AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasek, ziemia, torf
Autor Wiadomość
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
  Wysłany: 2008-06-16, 19:02   Piasek
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Ostatnio kupilam piasek dla szynszuli. Moje mychy zalatwiaja sie w misce z tym piaskiem. Ostatnio zauwazylaz ze one go jedza. Czy taki piasek im nie zaszkodzi? Moze lepiej wywalic go?




PS.
Jesli juz byl taki temacik to sorry. Nie znalazlam :)
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-16, 19:27   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Oj nie wiem czy to dobry pomys?... wiem ?e myszoskoczki oprócz szynszyli jeszcze potrzebuj? k?pieli ale myszy ju? chyba raczej nie... :roll: nie wiem dok?adnie ale wola?bym nie eksperymentowa? :wink:
 
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-16, 19:38   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Piasek ssluzy bardziej do opró?niania sie (wiecie o co chodzi :D )
Czekam na dalsze opinie :m:):
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-16, 19:54   

Je?eli go jedz? ( i jeste? tego pewna, ?e go spo?ywaj? a nie tylko rozgryzaj? na mniejsze kawa?ki i wywalaj? po kontach, bo mog? sobie na nim z?bki skroba? ) to wyrzu?! Mo?e zaszkodzi? myszk?, ba nie mo?e ale zapewne zaszkodzi. Wszystko co nie jest stworzone jako karma dla myszek nie powinno by? przez nie spo?ywane.
I jeszcze jedno, czy myszki za?atwiaj? si? tylko do tego piasku?? I jak szybko je tego nauczy?a? xD Bo pami?tam, ?e wiele osób mia?o z tym problem: Jak nauczy? mysz za?atwia? si? w jedno miejsce. Z Twojego postu wynika, ?e wystarczy miseczka i inne pod?o?e.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-16, 20:16   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Uczylam je jakies 2-3tyg :m:): Dosc szubko ale nie zawsze sie zalatwiaja tylko w to miejsce :) Co do tego piasku to wydaje mi sie ze jet jedzony bo to sa takie maciupkie granuleczki :m:D: Praktycznie ich nie ma :P Taka jednolita masa xD
Lepiej go wywale a miseczke napewnie czyms innym albo zostawie pusta
Na piasku widac czy cos zrobily do miski dlatego go zaczelam stosowac ale jesli ma zaszkodzic moim mycha to wole go wyrzuci? :grin:
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-06-16, 20:49   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


piasek dla szynszyli to nie ?adne granulki tylko drobny piach. nawet nie chc? my?le? co si? mo?e myszce sta? po zjedzeniu takiego piasku. plus taki piasek zawiera jakie? dodatki - lekko po?yskuje.Zreszt? myszka ?wietnie sobie radzi sama z myciem futerka ... nie wiem sk?d taki pomys?. Moje myszki od pocz?tku za?atwiaj? si? w jedno miejsce ( k?tek akwarium)wi?c my?la?am ?e to normalne u myszy :m:D:
ps. taki w?a?nie piasek kupuj? dla koszatniczek
_________________
Mice are nice :)
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-16, 21:01   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Pomysl wyszedl od mojej kolezanki ktora kupila taki piasek dla chomika do jego toaletki. Stwierdzilam ze moze i ja sprobuje i wzielam troche tego piasku od niej... Niestety jak widac zle zrobilaam...
A kolezanki chomikowi ktory myje sie i kopie w tym piasku nic sie nie stanie. Nie wiem czy go je ale dla pewnosci powiem jej zeby popatrzyla...
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-17, 08:30   

flea napisał/a:
Moje myszki od pocz?tku za?atwiaj? si? w jedno miejsce ( k?tek akwarium)wi?c my?la?am ?e to normalne u myszy

powiem Ci, ?e moje te? robi? siku w jednym k?cie i zapewne wiele myszek tutejszych u?ytkowników robi podobnie ale tego nie wida?. Dopiero przy wymianie mokro jest w jednym miejscu :) No ale ZAWSZE za?atwiaj? si? w rogu. Cz?sto porozrzucane s? kupki po ca?ej klatce :P Nawet je?li siku robi? z boku.
patusia63 napisał/a:
ale dla pewnosci powiem jej zeby popatrzyla...

Ja bym jej powiedzia?a, ?e równie? zmieni?a. Je?li rzeczywi?cie myszka o je to mo?liwe, ?e chomiczek równie?. Mimo wszystko ( nawet je?li by nie jad? w danej chwili ) radzi??bym na zmian? pod?o?a :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-17, 09:54   

patusia63, ten piasek nie jest do toalety w sensie sikania i kupkania na niego, tylko do k?pieli piaskowych. Niektóre zwierz?ta, jak w?a?nie szynszyle potrzebuj? tego, ?eby utrzyma? futerko w dobrym stanie.

Mo?na by?oby u?y? ?wirku dla kota, ale nie tego zbrylaj?cego, bo je?li myszka zjad?aby drobink?, zator jelit niemal murowany.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Kazuko 
Szara myszka



Wiek: 33
Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-06-17, 17:09   
   Myszy: Reila, Hibiki, Hazuki, Krówka, Ryo?, Nii,


ja niedawno kupi?am specjalny ?wirek dla myszek i innych podobnych zwierz?tek. wsypa?am do go miseczki razem ze star? pobrudzon? ?ció?k? a reszt? wymieni?am. myszki od razu zacz??y za?atwia? si? tylko w tym miejscu. a teraz tylko wysypuj? zu?yty ?wirek, myj? miseczk? i wsypuj? nowy. dzi?ki temu rzadziej mog? wymienia? wiórki:) oczywi?cie zdarza si? ?e narobi? gdzie indziej ale to tylko wtedy kiedy nie zd??? dobiec do tej ?wirkowej toalety:)
i dodam ?e ?adna z myszek nie je tego ?wirku
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-18, 06:52   
   Myszy: wacik


chomiki nie k?pi? sie w piasku, ale w nim kopi?- dlatego cz?sto jest dodawany jako uatrakcyjnienie lokum takiego chomiczka. mój szynszylek równie? zjada piasek k?pielowy i jeszcze nic mu nie by?o z tego powodu:) ale ja u?ywam gruboziarnistych piachów xtravital Beapharu lub chinchilla sandy vitakraftu. drobnoziarniste py?y z megana czy vitapolu nie s? polecane zarówno chomciom jak i szynszylkom- powoduj? zapalenie spojówek, wysuszaj? skór? podra?niaj? drogi oddechowe. aa wczoraj w?a?nie pomy?la?am sobie czy nie wystawi? wacikowi pisaku w metalowej miseczce kiedy b?dzie sobie biega? poza akwa- oczywi?cie pod sta?a kontrol?- na pewno zjedzenie piasku przez taka ma?? istotk? b?dzie mia?o inny wp?yw ni? li?ni?cie kilku ziarenek przez 10 x wi?kszego szylka.
dzisiaj zdam Wam relacje czy wacik dobrze bawi? sie w piaskownicy:)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-18, 14:31   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Ten piasek jest z Vitapolu. Juz sie go pozbylam :)
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-06-18, 17:55   

bez paniki ;) piasek jest bezpieczny, nawet po spo?yciu ;) zreszta, to cz?ste u zwierz?t, ?e go jedz?, u?atwia trawienie. ;)
ale mo?e ?wiadczy? te? o niedoborach wapna - bo ten vitapolowski zawiera talk w?asnie ze sproszkowanego wapna [gipsu konkretnie]

aha, poza szynszylami i skoczkami to jeszcze koszatniczki si? k?pi? w piasku, a sam piasek robi tak?e za toaletk? dla chomików ;)


natomiast, niestety, do?? mocno pyli i mo?e podrazniac uk?ad oddechowy i oczka mysi.
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-18, 20:53   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


oh noes! napisał/a:
atomiast, niestety, do?? mocno pyli i mo?e podrazniac uk?ad oddechowy i oczka mysi.


Dlatego go wywalilam
Oh noes pare postow wyzej jest napisane ze moze mysie zabic...
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-18, 21:41   

patusia63, je?li chodzi o mojego posta (bo innego takiego nie widz?), to pisa?am o ?wirku zbrylaj?cym dla kota, który bardzo ch?onie wilgo?, wi?c po?kni?cie go przez mysz mo?e by? niebezpieczne (w jelitach jest wilgotno). Nie pisa?am nic takiego o piasku do k?pieli.

oh noes! napisał/a:
aha, poza szynszylami i skoczkami to jeszcze koszatniczki si? k?pi? w piasku, a sam piasek robi tak?e za toaletk? dla chomików ;)
I jeszcze, z tego co wyczyta?am, chomiki Roborowskiego te? lubi? k?piele piaskowe :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT