, bo b?d? mia?y i wspinaczk?, i mównic? i kryjówk? w jednym.
?upki mo?na kupi? specjalne do akwariów w zoologach - s? przygotowane do u?ytku(wprawdzie dla rybek, ale na pewno myszkom nie zaszkodz?) albo na przyklad na allegro, gdzie ich cena to ok.2 z? za kg.
Ale si? rozpisa?am :wink: Mam nadziej?, ?e komu? mój pomys? sie przyda...A mo?e sama co? zrobi? dla Insomni i Intercyzy... 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT