AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-10, 00:01   
   Myszy: Buffalo [*]


kiniaczek31, chcia?am dwa, ale kole? mia? ostatniego samca. Wszystkie myszy wyprzeda?. Co mog?am zrobi?? Przecie? go za to nie pobij?. :D
No có?, w takim b?d? razie sprawi? mu m?odszego przyjaciela, oby wszystko by?o dobrze. Jak nie, b?d? "wali?" na dwie klatki.

Chcia?am swojego przenie?? do osiatkowanej klatki. Lepiej z tym zaczeka?, a? nowy myszor si? pojawi? Wtedy by?yby w nowym miejscu. A na neutralnym terytorium to mog? ich w?o?y? do 240l akwa, bo mam jeszcze jedno wolne.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-10, 06:10   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie, 240 litrowe akwarium absolutnie odpada. MA?Y transporter, taki o wymairach max 18 cm x 11 cm. I to nie wiem czy nie b?dzie za du?e.
_________________
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-10, 09:37   

Pami?taj ?e klatka "sta?a" musi mie? okre?lone wymiary bo zacznie si? bój .
Neutralny teren to taki na chwil? je?li dobrze rozumiem wi?c Aniu dlaczego nie mia?y by sie tam poznawa? w tym akwarium ? Jak pisze ania dobrze by by?o na pocz?tek w jak najmniejsz? klatke je wsadzi?
Chocia? ja do takiego pierwszego ??cznie wol? bardziej "otwarte" przestrzenie typu stó? wanna itp.
_________________
InfinitY ..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-10, 11:40   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


U mnie w neutralnym sp?dzaj? troch? czasu... dlatego pisa?am, ?e lepiej mniejsze.
_________________
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-10, 15:33   
   Myszy: Buffalo [*]


aShadow, transporter mam, lecz nie wiem jakie s? jego wymiary.

kiniaczek31, klatk? mam dok?adnie tak? http://allegro.pl/inter-z...3578181254.html kupi?am j? z dobre 6 lat temu (jak nie wi?cej). Zosta?a wczoraj przeze mnie osiatkowana, lecz zabrak?o mi plastikowych ??czek, dlatego z tym b?d? musia?a poczeka?, a? b?d? mia?a okazj? jecha? do jakiego? sklepu budowlanego.

Czyli musi by? m?ody samiec, tak? W takim b?d? razie równie? jako? na dniach b?dzie, poniewa? pyta?am si? u tego Pana, to powiedzia?, ?e przywiezie mi jednego w poniedzia?ek / wtorek.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-10, 15:34   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Za du?a na dwa samce
_________________
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-10, 15:35   

Mam nadziej? ?e nie b?dzie za du?a ... tak najlepiej m?ody m?ode powinny si? lepiej po??czy? tak s?ysza?am ale pewno?ci nie masz nigdy .
_________________
InfinitY ..
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-10, 16:34   
   Myszy: Buffalo [*]


Kurd?, to teraz ju? sama nie wiem... Mo?e po prostu zostawi? go samego, a b?d? sp?dza?a z nim o wiele wi?cej czasu i mnóstwo zabawek b?dzie mia?. Bo je?li faktycznie si? nie po??cz?, to b?d? mia?a drugiego samotnika...

Najwy?ej pó?niej sprawi? sobie stadko samic (oczywi?cie w innej klatce) oczywi?cie nie zapominaj?c o rodzynku.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-10, 20:52   

No i to jest tak w?a?nie z samcami : chcia?abym ale boj? si? ;)
_________________
InfinitY ..
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-12, 19:05   
   Myszy: Buffalo [*]


Owszem. Ale dzisiejsze zachowanie da?o mi do my?lenia. Wyci?gn??am myszaka z akwa, zachowywa? si? do?? dziwnie. Od pierwszego dnia wchodzi? na r?k?, ale do?? niech?tnie. Nie chcia?am go stresowa?, wi?c da?am mu spokój, lecz w?a?nie dzi? nie chce si? od tej r?ki odklei?. Ca?y czas wyci?ga ?apki, ?e chce si? wspi??. Siedzi mi teraz na ramieniu i zakry? si? w?osami. Zauwa?y?am, ?e przyty?? Jest bardziej t?u?ciutki, widz? to po brzuszku i pyszczku, bo ma taki bardziej "opuchni?ty". Mo?e faktycznie powinnam spróbowa? sprawi? mu przyjaciela. W razie czego, mia?abym po prostu dwie klatki. Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje, prawda?
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-12, 21:19   

Te? racja ryzyk fizyk je?li mo?esz zaryzykowa? a jestes ?wiadoma wszystkich za i przeciw to ?mia?o.
_________________
InfinitY ..
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-11-04, 20:47   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Mam problem w ??czeniu Atomówek z trzema nowymi myszkami. Atomówki maj? 3,3 i 2,5 miesi?ca, rz?dzi Bójka, Brawurka jest od szybkich, cichych akcji i gwa?tów na Bajce, a Bajeczka, no có?, wydawa?o mi si? do czwartku, ?e to najs?odsza mysia pod s?o?cem...
Zosta?a pierwsza wpuszczona na neutralny teren, na którym czeka?y maluszki (miesi?czne) i zacz??a na ostro, wpu?cili?my dwie pozosta?e i by?o ok, po wzajemnym obw?chaniu dwa maluchy z Bójk? i Brawurk? zrobi?y naro?na myszn? kanapk? i próbowa?y si? zdrzemn??.
Nie da?y rady, bo Bajka jak w?ciek?a gania?a za maluszkiem Kruszynk? (naprawd? jest kieszonkowych rozmiarów) i raz po raz gryz?a jej dupk?.
Sytuacja nie zmieni?a si? od tego czasu, pozosta?e myszaki wzgl?dnie si? dogaduj?, ale Bajka nadal atakuje Kru. Nie ma krwi, lecz maluszek piska, kiedy zbyt szybko zbli?y si? którakolwiek z Atomówek, a Bajka korzysta z ka?dej nadarzaj?cej si? okazji, by chwyci? z?bami male?ki ty?ek.
Próbowa?am sposobu Fru (trzymanie ich razem w transporterze przez ok. 40min - nie gryz?a), trzymania ich razem na kolankach i na r?ku - nie gryz?a. Ostatniej nocy ataki by?y tak nasilone, ?e Bajka posz?a na 6h do transportera - rano zacz??a od nowa, jak gdyby nigdy nic.
My?la?am o olejku do ciasta, ale boj? si?, ?e "zresetowanie" myszom pami?ci popsuje ustalone ju? reakcje i waham si?. Co mog? zrobi?? Kru bardzo si? stresuje, cho?, gdy Bajka ?pi, spokojnie si? najada i bawi. Przez reszt? jest w sumie ignorowana, co mnie nieco niepokoi.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 21:01   

masz w klatce jakiekolwiek zabawki? je?li tak to wyjmij je natychmiast i zostaw jeden domek. U mnie podzia?a?o, 3 dni bez niczego i w miar? dodawania jako? posz?o, co prawda po pierwszej zabawce znów zacz??o si? od nowa, ale po 2 nocach dosz?y do porozumienia.
Je?li bójki b?d? nadal, to od??cz agresork? na dzie? lub dwa od stada.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-11-04, 21:02   

Ja jak mia?am jednego agresora i by?o ju? naprawd? ?le to oddziela?am na 1-2 dni do osobnej klatki, czeka?am a? stado si? zgra i wpuszcza?am. Nigdy mi si? nie zdarzy?o, aby po tym nadal próbowa?a rz?dzi?, za bardzo zdezorientowana by?a i po prostu próbowa?a si? wpasowa? w t?um co by nie oberwa? :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-11-04, 21:09   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Z tym, ?e Bajka, nie jest samic? dominuj?c?, gdy by?y tylko Atomówki by?a najni?sza rang?. Dzi? rano, po tym, jak j? na nowo wpu?ci?am nawet nowa, ma?a Agutka próbowa?a z ni? co nieco, wi?c jest nisko w hierarchii. ??czy?am zgodnie z zasadami i na pocz?tku nie mia?y zabawek, a i teraz g?ownie drabinki i linki, jeden tunel, bez hamaków, jeden wi?kszy domek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT