AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Gady
Autor Wiadomość
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-20, 20:50   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


Fully nie przeszkadza ci to ze w??e jedz? myszki :eek: ? Masz hodowl? karmow??
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-02-20, 21:17   
   Myszy: vanilka i lila


Nie, nie mam hodowli karmowej. Mam swoje trzy myszki, wcze?niej mia?am szczurki. S? to moje pupilki, które kocham i o które staram si? dba? jak najbardziej.

Swoich w??y nie karmie ?ywym pokarmem. Jednego przez krótki okres musia?am, (tak trafi?a do mnie Vanilka), ale dzi?ki bogu, bardzo si? z tego ciesze uda?o mi si? go, przestawi? na martwy pokarm, i ju? ca?a trójka, je mro?onki. Marudzi czasami, ale zjada.

A u w??y toleruje to ?e jedz? mi?so, w ich ?wiecie przynajmniej nic si? nie marnuje, to co zabij? zjadaj?.
Wiadomo zawsze jest troch? przykro, ale takie mro?one myszki ?atwo traktowa? jak kawa?ki mi?sa. A nawet lepiej tak traktowa? bo w tedy jest ?atwiej.

A co ciekawe sama nie jem mi?sa, i kilka osób mi si? dziwi, ?e mam zwierz?tka które musz? je?? inne zwierz?tka, a do tego mam w?asne myszki co dziwi ich jeszcze bardziej...



a co do boasa... przestawiam mojego, na razie jeszcze bezimiennego, póki si? nie rozwi??e jego sprawa z p?ci? ;)


u constrictorów chyba najpi?kniejsze s? oczy







Luis ?adny reg, ja chyba moim te? sprawie wannowe k?piele, gdy podrosn? :m:D:
Tak z ciekawo?ci dlaczego w?a?nie pad?o na rega? :)

dodam jeszcze fotki samiczki Elephe schrencki :) równie? mia?a per?ow? sesje, podobnie jak moje myszki ;)







i maho?



ca?a weso?a trójka :wink:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-20, 21:32   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Fantastyczny xD Oczy ma fajne ale bym wola? jakby mia? jakie? oczojebne zielone albo ?ó?te :twisted: Ale takie te te? spoko xD Chcia?bym aby jaki? mój znajomy mia? w??a xD Bo samemu mi si? nie chce a tak bym móg? na ?ywego popatrze? XD No ale mo?e kiedy? si? do Luis na chat? wbije i ogl?dn? jej Sida XD
 
 
 
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-20, 21:40   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


Mnie ogólnie dra?ni? zwierz?tka której jedz? ssaki ^^ Jaszczurki s? ok. robale mog? je?? ^^
Ale jak pomy?l? ?e kto? daje ?yw? myszk? w??owi to mnie szlak chce trafi? :evil:
Mog? by? w??e które si? ?ywi? mro?onymi rybkami i ?wierszczami ^^
 
 
Rita90 
Mysi Bywalec



Hodowla: Arco Iris
Pomogła: 2 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 148
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2009-02-20, 21:40   

Mojej siostrze si? w??e podobaj? :) ogólnie fajne zwierzaczki :) tylko z pokarmem kiepsko . . .

ale w sumie ju? to widze jak moja siostra mia?aby w??a :lol: sko?czy?o by si?, ?e ja sprz?tam, je?? daje itp a ona tylko mizianie :lol:
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-02-20, 21:42   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


fully, a po czym si? rozpoznaje p?e? u w?zy? :oops:
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-02-20, 22:09   
   Myszy: vanilka i lila


coofii napisał/a:
Mnie ogólnie dra?ni? zwierz?tka której jedz? ssaki ^^ Jaszczurki s? ok. robale mog? je?? ^^
Ale jak pomy?l? ?e kto? daje ?yw? myszk? w??owi to mnie szlak chce trafi? :evil:
Mog? by? w??e które si? ?ywi? mro?onymi rybkami i ?wierszczami ^^


s? w??e takie jak po?czosznik ;) One g?ównie ?yje si? rybami, karmi si? je zwykle gupikami czy molinezjami. Kupi? mro?on? rybk? jest ci??ko, musia?aby? sama je zamra?a?, a my?l? ?e ju? po prostu da? j? lepiej w??owi :wink: Kiedy? chcia?am mie? po?czosznika, ale wysz?o inaczej ;)

No i s? ?wierszczojady, jednak one najcz?sciej pochodz? z odw?owu, ci??ko si? przestawiaj? na ?ycie w terrarium, du?a liczba z nich zdycha w niewoli. Niestety, a s? pi?kne, zielone, smuk?e, ?adniutkie :)



Ka? no w?a?nie, z tym u w??y nie jest za ?atwo, szczególnie dla osób niedo?wiadczonych. Jest kilka sposobów na rozpoznanie p?ci... jedne pewne drugie mniej.

Najpewniejsze s? dwie, prze?wietlenie rtg lub sondowanie. Na prze?wietleniu widzimy w okolicach kloaki (odbytu w??a) d?u?sz? i wi?ksz? ciemn? plam?, lub mniejsz?. D?uga i du?a nale?y do samca a ma?a do samicy.

Jednak tak? najpewniejsz?, najpewniejsz? jest sondowanie, polega na wprowadzeniu sondy do kloaki, i odmierzeniu d?ugo?ci na jak? wchodzi, je?li wchodzi p?ytko jest to samiczka, a je?li g??biej samiec. Stosuje si? to u doros?ych w??y, poniewa? u m?odych mo?na uszkodzi? delikatne narz?dy.

Kolejn? metod? jest wyciskanie, masuj? si? okolice kloaki, i powoduje wysuni?cie na zewn?trz penisa lub macicy. No i tu wszytsko jasne ;) Ale t? metod? stosuje si? akurat przy w??ach do 6 mies. I te? musi robi? to osoba która to potrafi i nie skrzywdzi zwierzaka.

Jeszcze mo?na porównywa? ogon, u samców jest on d?u?szy, i szerszy, u samiczek jest w??szy i krótszy. Ale to czasami potrafi? by? tak niewyra?ne ?e ?atwo si? pomyli?.

W okolicach kloaki znajduj? si? jeszcze tak zwane pazurki, samce je maj? wi?ksze i wyra?niejsze, a samiczki maj? malutkie, niewyra?nie lub nie maj? ich w cale ;) Wi?c ta metoda czasem te? mo?e nie da? 100% pewno?ci :wink:


ja niestety nie umiem p?ci rozpoznawa? ;) Maho? to samiec- tak powiedzieli znajomi, schrencki jak go kupowa?am to facet pokaza? jak? ma p?e? metod? wyciskania... a boa kupi?am jako samca, ale kole? od którego kupowa?am przy wr?czaniu powiedzia? ?e boas zaczyna wygl?da? na samiczke ;) Wi?c gdy zrobi si? cieplej, mam do niego pojecha? i b?dziemy my?le? co to jest ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-20, 23:24   

Ale ?e? si? rozpisa?a xD fajni, wreszcie ja nie musia?am pisa? wypracowania :D
P.S. Nie zawsze ?eby pozna? w??a czy to samiec czy samica trzeba mu zagl?da? pod ogon ;) Wystarczy spojrze? na budow? cia?a i na d?ugo?? :)
Samice - masywniejsze, samce - mniejsze :]

[ Dodano: 2009-02-20, 23:30 ]
Dodam: rozpoznanie p?ci u w??a to jest dopiero cud w porównaniu z rozpoznaniem p?ci u myszek hehe prosz?, porównawcze fotki ;) ( taa na fotkach co? tam wida? innego ale w realu jest znacznie trudniej :P )

http://www.terrarium.com....ic.php?t=221675
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-02-21, 00:19   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


fully, dzi?kuj? za wyja?nienie :)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-02-21, 08:37   
   Myszy: vanilka i lila


Luis ja lubie strasznie pisa? wypracowania na takie tematy :m:D:

wiesz moje oko Luis nie jest na tyle do?wiadczone aby po samym wygl?dzie oceni? p?e?, a to jest chyba te? metoda, raczej niepewna ;) Tzn. trzeba dopuszcza? mo?liwo?? pomy?ki, ja niestety nie mam drugiego boa ?eby móc porówna? budowe itd i wywynioskowa? czym mo?e by? mój ;) A w ogóle to jeszcze dziecko ok 60 cm z hakiem :wink:


Luis, no a odp. na moje pytanie, czemu reg akurat?

Ka? nie ma za co ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-21, 14:39   

fully napisał/a:
a odp. na moje pytanie, czemu reg akurat?

A zada?a? takie pytanie? :P Nie zauwa?y?am ^.^
Po prostu Na pocz?tek nie chcia?am nic wielkiego, ?eby mama a? tak ?le nie zareagowa?a z reszt,? to mój pierwszy w?? i wola?am uczy? si? na mniejszym pytonie, bo wi?kszy za moje b??dy móg?by mnie szorstko potraktowa? xD A mój Sid to taka troch? nawet niemota bym rzek?a :] To a ju? wi?cej wiem jak powinny si? w??e zachowywa? ni? on sam lool. :D
Mia?a by? zbo?ówka ale my?la?am o niej wiele lat a? w ko?cu... mi si? przejad?o od samego gadania o niej xD No to regiusa wzi??am. No a nast?pny b?dzie oczywi?cie boa dusiciel, bo ju? marz o nim d?ugo. Nie dokupie, bo
1. nie mam terra drugiego no chyba, ?e z klatki ( szafa ) dla szczurków zrobi?abym mu terra
2. nie chce mamy obarcza? kolejnym obowi?zkiem. Wystarczy, ?e musi mu dawa? pi?, nawil?a? i czasem nawet karmi? ( strasznie to prze?ywa :D walczy?am z ni? o w??a 8 lat... ) jak nie mog? zjecha? na weekend jaki? a wiem, ?e Sid g?odny ( kalendarz swój ma ^.^ ). No i dopiero po studiach dokupi? drugiego jak b?d? mia?a dla nich czasu wi?cej jak b?d? w domu.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-02-21, 14:51   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Czekaj czekaj, to masz w??e u mamy i ona si? nimi zajmuje? :D :twisted:
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-09, 23:56   

Nowe foty Sida podczas opalania si?:

http://img512.imageshack....7/zdjcie078.jpg

http://img529.imageshack....4/zdjcie080.jpg taa wiem, ?e mi si? cha?upa sypie ^.^ zauwa?y?am to dopiero przy robieniu fotek a no i troch? sama wyskroba?am :D

http://img8.imageshack.us/img8/4827/zdjcie076z.jpg
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
the_piotrex 
Szara myszka
Amator myszek


Imi?: Piotr
Wiek: 39
Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-10, 08:59   
   Myszy: B?yskawica i Spike


O! Kluska ;]
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-04-10, 16:36   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


On tak luzem ? :shock:
Nie przyjd? do Ciebie na kaw?! :P
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT