AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ka?da samica powinna by? przynajmniej raz dopuszczona
Autor Wiadomość
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-08, 13:53   

Ja s?ysza?am, ?e w niektórych zachodnich krajach hodowcy koni sportowych praktykuj? "matki zast?pcze" - dokonuje si? zap?odnienia in vitro (kom. jajowa od sportowej klaczy), ale w ci??y jest "zwyk?a" klacz, w?asnie ta matka zastepcza, bez istotnych osi?gni??. Dzi?ki temu ma si? 2 pieczenie przy jednym ogniu :)

Ale to ju? faktycznie za bardzo odbiega od tematu :P
[/offtopic]
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-09-08, 21:17   

Co do suczek to tylko regularne cia?e i porody sprzyjaja zdrowiu suczki bo w tedy macica sie oczyszcza itp. a kto mo?e sobie na to pozwoli? tylko hodowcy którzy maj? utytu?owane suczki. To jest mit ?e musi mie? raz szczeni?ta jednorazowa cia?a i poród nie zlikwiduje równie? problemu ci??y urojonej. Je?eli ci??a urojona sie powtarza to mo?na suczk? wysterylizowa?. Tak samo mysz nie musi mie? koniecznie ma?ych lepiej jej b?dzie bez tego i dla jej zdrowia to nie potrzebne.
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-09, 09:23   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


kamila napisał/a:
Co do suczek to tylko regularne cia?e i porody sprzyjaja zdrowiu suczki bo w tedy macica sie oczyszcza itp.


Hmm..
_________________
 
 
 
Ayloona 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Sie 2008
Posty: 16
Wysłany: 2008-09-09, 10:27   

kamila napisał/a:
Co do suczek to tylko regularne cia?e i porody sprzyjaja zdrowiu suczki bo w tedy macica sie oczyszcza itp.



co rok to prorok - skosztuj tego sama i zobaczymy jak b?dzie si? czu?a Twoja "oczyszczona" macica
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-09-09, 21:04   

Chodzi o to ?e je?eli dla suczki ci??a ma jaki? dobry wp?yw to w?a?nie taki ?e macica sie oczyszcza ale musi by? ona szczenna gdzie? co 2 lata dlatego jednorazowe krycie nie ma sensu tylko ze wzgl?dów zdrowotnych.
 
 
dziubek1993 
Mysi Bywalec
Ochroniarz z PASJ?


Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 133
Skąd: ten d?em?
Wysłany: 2008-09-09, 21:40   
   Myszy: Szczur: Slayer


ta s?yszeli?cie o tym ze samiec (oboj?tnie jaki gatunek zwierz?cia) musi co pó? roku zap?odni? jaka? samice by oczy?ci? sobie ,,Magazyn`` Plemników ?

Nowa My?l by?ego weterynarza mojego psiaka o.O
_________________
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-09, 21:42   

dziubek1993, powiem tak, dobrze, ?e zmieni?e? weterynarza. Poza tym, to no comment =_="
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-09, 21:42   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


dziubek1993 napisał/a:
ta s?yszeli?cie o tym ze samiec (oboj?tnie jaki gatunek zwierz?cia) musi co pó? roku zap?odni? jaka? samice by oczy?ci? sobie ,,Magazyn`` Plemników ?

Nowa My?l by?ego weterynarza mojego psiaka o.O



eeee... Nie :P
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-09-10, 10:13   

kamila napisał/a:
musi by? ona szczenna gdzie? co 2 lata


Ja bym poprosi?a o jakie? konkretniejsze argumenty ni? "oczyszcza si? macica"


A? strach si? ba?, ?e kto? to ?yknie i b?dzie kry? swoj? suczke co 2 lata.... bez zastanowienia si? co zrobi z taka ilo?ci? szczeniaków...
Gdyby tak podchodzic do sprawy... to wiecie ile by?oby niechcianych szczeni?t i psów? Nie starczy?oby miejsc w schroniskach... A watachy zdzicza?ych psów grasowa?yby tak jak w Rosji.
W sumie wystarczy ze kazda suka mialaby 1 miot... to i tak staneliby?my szybko przed problemem nadmiernej ilo?ci psów.

Na ca?e szcze?cie suczki (i samice innych gatunków) mog? prze?y? ca?e swoje ?ycie bez potomstwa w ?wietnym zdrowiu.



Powodzenia w propagowaniu takich "g?upich" teori :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-10, 12:51   

Cytat z psy24.pl
Cytat:
Cz?sto s?ysz? pogl?d, ?e suka musi mie? dzieci dla zdrowia.
Ten przes?d pokutuje od lat, chocia? nie ma nic wspólnego z prawd?. Wszystkie podr?czniki weterynaryjne s? w tej kwestii zgodne. Cz?sto w?a?ciciele uwa?aj?, ?e prawdziwa ci??a zapobiegnie pó?niejszym ci??om urojonym, ale to niestety tylko pobo?ne ?yczenie. Ten mit jest natomiast wygodnym usprawiedliwieniem dla osób, które po prostu chc? mie? szczeniaki. Je?li kto? oferuje szczeni?ta bez papierów po rasowych rodzicach (jeden miot, dla zdrowia suczki), to oznacza, ?e osoba ta niewiele wie o psiej fizjologii lub jest oszustem. A od dyletantów i kr?taczy bezpieczniej jest trzyma? si? z daleka.


Dodam, i? Regulamin Hodowli Psów Rasowych mówi, ?e:
Cytat:
§ 11
2. Suka traci uprawnienia hodowlane z dniem 31 grudnia roku, w którym uko?czy?a 8 lat.
3. Oddzia?owa Komisja Hodowlana na wniosek hodowcy, mo?e zezwoli? na dalsze u?ywanie do hodowli suki, która uko?czy?a 8 lat, pod warunkiem, ?e jest ona w bardzo dobrej kondycji i dawa?a warto?ciowe potomstwo.


Zak?adaj?c, ?e suka b?dzie ?y?a, powiedzmy, 15 lat, co ma robi? jej w?a?ciciel-hodowca? Kry? j? dalej "na boku", co 2 lata "dla zdrowia"? Ryzykuj?c utrat? uprawnie?, tudzie? kar?? Zapewniam, ?aden porz?dny i uczciwy hodowca na to si? nie zdecyduje.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-09-11, 21:07   

Emielcia napisał/a:
kamila napisał/a:
musi by? ona szczenna gdzie? co 2 lata


Ja bym poprosi?a o jakie? konkretniejsze argumenty ni? "oczyszcza si? macica"


Czyta?am to w artykule w psiej gazecie. Artyku? by? przeciwny bezsensownemu dopuszczaniu suk i pogl?dowi ?e ka?da suka musi miec szczniaki. Je?eli ktos nie jest hodowc? i nie ma warunków to nie powinien nigdy dopuszcza? i suczce to nie zaszkodzi. "Oczyszczanie macicy" to by? jedny argument zdrowotny ale tylko w tedy gdy b?dzie to regularnie czyli dla przeci?tnego w?asciciela suczki nie wykonalne dlatego nie nale?y w ogóle dopuszcza? bo nie bedze to mi??o wp?ywu pozytywnego na zdrowie Czyli ten argument tak na prawd? jest przeciwny.
 
 
Rita90 
Mysi Bywalec



Hodowla: Arco Iris
Pomogła: 2 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 148
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-09-12, 11:21   

Jak dla mnie bezsensowne dopuszczanie suki nie ma sensu mam 12-letni? suke Bearded collie któr? mogli?my rozmna?a? zw?aszcza, ?e kilka lat temu i w sumie teraz te? nie ma takiego koloru jak ma moja suka tzn piaskowy ;) i przez te 12 lat nie mia?a ?adnych szczeni?t i trzyma si? w ?wietnej formie i ma jeszcze werwe, ?eby ustawia? na podwórku reszte moich psów ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT