AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 19:45
Jak unikn?? wypadkow
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-04, 12:09   Jak unikn?? wypadków

Temat brzmi gro?nie, niemniej nie chodzi o ?adne drastyczne sceny grozy.

Zauwa?y?am, ?e na forum pojawiaj? si? nie raz w?tpliwo?ci czy myszom w takich a nie innych okoliczno?ciach klatki zagra?a niebezpiecze?stwo. By? mo?e temat dotycz?cy bezpiecze?stwa jako-takiego jest, ale tutaj chcia?aby si? nastawi? na nasze do?wiadczenia i obserwacje.

Nie chcia?abym si? wdawa? w makabryczne opisy a i mam nadziej?, ?e ?adna myszka nie sko?czy?a tragicznie. Niemniej nasi podopieczni miewaj? ró?ne przedziwne pomys?y gdzie mo?na wej?? albo co podkopa? lub zje??.

Klasyk? gatunku jest chyba w?a?enie na ko?owrotek, zamiast do ?rodka. W 99% przypadków ko?czy si? to lotem w dó?. A przynajmniej moje myszy tak robi?. Kluczem do wzgl?dnie bezpiecznego zako?czenia jest dopilnowanie by mycha spadaj?c np. nie zaklinowa?a si? mi?dzy ?ciank? a ko?owrotkiem.

A jakie ryzykowne zabawy Wasze myszy wymy?laj??
Czy kiedykolwiek mieli?cie sytuacj? bardzo niebezpieczn? ale uda?o si? mysz? uratowa? (np. zaklinowanie, przygniecenie ci??k? zabawk?)?


Chcia?abym aby ten temat s?u?y? te? naszej wyobra?ni, szczególnie nowych osób, aby mo?na by?o zapobiec nieszcz??ciu np. niebezpiecznym aran?acjom w klatce albo zabawom. Oraz by na w?asnych do?wiadczeniach si? uczy?, jak mo?na pomóc zwierzakowi w ryzykownej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-03, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-10-04, 17:09   

moi raczej nie ryzykuj? ;) a co do wspinania si? na ko?owrotek, to te? nie mam takiego problemu, bo mia?am plastikowy, myszy nie dawa?y rady wspina? si? po ?liskiej powierzchni i problem z g?owy ;)
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-07, 18:35   

Ostatnio jak postawi?am klatk? na biurku, ko?o dziury z ty?u. Estela chodzi?a wtedy po klatce. Nagle ze?lizgn??a si? jako? w?a?nie w t? dziur?. My?la?am, ?e spad?a na pod?og?. Ale na szcz??cie, wycelowa?a w 2 cm biurka. -.-
Wystraszy?am si?, bo nie do??, ?e to wysoko, le?? tam ró?ne rupiecie, to jeszcze pozosta?o?ci ró?nych trutek itp. Nie mówi?c o jej znalezieniu i z?apaniu. Nie wiem, czy zalicza si? do 'ryzykownej zabawy', ale dla mnie to gro?nie wygl?da?o. Niby niepozorny spacer, a jednak. :moops:
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-07, 19:14   

Moja myszka wchodzi na ko?owrotek co wygl?da naprawd? przera?aj?co . Ale nie sko?czy?o si? to jeszcze tragicznie : ) Nigdy nie wk?adam wtedy r?ki do klatki bo mog?a by si? przerazi? i w panice próbowa? zej?? co mog?o by si? sko?czy? naaaaprawd? ?le . :m:): Albo wchodzi za domek i ?eby zej?? musi albo skaka? albo zej?? po pionowych drucikach . Zazwyczaj wybiera to drugie ale to tez nie jest najbezpieczniejsze gdy? mo?e zary? g?ow? w dó? i z?amac karczek co jest najczarniejszym scenarjuszem :)
_________________
Gucio [*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 19:43   

Nie by? to mo?e wypadek typowo mysi, ale wczoraj wieczorem karmi?am dziewczynki ziarenkami ry?u preparowanego. Podawa?am ziarenko Pralince i znik?d pojawi?a si? Ruby, za wszelk? cen? chc?ca jej zabra? w?a?nie to ziarenko. Niestety, mój palec zosta? zmasakrowany w imi? kradzie?y. :roll:
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-07, 21:18   

Frufru, to jest dowodem, ?e trzeba dawa? myszakom jednocze?nie przysmaki. Bo inaczej si? pok?óc? mi?dzy sob?, ale wci?gn? w to nasze palce. ;)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 21:27   

Tylko ?e ziarenko kole?anki zawsze jest lepsze od w?asnego. :p Po prostu mój refleks zawiód?... starzej? si?. ;)
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-07, 21:59   

No i daj tu czterem/pi?ciu myszom na raz! To zakrawa na niemo?liwo??, zawsze znajdzie si? jaki? oportunista wol?cy wyrwa? koledze ni? wzi?? z moich ?apek :grin: .
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-08, 19:49   

ArolinaK, no to wiadomo. Jak pachnie lepiej smako?yk kolegi, to musi go mie?. :D
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-09, 13:20   

Pewnie ciekawie jest mie? dwie myszki lub wi?cej :m:):
_________________
Gucio [*]
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-09, 15:32   

zonia332, tak, bardzo ciekawe. Ja mam zaledwie dwie, ale marz? o wi?kszym stadku. Ka?dy myszak jest inny, a razem robi? wiele rzeczy. Myj? si?, czasami si? dziel?, ?pi? pyszczkami obok siebie i wiele wi?cej. :roll:
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 15:33   

...albo si? t?uk?, wyrywaj? sobie jedzenie i piszcz? wniebog?osy. :P
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-09, 15:52   

Frufru, oj, wymieni?am tylko 'pozytywne zachowania'. Czasami si? podgryzaj?, k?óc?. Ale to normalnie. Tak jak u ludzi. :m:D:
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-09, 16:42   

Mam tylko jedn? myszk? i równie? marz? o stadku :) Na razie musz? kupi? tej mojej odpowiedni? klatk? :m:):
_________________
Gucio [*]
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-09, 21:06   

Frufru napisał/a:
piszcz? wniebog?osy

Oczywi?cie noc?, no bo za dobrze by? nie mo?e... :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT