AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego nie powinno sie rozmna?a? myszy dla przyjemno?ci ?
Autor Wiadomość
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 21:12   Dlaczego nie powinno sie rozmna?a? myszy dla przyjemno?ci ?

Dlaczego nie powinno rozmna?a? myszy tylko dla w?asnej przyjemno?ci z osesków ? Nie zamierzam nigdy rozmna?a? myszy do póki nie stworze legalnej hodowli po prostu jestem ciekawa . Nie jestem za powi?kszaniem hodowli za pomoc? zaci??enia ale to chyba w ich naturze le?y ?e si? rozmna?aj? bardzo szybko i cz?sto wi?c o co z tym chodzi ? By? mo?e jest ju? taki temat na forum ale na pewno bardzo starej daty ( np. 2006 ) i pewnie ma?o kto wgl zagl?da do tego w?tku . Rozumiem je?eli kto? kupi mysz ju? z gratisem ale w?a?ciwie to nie wiem czy dla myszki jest przyjemne wychowywanie m?odziaków oraz sam poród . Jeszcze ci??ej pewnie dla malców znale?? domki .
Ps. Bardzo przepraszam je?eli taki temat ju? jest :?
_________________
Gucio [*]
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-10-16, 21:18   

tyle ze w zoologach sa spokrewnione i potem mlode sa chore.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-16, 21:21   

zonia332 napisał/a:
rozmna?a? myszy tylko dla w?asnej przyjemno?ci z osesków ?
Pozwol? sobie spyta? co to znaczy "rozmna?a? z osesków"?

Natomiast rozmna?anie zwierz?t "dla przyjemno?ci" bez odpowiedniej wiedzy na temat ca?ego procesu, zachowania, zdrowia itd. jest zwyczajnym nara?aniem ich ?ycia b?d? zdrowia. A zn?canie si? nad zwierz?tami jest karane z urz?du.
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 21:25   

Mo?e rzeczywi?cie ta ,, przyjemno?? z osesków " troszk? dziwnie zabrzmia?a . Nie chodzi tu o ?adne zn?canie si? . Mo?e bardziej w ten sposób ?e przyjemno?? z widoku osesków . Tylko ?eby nikt nie uwa?a? ?e mam zamiar rozmna?a? myszy bo moje posty czasami sa naprawd? nie zrozumia?e . Przepraszam ale jestem po prostu nieco nie ogarni?ta :wink:
_________________
Gucio [*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-16, 21:32   

zonia332 napisał/a:
Nie chodzi tu o ?adne zn?canie si? . Mo?e bardziej w ten sposób ?e przyjemno?? z widoku osesków .
Ale to jest w?a?nie mo?liwe zn?canie si?. Zacznie si? oseskowi dzia? krzywda, trzeba dzia?a? momentalnie bo licz? si? sekundy, a Ty nie masz o tym bladego poj?cia i zwierze umrze Ci na oczach.
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 21:41   

Jak mówi?am wcze?niej nie zamierzam rozmna?a? myszy . Rozumiem ?e nie mam na ten temat bladego poj?cia . Bo nie mam . Chcia?am tylko si? zapyta? . Przepraszam je?eli to jako? ?le zinterpretowa?am . :?
_________________
Gucio [*]
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-10-16, 21:41   

Je?eli nie potrafisz odpowiedzie? sobie na to pytanie, to zapytaj siebie zonia332 dlaczego nie powinno rozmna?a? si? ludzi dla przyjemno?ci :) zwierz?ta niestety nie powiedz? co, gdzie i jak boli a po prostu zdychaj?.. postaw si? w sytuacji takiej myszki, która zjada swoje ma?e bo s? za s?abe np. Temat rzeka
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-16, 21:43   

To troch? jak z psami rasowymi - powinno rozmna?a? si? te rodowodowe, aby podtrzyma? i ulepszy? wypracowane przez hodowców i dziesi?tki, setki lat selekcji cechy ich eksterieru, jak i przekaza? dalej ten "w?a?ciwy charakter", gdy? jak wiadomo, konkretne rasy hodowane s? z my?l? o konkretnych reakcjach/zachowaniach. Kundelki s? cudowne, sama mam jednego, ale ich rozmna?anie mija si? z celem. Jest egoistyczne. Z myszami jest ten problem, ?e ma?o kto bierze je na powa?nie. Myszy rasowe? Phi! Bo dlaczego mia?oby si? je rozmna?a?, nie b?d?c pod kuratel? jakiego? zwi?zku (PMC, SHMR...), który - naturalnie - wkracza troch? w nasza prywatno??, poniewa? narzuca pewne standardy, ale dzi?ki temu dba o ca?y mysi gatunek? Tylko i wy??cznie z pobudek egoistycznych, które jak najbardziej rozumiem, które targaj? ka?dym z nas.
To nie mia?o by? i mam nadziej? nie jest agresywne :razz: . I jak najbardziej rozumiem, zonia332, ?e si? za to nie zabierasz. Tylko stara?am si? udzieli? Ci wyczerpuj?cej odpowiedzi na pytanie: "dlaczego nie?" :wink: .
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-16, 21:44   

zonia332 napisał/a:
Przepraszam je?eli to jako? ?le zinterpretowa?am . :?
To nie jest kwestia z?ej interpretacji tylko tego, ?e masz ju? powiedziane czemu nie wolno rozmna?a? nie b?d?c hodowc? nad którym ci??y odpowiedzialno?? za prawid?owo?? ca?ego procesu.

Zosiu, nie wolno i ju?. Przyjmij to do wiadomo?ci, bo tu nie ma o czym dyskutowa? prawd? mówi?c wi?c to nawet nie nadaje si? na temat. ;)
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 21:45   

Macie racj? :)
_________________
Gucio [*]
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-10-19, 17:18   

Oj uwierzcie to nie takie proste , jak mi samica si? wykoci? nie mog?a to tyle nerwów ?e szok w dodatku przez moje ma?e do?wiadczenie i brak wiedzy weterynarzy j? stracili?my . W tajemnicy dodam ?e wet poda? oxytocyn? za pó?no która nasili?a skórcze wi?c pewnie tylko jej zaszkodzili?my a ma?a i tak zesz?a z tego ?wiata :( nast?pnym razem to jak si? nie wykoci w przeci?gu 2 godz to pojad? na te oxytocyn? a potem albo operacja albo niestety skrócenie cierpienia i uwierzcie nie powinnam tego pisa? bo to jednak mój b??d ale nie chce po prostu ?eby kto? pope?ni? taki sam b??d jak ja, ubolewam nad tamt? myszk? bo to jedna z moich najpi?kniejszych astrexów i gdyby ?y?a da?a by przecudne potomstwo idealne na wystawy. (*)

Wi?c nie polecam rozmna?ania myszy bez hodowli i pomocy ze strony hodowców bo nawet hodowcom zdarzaj? sie wpadki a co dopiero takim ludziom którzy ledwo zaczynaj? i nie maj? oparcia bo nigdzie takich dos?ownych i wa?nych informacji niema co nale?a?o by robic w niektórych sytuacjach.
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-19, 17:36   

Jej , ja nawet nie wiedzia?am co to oxytocyna :shock:
_________________
Gucio [*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-19, 17:37   

zonia332 napisał/a:
oxytocyna
Hormon który teoretycznie dzia?a przeciwbólowo oraz na skurcze macicy.
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-19, 17:38   

Aha :)
_________________
Gucio [*]
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-11-01, 15:13   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Moim zdaniem myszek nie powinno si? rozmna?a? z nast?puj?cych powodów. Myszki s? bardzo p?odne. Ich liczba b?yskawicznie ro?nie w post?pie geometrycznym. Zazwyczaj nie mamy warunków do ich trzymania. Szansa na oddanie pospolitej myszki w tzw dobre r?ce jest bliska zeru. Oddaj?c myszk? do zoologu skazuje si? zwierze na ?mier?. Mysz ko?czy jako pokarm. Szybciutko cz?owiek zostaje z grup? kilkudziesi?ciu "pachn?cych" zwierz?tek z którymi nie wiadomo co robi?. Rozmna?anie myszy w hodowlach, szczególnie myszy rasowych zapewne jest kontrolowane przez jaki? zwi?zek. Liczebno?? populacji myszek rasowych okre?laj? prawa rynku, a rozmna?anie prowadzi si? z zarobkowych pobudek, ale i tez z zami?owania do myszek. Na myszki rasowe jest zbyt. Mysz nie ko?czy jako pokarm. W ?rodowisku naturalnym myszki rozmna?aj? si? bardzo dobrze i czy chcemy, czy nie traktowane s? jako szkodniki. Dodatkowe niekontrolowane rozmna?anie przez ludzi nie jest wskazane. To takie moje przemy?lenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT