AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:19
Strupy/mo?liwe przyczyny strupow i ranek
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-30, 15:07   

O szkoda, ?e samiec. No nic to nie jest katastrofa. Mo?esz po??czy? go z innym samcem ale je?eli masz du?? klatk?. Bo powinno by? mniej bitew o teren gdy myszki b?d? mia?y wi?cej miejsca :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-06-30, 15:11   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Powiedzcie trzeba sie umawia? wcze?niej do weterynarza i ile kosztuje taka wizyta?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-30, 15:32   

Tj zadzwoni? mo?esz. Je?eli masz blisko to mo?esz skikn?? sam i si? umówi? ale myszka to ma?e zwierz?tko i nie powinno by? problemu.
Co do ceny to jest ró?nie, jedni nie bior? w ogóle a inni do 20z? jako? zale?y co myszce dolega. Ale temaciki by?y podobne. Polecam poszpera? na forum
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-06-30, 16:18   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


dzi?kuje za wszystkie odpowiedzi
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-30, 20:35   

Nms, od tego jeste?my. W razie czego pytaj dalej w odpowiednich temacikach. Pozdro! ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kamarza 
Szara myszka



Imi?: kamila
Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Be?chatów
Wysłany: 2008-08-23, 19:04   Myszon wygryza sobie futerko
   Myszy: Helmut


nie wiem co mu sie sta?o poza tym zachowuje sie normalnie je jest ruchliwy ciekawy biega w kolowrotku wspina sie po drabinkach nic nie wskazuje na to zeby byl chory ale dzisiaj zauwazylam ze w trzech miejscach na udzie ma trzy kropki tak jakby wygryzl sobie siersc widac w tych miejscach delikatne zranienie nie wiem dlaczego. Moze ktos mial podobna sytuacje. Nie jestem w stanie okreslic czy on to sobie sam zrobil czy sie skaleczyl w kazdym razie wczoraj jak mu robilam tor przeszkod nie mial tego..... :m:(: Od urodzenia zyl sam w klatce wiec nie sadze ze to z samotnosci,poza tym codziennie poswiecam mu 1 lub 2 h zeby sie troche rozerwal wypuszczam z klaki i ustawiam tor przeszkod, troche mnie to martwi :m:(:
Ostatnio zmieniony przez kamarza 2008-08-23, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-23, 20:36   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Móg? si? skaleczy?, a móg? sobie wygry?? np z powodu jaki? paso?ytów. Trudno co? wi?cej tu powiedzie?. Obserwujczy si? b?dzie drapa?/gry??, przejrzyj futerko dok?adnie. I chyba to wszystko co mo?esz zrobi?.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-23, 21:45   

Hm ale nie wida? ?adnych ranek itd oprócz tych na ?apkach? Obserwuj myszk?. Je?eli b?dzie si? co? ?le dzia?o np wi?cej zacznie znika? sier?ci to wtedy id? do weterynarza.
Ranki mog? oznacza? problemy tak jak i w?a?nie zwyk?e zadrapanie. Jednak czasem lepiej dmucha? na zimne. Mo?liwe, ?e paso?yty, problemy skórne, jakie? pozosta?o?ci po problemach genetycznych, choroba skóry.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kamarza 
Szara myszka



Imi?: kamila
Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Be?chatów
Wysłany: 2008-08-23, 22:07   
   Myszy: Helmut


Luis napisał/a:
Hm ale nie wida? ?adnych ranek itd oprócz tych na ?apkach? Obserwuj myszk?. Je?eli b?dzie si? co? ?le dzia?o np wi?cej zacznie znika? sier?ci to wtedy id? do weterynarza.
Ranki mog? oznacza? problemy tak jak i w?a?nie zwyk?e zadrapanie. Jednak czasem lepiej dmucha? na zimne. Mo?liwe, ?e paso?yty, problemy skórne, jakie? pozosta?o?ci po problemach genetycznych, choroba skóry.


No narazie nic sie nie dzieje sa tylko te trzy miejsca na udzie tak jakby z kazdego z tych trzech miejsc wyrwal sobie kilka wloskow nie widac ani krwi ani zadnej ropy choc skora jest delikatnie zaczerwieniona, siersc jest czysta no popatrze na niego i jak cos to pojde do weterynarza nie wiem czy to mozliwe zeby mial jakiegos pasozyta mam go jednego a w miejscu skad go wzielam tez juz od jakiegos czasu mieszkal sam odzielony od mati i rodzenstwa wiec raczej teraz nie mial sie od kogo zarazic pasozytami klatke myje co drugi dzien bardzo dbam zeby mial czysto no nie wiem dzieki za odpowiedz poobserwuje go dam znac jak to sie skonczylo.
_________________
http://www.freewebs.com/kamarza << moja strona
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-23, 22:42   

Hm no to dobrze, je?eli by? sam to rzeczywi?cie nie móg? niczym si? raczej zarazi? od innych myszek. Hm a je?eli to rzeczywi?cie jakie? oznaki osowia?o?ci? :) Ca?y czas bez nikogo. Wiem, ?e samce powinny by? osobno no ale jaki? jego braciszek by mu chyba nie zaszkodzi? : Przynajmniej gdy byli mali, teraz to nie ma co próbowa? przy??cza?, bo ju? za pó?no.
Mam nadzieje, ?e b?dzie tylko lepiej. W razie czego jak mówi?am: do weterynarza i pisz co i jak z myszk?! :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-24, 18:26   

moj charlie te? kiedy? wydrapal sobie futerko,ale to bylo na pleckach a nie na udzie wi?c wydrapal a nie wygryzl przyczyn? mo?e by? ?e go sw?dzi.obserwuj myszk? i pisz
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
kamarza 
Szara myszka



Imi?: kamila
Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Be?chatów
Wysłany: 2008-08-24, 19:34   
   Myszy: Helmut


na razie nic sie niedzieje Helmut wlasnie robi sobie toalete ale nie widac zeby wygryzal futerko mam nadzieje ze to byl falszywy alarm no zobaczymy
_________________
http://www.freewebs.com/kamarza << moja strona
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-09-13, 16:23   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Ponownie ja - znów ten sam problem :sad: Po ostatniej wizycie u weterynarza (o której ju? pisa?am zak?adaj?c temat o zastrzykach) weterynarz zdiagnozowa? alergi?. Zaraz po wizycie u lekarza zmieni?am zwierz?ciu trociny oraz karm?; pocz?tkowo by?o lepiej ale teraz jest jeszcze gorzej - zastrzyki nie pomog?y a mysz drapie si? bardziej, ranki s? jak poprzednio i nie ma sier?ci na g?ówce. Chcia?am zaznaczy?, ?e trociny które mia?a teraz oraz poprzednio (przed wizyta u weta) by?y zakupione w tym samym sklepie jednak inne. Wcze?niej gdy kupowa?am gdzie indziej nic myszy nie by?o. Czy mo?liwe, ?e reaguje ona tak na te trociny? Teraz ma same chusteczki higieniczne...
Oczywi?cie id? znów do weta, ale obawiam si?, ?e nie wiele to da :sad: My?la?am, ?e to ?wierzb ale weterynarz zapewnia? mnie,?e nie skoro nie mam innych zwierz?t. Wybior? si? do innego lekarza, cho? ju? martwi? si? jak t? wizyt? i kolejne zastrzyki prze?yje mój Aspi.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-13, 17:11   

Wg. mnie ten wet nie powinien tak od razu wyklucza? ?wierzbu, tylko pobra? zeskrobin? i obejrze? pod mikroskopem.
Swoj? drog?, s?ysza?am nie raz o przyniesieniu paso?ytów, równie? ?wierzbowca, ze ?ció?k?.
Radzi?abym uda? si? do innego weta.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-09-16, 22:34   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Dosta?a ma?? na ?wierzb ale tylko u weta. Dosta?am recept? na ma?? na grzybic?. Niestety drapie si? coraz bardziej. Boj? si? o ni? :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT