AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ci??a po ci??y - ruja poporodowa
Autor Wiadomość
Bziku 
Szara myszka
JP na 100%


Imi?: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: G?ubczyce
Wysłany: 2008-05-15, 00:15   Ci??a po ci??y - ruja poporodowa

Witam mam dwie myszki ( teraz juz siedem :D ) ktore rozmno?y?y si? ok. 17 dni temu, jednak kilka dni temu zauwa?y?em ?e samica znacznie zgrub?a. Czy to mo?liwe ?eby ponownie zasz?a w ci??e w tak krótkim czasie po porodzie?
P.S je?eli ju? by? taki temat na forum to przepraszam ale wchodze na forum przez telefon i niemam takich mo?liwo?ci jak na PC-cie.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-01, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pixxa 
Mysi Rozmówca
uwaga gryz? :)


Imi?: Kamila
Hodowla: Vision Mouse
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Paź 2007
Posty: 216
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 00:40   
   Myszy: za du?o ;) nie mie?ci si?


Po pierwsze: po co rozmna?asz te myszki ? Po twoim po?cie wida?, ?e nie masz do?wiadczenia.
zapraszam do tematu:
http://www.myszy.info/vie...p?t=670&start=0 a dok?adnie do tego co napisa?a kat.
Samica wykazuje p?odn? ruj? poporodow? 24 godz po porodzie !

Wi?c jest to mo?liwe :mad:
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 09:09   

Najwa?niejsze - proponuj? oddzieli? samca bo domy?lam si?, ?e nie chcesz trzeciej ci??y i trzeciego miotu za chwile?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Bziku 
Szara myszka
JP na 100%


Imi?: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: G?ubczyce
Wysłany: 2008-05-15, 09:36   

Gdy kupowa?em myszki to niemia?em poj?cia ?e jest to samiec i samica, nie mia?em zamiaru ich rozmna?a?. To w takim wypadku zaraz oddziele samca od samicy bo niemam zamiaru mie? w domu ca?ego stadka myszy.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 10:50   

To jeszcze do?? wa?ne jest aby oddzieli? m?ode samce od sióstr i matki w 26 dniu ich ?ycia.
W tym wieku samce maj? ju? widoczne j?dra wi?c nie powiniene? mie? problemów z odró?nieniem p?ci.

Mo?esz wtedy spróbowa? te m?ode samce da? z ojcem - ale nie ka?dy doros?y samie? mo?e mie? ochot? na takie towarzystwo.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Bziku 
Szara myszka
JP na 100%


Imi?: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: G?ubczyce
Wysłany: 2008-05-15, 10:57   

Dziekuje za te cenne informacje, napewno te wiadomo?ci du?o mi pomog? poniewa? niechc? mie? ma?ej chodowli myszy w domu.
 
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 11:19   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


tylko pamietaj zeby odlaczyc mlode samce wlasnie w 26 dniu nie wczesniej i nie pozniej.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-15, 12:31   

Widz? konkretny problem, który istnieje na tym forum chyba od zawsze :P Ja polecam teg linka:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3722
Tam masz g?ównie napisane dlaczego lepiej nie rozmna?a? myszy no ale widz?, ?e nie chcesz ich rozmna?a? wi?c OK :) Masz ju? jednego plusa hehe. Ja na Twoim miejscu oddzieli?abym naturalnie samca i dokupi?a drug? samiczk?. Dwie samice zazwyczaj dobrze si? ze sob? dogaduj?. Je?li dokupisz j? wcze?niej to matka nie powinna si? stresowa? i nie powinna zagry?? m?odych ( chodzi o strach przed drug? mysz? ). Je?li dokupisz drug? teraz to powinny sobie dziewczynki pomaga?, a nawet karmi? na zmian? maluchy i opiekowa? si? nimi. Kolejny plus to taki, ?e myszy s? stadne i zawsze kole?anka si? przyda ( chocia? masz ju? troch? maluchów ale co dwie matki to nie jedna :P ).
Naturalnie to tylko Twoja decyzja co teraz zrobisz no i czy Ci warunki odpowiadaj? na tak? gromadk?. Teraz mo?esz tylko podziwia? maluchy i pilnowa? aby nic si? nie sta?o. Zagl?daj do nich dosy? cz?sto ( nie szperaj w gnie?dzie r?koma tylko lekko zajrzyj czy wszystko Ok ), bo np gdyby by?y jakie? zdech?e maluchy trzeba je wyj?? itd. Czasem te? porafi? wypa?? z gniazda lub gdzie? ,,pomaszerowa?", a matka nie zawsze o tym wie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 12:38   

Luis napisał/a:
Ja na Twoim miejscu oddzieli?abym naturalnie samca i dokupi?a drug? samiczk?.

Po co?
Przecie? samica ma 17to dniowe maluchy i mo?e "doros?ej" samicy zostawi? jedn? lub wi?cej córek.
Nie widz? sensu dokupowania kolejnej myszki.
Niech si? dobrze zaopiekuje tym stadkiem które ju? ma i które nied?ugo znowu mu si? powi?kszy.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Bziku 
Szara myszka
JP na 100%


Imi?: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: G?ubczyce
Wysłany: 2008-05-15, 14:20   

Napewno oddziele samca od samicy bo sporego stadka niechc? mie?, myszek ju? dokupywa? nieb?de napewno, 5 m?odych te? rozdziele samce i samice osobno. Takie ma?e stadko do 15 myszek mog? spokojnie mie?, ale wi?cej ju? nie.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-15, 19:58   

A to spoko! 15 myszek to na prawd? du?o. A b?dziesz trzyma? w akwa czy w klatce? Ja bym Ci radzi?a akwarium wi?ksze, bo wyjdzie Ci? taniej.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Bziku 
Szara myszka
JP na 100%


Imi?: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: G?ubczyce
Wysłany: 2008-05-15, 20:52   

Takie stadko mi odpowiada bo wieksze to ju? nie, bede je trzyma? w akwariach mam jedno do?? du?e i drugie mniejsze wi?c myszki napewno bed? mia?y du?o miejsca:)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-15, 21:05   

no potrzebne przynajmnie 2 klatki/akwa/cokolwiek innego (jedno na samiczki, drugie na samczyki)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-16, 00:00   

Nom dok?adnie :P I w miar? du?o, bo jak moje motto brzmi: Czym wi?cej miejsca tym myszki szcz??liwsze :P To si? tyczy wszystkich gryzoni ( przynajmniej takich jakie znam :P ). Ale wida?, ?e zorganizowany jeste? wi?c luuuz. W razie czego pytaj pó?niej w odpowiednich dzia?ach :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT